Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Bistro, kino, BUCK

 

Czas czytania: ~3 min


8H0a2IWcSrN2rGziApW7cUfpUOz5iBqTSFKzcyuZZhTjqb2Re2trNc8l5VOB_1-wnetrze-bistro-dinettem.jpg

W czwartek, 9 maja w klubie Sztuka Architektury przy ul. Andersa 13 w Warszawie, odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Polskie Wnętrze 2012". Projektanci z biura BUCK. ARCHITEKCI zaprezentują na nim swoje wrocławskie realizacje – Foyer Kina Nowe Horyzonty oraz Bistro Dinette.

Projekt Bistro Dinette zakładał opracowanie kompleksowego konceptu bistro ‘na co dzień’ czyli przyjaznego miejsca ze swobodną atmosferą, odpowiedniego na poranną kawę, codzienny lunch i nieformalne spotkanie po pracy. Istotą projektu było stworzenie miejsca uniwersalnego, ale z charakterem, a przy tym pełnego życia, sprzyjającego wizytom zarówno w pojedynkę, jak i w grupie.

WFeysOUjIM9zykmcv2SMjIq64lTQcYiQukA4JjiQZVO7WmHtgBzattRSj6Ut_2-wnetrze-bistro-dinette-oswietleniem.jpg

Opracowany koncept projektowy został oparty na idei nieformalnej jadalni – miejsca wspólnych codziennych posiłków i ożywionych rozmów. Inspirowany wzornictwem lat 50-tych projekt wnętrza bistro koncentruje się na charakterystycznych detalach utrzymanych w stylistyce retro, szlachetnych, naturalnych materiałach wykończeniowych i typowych dla jadalni, ale zreinterpretowanych i wykonanych na indywidualne zamówienie elementach: dużym wspólnym stole, solidnym drewnianym kredensie, marmurowej wyspie kuchennej pełniącej funkcję baru oraz dobrze widocznej, półotwartej kuchni.

Z kolei trzykondygnacyjne foyer Kina Nowe Horyzonty jest to multifunkcjonalna, mobilna przestrzeń zrealizowana w bardzo krótkim czasie przy ograniczonym budżecie. Kino funkcjonowało przedtem jako typowy multipleks. Projektanci podjęli się stworzenia przestrzeni łączącej w sobie wiele działalności. Między innymi promocje filmów, festiwale, przeglądy, wystawy oraz programy edukacyjne.

Projekt opracowano w zaledwie cztery tygodnie, natomiast remont wykonano w jedyne sześć dni! Koncepcja zakładała gruntowną zmianę funkcjonowania tej przestrzeni. Skupiono się na otwartości i elastyczności. Zaproponowano wyposażenie o różnorodnym charakterze, łatwe do przeobrażania i elastyczne. Starano się wykorzystać niebanalne rozwiązania materiałowe, które są łatwo i szybko dostępne. Dużą część wyposażenia architekci zaprojektowali sami i zlecili lokalnym producentom.

w8FqJfqRtgAmkGNV5u3UU0PhmB8mbPCnBLQ75deu50OPAhH08V93vOR2Kf09_3-foyer-kina-nowe-horyzontym.jpg

Zapraszamy na wykład do Klubu Sztuka Architektury
ul. Andersa 13 (Stacja Muranów - Skwer Tekli Bądarzewskiej), Warszawa
Czwartek, 09.05.2013 o godz. 18.00.
Wstęp wolny.

Weż udział w spotkaniu internetowym "Webinarium: BUCK. Architekci". Zapisz się: TUTAJ

Spotkanie jest elementem cyklu spotkań z najlepszymi, polskimi projektami wnętrz biorącymi udział w plebiscycie "Polskie Wnętrze 2012" organizowanym przez wortal Sztuka-Wnetrza.pl. Program kolejnych prezentacji można znaleźć na wortalu www.Sztuka-Wnetrza.pl

Sponsorzy

 


Patroni: Polskie Stowarzyszenie Projektantów Wnętrz
Patroni medialni: Wnętrze i Ogród, Czas na wnętrze, Architektura&Biznes, dobrzemieszkaj.pl, dlastudenta.pl, Portal Studencki Polibuda.info, Domo Plus, Dekoratornia TV, Radio Kampus, Pracownia Rysunku Domin, Pracownia i Szkoła Rysunku Labirynt
Patroni naukowi: ASP Warszawa, Polsko - Japońska Wyższa Szkoła Technik Komputerowych, Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie

Plebiscyt Polskie Wnętrze XXL jest dorocznym podsumowaniem największych osiągnięć polskiej architektury wnętrz. Zgłaszane przez projektantów i publiczność architektoniczną projekty są oceniane przez internautów oraz profesjonalne jury. Organizatorem plebiscytu i cyklu spotkań Polskie Wnętrze XXL jest wortal Sztuka Wnętrza, który jest medium cyfrowym skierowanym do profesjonalnych projektantów i miłośników designu. Wortal Sztuka-Wnetrza.pl jest częścią Grupy Sztuka Architektury skupiającej wortale tematyczne skierowane do profesjonalnych architektów, projektantów wnętrz i architektów krajobrazu.


Podepnij swój artykuł

tagi

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

Nagroda Roku SARP 2022 przyznana
Nagroda Roku SARP 2022 przyznana

Przyznawana od 1983 roku Nagroda Roku SARP - to jedna z najważniejszych nagród architektonicznych w ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera