Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Cosmopolitan już prawie gotowy

 

Czas czytania: ~6 min


cf5zApC7QWyH6X5unkR2UussGtHzrHygDuA7uYzwEelVfNYE60J0vJ3rEmLr_cosmo-4m.jpg

Fot. Apartamentowiec Cosmopolitan w centrum Warszawy; Tacit Development Polska

Wybudowany właśnie w Warszawie nowoczesny apartamentowiec Cosmopolitan oferuje przyszłym lokatorom doskonały standard mieszkania i życia. Między innymi dzięki zastosowaniu w łazienkach najwyższej jakości wanien i brodzików prysznicowych Conoduo oraz Conoflat marki Kaldewei wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.

NvQhTxkzesVlhWUKghNfl8BXyVeIpVjVSSNGPS1HVlmLuGeLIKrCeV1G956l_helmut2m.jpg

Fot. Helmut Jahn, biuro Murphy/Jahn; Tacit Development Polska

Smukły cud techniki
W dobie narastających problemów komunikacyjnych oraz mody na ekologię lokum mieszkalne w sercu miasta ucieleśnia odwieczne marzenia o wygodnym i zdrowym dla środowiska połączeniu ze sobą aktywności miejskiej oraz mieszkania. Oszczędza czas i energię na przemieszczanie się z dalekich podmiejskich dzielnic do pracy, na zakupy czy w celach kulturalnych.

Przed położonymi w centrach miast budynkami stawiane są jednak szczególne wymagania architektoniczne, materiałowe oraz funkcjonalne. Szczególnie, kiedy pretendują do segmentu premium na rynku inwestycji mieszkaniowych. W przypadku warszawskiego apartamentowca Cosmopolitan najwyższe wymagania, jakie inwestor, firma Tacit Development Polska, stawiał przed położonym w sercu Warszawy, przy Placu Grzybowskim, obiektem widoczne były już od początku trwania inwestycji. Do konkursu na koncepcję architektoniczną stanęły w 2008 roku najsłynniejsze, światowe biura projektowe - Foster and Partners, Murphy/Jahn, Ateliers Jean Nouvel oraz znana, polska pracownia APA Kuryłowicz. Zwycięski projekt biura Murphy/Jahn jest wysoką na 160 metrów i nawiązującą do archetypu amerykańskiego drapacza chmur prostą, smukłą, modernistyczną wieżą. Elegancka sylweta budynku została uzyskana dzięki unikalnej konstrukcji linowej, która, począwszy od 8 piętra, podtrzymuje kolejne kondygnacje budynku i wysmukla bryłę. W środku, na 44 piętrach, znajdzie się miejsce dla 252 komfortowych apartamentów o różnej wielkości – od małych, o wielkości 54 metrów kwadratowych, aż do dwupoziomowych, luksusowych apartamentów typu penthouse na dwóch ostatnich kondygnacjach o wielkości prawie 500 metrów kwadratowych. Dzięki przeszklonej fasadzie o otwieranych oknach mieszkańcy Cosmopolitana będą mogli podziwiać panoramę Warszawy.

w9N52hstszbKT4cJd8HA0zakDALNOC5nx5AlNGd3QZuvee3v9Cc9PRxG7433_michal-borowskim.jpg

Fot. Architekt Michał Borowski prezes Tacit Development Polska

Mieszkania pod klucz
Lokatorzy wprowadzą się na wiosnę 2014 roku do w pełni wykończonych i wyposażonych apartamentów. W cenie mieszkania klienci otrzymają m.in. dębowe podłogi, w pełni zaaranżowaną kuchnię i łazienkę oraz specjalny system inteligentnego zarządzania mieszkaniem HMS (Home Management System). Za projekt wnętrz odpowiedzialna jest pracownia de novo Magdaleny Dusińskiej i Magdy Jeziorowskiej z Warszawy.

m96rmGt6oZvzoJx5y4LEW5ATxGg74zTxRTjcSJjUQY7CyAsCRWOibUypKixO_zakowski-lazienka-2m.jpg

Fot. Łazienka w apartamencie pokazowym Jacka Żakowskiego – wanna Kaldewei Conoduo; Tacit Development Polska

W naszych propozycjach aranżacyjnych skupiliśmy się na doborze palety spójnych rozwiązań wzorniczych. Aranżacja pod klucz musi mieć przy tym pewien uniwersalny, ponadczasowy charakter, ażeby była dostosowana do rożnych potrzeb klientów i nie przeminęła wraz z szybko zmieniającą się modą. Apartamenty wykańczane będą w wielu wariantach przy zastosowaniu najwyższej jakości materiałów.  Rozwiązania muszą być trwałe i dlatego wykorzystaliśmy produkty, które gwarantują nie tylko doskonałe wzornictwo, ale też nieskazitelną eksploatację. W łazienkach zastosowaliśmy m.in. marmur na ścianach i podłogach oraz wanny i brodziki prysznicowe marki Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – mówi Magdalena Dusińska, projektantka wnętrz z pracowni de novo.

CMvc7ICWoPkE1Qoo4i9hyf2sQzBLvBGaX7cjb2DN4KqIZdT3TtsyPkkeuoIS_baczynska-lazienka-160m2m.jpg

Fot. Łazienka w apartamencie pokazowym Gosi Baczyńskiej – brodzik Kaldewei Conoflat; Tacit Development Polska

Mimo tego, że obiekt zostanie oddany do użytku na wiosnę 2014 roku, w budynku można już podziwiać kilka apartamentów pokazowych, których autorami są znane w Polsce postaci ze świata mody, sportu i mediów – Gosia Baczyńska, Zbigniew Bartman i Jacek Żakowski. Projekty powstały przy współpracy z pracownią de novo. Gotowe są już także wzorcowe aranżacje łazienek na przykładzie których widać kolorystykę oraz sposób łączenia marmurowych okładzin ścian z emaliowanymi wannami i brodzikami prysznicowymi.

XGOeYmF8doO0NVoXFfkgqcPeQq2rm8UfkwvbFUahwxXfDaqaFqJYtCkLXsV3_conflat-bialym.jpg

For. Brodzik Kaldewei Conoflat w kolorze białym Arctis matowym

Wanny w kolorach natury
Wybór marmuru jako materiału wykończeniowego łazienek sprawił, że poszukiwaliśmy elementów wyposażenia łazienki, które kolorystyką będą współgrały z barwą kamienia. Dlatego zwróciliśmy uwagę na program Coordinated Colours Collection firmy Kaldewei. Spodobał nam się design wanien Conoduo i brodzików Conoflat wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm – mówi prezes Tacit Development Polska, architekt Michał Borowski.

Równie ważne, jak wzornictwo są dla nas rozwiązania montażowe oferowane przez firmę Kaldewei. Przy instalacji kilkuset elementów trzeba szukać rozwiązań systemowych, gwarantujących szczelność połączeń i minimalizujących ryzyko szkody budowlanej. Dlatego odeszliśmy od idei wykonania brodzików w kamieniu, a zdecydowaliśmy się na płaskie brodziki marki Kaldewei– dodaje Borowski.

SWo3dvQUar0RI0jFSLntunVuPMFzQ3Ugdg2Si6I8hZdzEPO5on0gwevAUhCB_conodubo-bialyym.jpg

Fot. Wanna Kaldewei Conoduo w kolorze białym

W projekcie Cosmopolitan wykorzystano specjalną, wzorniczo spójną linię produktów marki Kaldewei, których nazwy zaczynają się od przedrostka CONO. Jest to dzieło słynnego, mediolańskiego biura projektowego Sottsas Associati. Są to urządzenia przeznaczone dla miłośników nowoczesnego, purystycznego wzornictwa. Linia składa się z wanny Kaldewei CONODUO oraz brodzika prysznicowego Kaldewei CONOFLAT. Są one zintegrowane pod względem unikalnego wzornictwa i doskonałej funkcjonalności. Mają proste, kubiczne kształty oraz charakterystyczną pokrywę odpływu zaprojektowaną na planie kwadratu, umieszczoną w centralnym miejscu dna.

Atutem wanien Kaldewei CONODUO wykonanych ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm, oprócz unikalnego wzornictwa, jest to, iż doskonale nadają się do kąpieli we dwoje. Umożliwiają to odpowiednio wyprofilowane oparcia pleców oraz odpływ umieszczony pośrodku dna.

Z kolei brodziki Kaldewei CONOFLAT mają superpłaską powierzchnię, która umożliwia bezprogowy montaż w płaszczyźnie podłogi. Swobodę ruchów pod prysznicem zapewnia idealne zintegrowanie pokrywy odpływu z powierzchnią dna. Brodziki firmy Kaldewei wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm są przy tym zdecydowanie łatwiejsze do utrzymania w czystości niż urządzenia wykonane z innych materiałów, gdzie brud może wnikać w pory materiału oraz drobne zarysowania na powierzchni urządzenia. Nie ma tu też ryzyka odkładania się kamienia oraz wybarwiania fug, jak w przypadku wykonanych z płytek ceramicznych przestrzeni prysznicowych.

W aranżacji apartamentów wykorzystano atuty specjalnej palety barw Coordinated Colours Collection firmy Kaldewei. Białe, jasno beżowe i czarne powierzchnie marmurowe świetnie korespondują z matowym kolorem białym Arctis. Z kolei z brązowym kamieniem współgrają matowy brąz Ancona i czarny Lava.

Firma KALDEWEI to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada niemal 300 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej KALDEWEI o grubości 3,5 mm. Produkty firmy KALDEWEI mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma KALDEWEI udziela 30 letniej gwarancji na wszystkie swoje produkty wykonane ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm.


Podepnij swój artykuł

tagi

Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio
Nastrojowe muzeum spod kreski Mirosława Nizio

W czerwcu 2021 roku pracownia Mirosława Nizio podpisała umowę z Muzeum Podlaskim w Białymstoku na pr ...

Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP
Obła bryła najlepszym budynkiem roku wg SARP

Nagroda Roku SARP – to konkurs ceniony i znaczący. To sami architekci nagradzają w nim realizacje sw ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera