Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Luksusowo i naturalnie

 

Czas czytania: ~2 min


Hotel Sun & Snow

 

oKLxvyLmxq4aG68ocXKutNyEndx1iT5stnoiZFNLQREMww4daHEdMrtrupeQ_sun-and-snow-hotel03.jpg

W dzielnicy Podgórze w Szklarskiej Porębie realizowana jest inwestycja, składająca się z dwóch, realizowanych w różnym czasie części. Pierwszą była budowa trzech apartamentowców; drugą, która się właśnie rozpoczęła, jest powstanie tu pięciogwiazdkowego hotelu. Wszystkie cztery budynki będą należały do kompleksu wypoczynkowego Sun & Snow Resorts.

Inwestor pod zabudowę przeznaczył zalesioną działkę, przez którą przepływa potok. Dodatkowym walorem tego miejsca jest roztaczający się widok na pasmo Karkonoszy. „Szukaliśmy projektu z wizją, który wykorzysta atrakcyjne położenie zalesionej działki z widokiem na Szrenicę, najwyższy szczyt Szklarskiej Poręby, czegoś nowoczesnego, designerskiego i lekkiego, co przyciągnie uwagę i turystów, i inwestorów, i świata biznesu” – mówi Marcin Dumania, prezes zarządu Sun & Snow. To dlatego na projekt architektoniczny planowanych obiektów inwestor rozpisał konkurs.

1J7iXI8qjdHdpQuGR93mBRauKWsEjNDZcq1XSTQcbitOrjrP9vp4p3mHRzFv_sun-and-snow-hotel01.jpg

Pierwszą nagrodę otrzymało w nim biuro KM Rubaszkiewicz, mające już na koncie wiele realizacji hotelowych (np. Projekt hotelu Narvil w Serocku). Architekci musieli swoją wizję dostosować do wymogów planu miejscowego oraz do warunków, jakie postawił konserwator zabytków. Chodziło m.in. o zachowanie tradycyjnej konstrukcji czy maksymalną wysokość zabudowy (15m).

Choć w przypadku budynku hotelu zarówno inwestor, jak i architekci chcieli zbudować bryłę, nawiązującą do tradycji regionu, starali się zarazem uniknąć dosłownych form „góralszczyny”. Postanowili lokalne trendy „przetłumaczyć” na język współczesności.

SJuU7nHENkegB5amwiWjivrirNKlNhREDCn2Em1VfezPv7itAxKpc0g4V0Ze_sun-and-snow-hotel02.jpg

W ten sposób powstał projekt hotelu na 150-200 pokoi, z których część będzie można kupić (to tzw. condohotel). Hotel w Szklarskiej Porębie będzie drugim w regionie obiektem, oferującym usługi na poziomie pięciu gwiazdek (w całej Polsce takich hoteli jest ok. 50 większość znajduje się w największych miastach). Poza noclegami obiekt będzie umożliwiał organizację konferencji, szkoleń i rozmaitych imprez.

REelQFFB2A5nNqmrmirMB1QvAClqbHkW3PGVfy6WK3x9WxhzA0VgQ69hM6Jf_sun-and-snow-hotel04.jpg

Architekci z pracowni KM Rubaszkiewicz w bryle hotelu w Szklarskiej Porębie połączyli naturalne, lokalne materiały (czyli przede wszystkim drewno) z wciąż kojarzącymi się z nowoczesnością formami modernistycznymi. Powstał gmach o poziomych pasach dużych przeszkleń, biegnących wzdłuż zaokrąglających się na narożach elewacji. Gmach o obłych kształtach i dynamicznie ukształtowanej sylwetce otrzymał wykończenie z desek – poza licznymi przeszkleniami charakter budowli kreuje szerokie zastosowanie drewna. Nietypowe połączenie minimalistycznej, funkcjonalistyczne sylwetki z lokalnym materiałem budowlanym będzie zapewne znakiem rozpoznawczym obiektu, którego budowa ma się zakończyć za dwa lata.

Hotel Sun & Snow
Lokalizacja: Szklarska Poręba, ul. Górna
Inwestor: Univitae
Projektanci: KM Rubaszkiewicz
Realizacja: 2014-2016
Powierzchnia całkowita: 14 000m2
Planowany koszt inwestycji: 50 mln zł
Strona internetowa: sunandsnow.pl, kmrubaszkiewicz.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera