Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Fotel biurowy EL 100 - druga ikona Sitag

 

Czas czytania: ~2 min


Fotele biurowe

 

Jn5mlKYyUCemzuWngbCSATSxCz5FSiBy32IMjwGP06vuuWMEqz3EcNStlEaq_el100-s.jpg

Aluminium to materiał, który nawiązuje do epoki ojców pary i elektryczności. Fotel biurowy EL 100 marki SITAG został zaprojektowany przez przez grafika Andrzeja Dobosza. Z całą pewnością oddaje on ducha epoki industrialnej. Prezentujemy drugą odsłonę projektu "Ikony SITAG"

PRotQFJmH0xCcxvgJUzSZOBtCkB8eDSOtbjTOvyAaHqeQLYjcgsnYzf6sHxh_wnetrze-el100.jpg

Film "Metropolis" Fritza Langa pokazuje ubogich robotników (dłoni), którzy pracują na rzecz bogaczy, czyli Umysłu, a nad światem unosi się dwuznaczna poświata ekonomicznego rozdarcia. Te dwie grupy znajdują jednak kogoś, kto może przynieść harmonię. Niestety, wszystko okazuje się iluzją. Historia nie ma jednak happy endu. W świecie, który błyszczy metalem, zasnuwa się parą, mruga sztucznym okiem kamery, dyszy morderczym trudem w fosforyzującej, elektrycznej poświacie. Wszystko tu jest podporządkowane pracy na rzecz nowej Atlantydy budowanej dzięki technice. To ona może sprawić, że kiedyś utracony raj ziści się na nowo, dzięki połączeniu Dłoni, Umysłu i Serca.

fkAnLRed7lKewLlFGtVkwDGJP8gAV5I0Cm4g5iovomK629DyhtFsW9XwFCaV_sitag-el100-premium.jpg

Pomysł na fotel biurowy EL 100 marki SITAG nawiązuje do tej przemysłowej estetyki swoim wertykalnym nośnikiem oparcia wykonanego z lanego aluminium.

Grafika EL 100: projekt Andrzej Dobosz (2014), format: 70x70cm

m0XLQ5jLQVbZZsBvEtWsAzD4nkdOF30vOxoHIncNJTGcJYvxbNRzxk6fhaQe_sitag-el100.jpg

Andrzej Dobosz zestawił biomorficzną formę nośnika produktu z symbolami epoki industrialnej, którymi są żarówka, machina latająca, pryzmat i tuba gramofonu. Precyzję i finezję przemysłowego wytworu oddaje optyczny przyrząd skonfrontowany z kobiecą sylwetką - symbolem delikatności i finezji.

CG5RRyRz6stSdkMLxxXC8Zn0iWw6y3UGBl4SS0s7zHFEvQASku6Rlamtfw2r_odlewnia-sitag.jpg

Fotel EL 100 marki SITAG
Projekt tego fotela biurowego wykorzystuje język materiałów epoki pary i elektryczności. Nośnik oparcia i krzyżak to biomorficzna, odlana formy wykonane z polerowanego aluminium. Miękka forma siedziska z tworzywa z zaokrągloną na przedniej krawędzi tapicerowaną poduszką zmniejsza ucisk na mięśnie ud i zapobiegania drętwieniu kończyn dolnych podczas wielogodzinnego siedzenia. Oparcie zarówno w wersji tapicerowanej jak i siatkowej poprzez regulację wysokości na aluminiowym tragarzu pozwala na łatwe dopasowanie do kręgosłupa osoby siedzącej. Niezawodne siłowniki gazowe regulują wysokość siedziska i zapewniają jego sprężystość w najniższym położeniu. Komfort siedzenia podnosi również zintegrowany z siedziskiem mechanizm umożliwiający regulację głębokości siedziska oraz automatyczną regulację siły nacisku na oparcie w zależności od wagi użytkownika. Aluminiowa konstrukcja gwarantuje nieporównywalną trwałość i wytrzymałość fotela.

O projekcie "Forma to diagram sił. Ikony SITAG":
Projekt „Ikony SITAGA” to cykl dziewięciu grafik Andrzeja Dobosza, inspirowanych najbardziej charakterystycznymi i znanymi modelami foteli marki SITAG. Pretekstem do jego powstania jest obchodzony w tym roku jubileusz 20-lecia naszej firmy. To dobry moment, aby podsumować dotychczasową działalność w dość przewrotny sposób, opracowując coś w rodzaju biografii naszej marki w kontekście emocjonalnym. Chcemy tym samym rozpocząć dyskusję o designie, o jego istocie, znaczeniu, o przyszłości, sile biznesowej oraz o innowacyjności - mówi Anna Vonhausen, Dyrektor Kreatywny Sitag Formy Siedzenia


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera