Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Szkoła podstawowa w Siechnicach

 

Czas czytania: ~3 min


Szkoła podstawowa w Siechnicach

 

fElMpzLjbOlHczsNFZYNawUv61uXEuerY4LEHfYK0S7DP85Jc7WfZasNi5Wb_siechnice-i-nagroda.jpg

I nagroda: Siergiej Studio Architektury

Siechnice – wyjątkowe miasteczko pod Wrocławiem, które swój dynamiczny rozwój połączyło z wdrażaniem rozwiązań przyjaznych zarówno środowisku, jak i mieszkańcom. Kilka lat temu powstało tu osiedle według koncepcji „secure by design”. Nie ma tu płotów, murów ani strażników, układ budynków, oświetlenia, okien, uliczek został zaprojektowany tak, by zapewnić mieszkańcom bezpieczeństwo i komfort bez konieczności zamykania osiedla.

o2NoYC0V0CHlH5lH3bpirJGdHdxfwmCUGH8CrEiFgsok8nDomJKcI106F9Fi_siechnice-i-nagroda-2.jpg

I nagroda: Siergiej Studio Architektury

Nowy ratusz Siechnic, zaprojektowany przez pracownię Maćków Architekci ma być początkiem przyjaznego i dostępnego dla każdego centrum. Budynek jest otwarty, wygodny, pomyślany tak, by i urzędnicy, i petenci czuli się tu swobodnie. Według takich koncepcji projektowane są wszystkie nowe inwestycje w Siechnicach.

Teraz nadszedł czas szkołę podstawową w Sienicach. Miasteczko potrzebuje placówki dla 600 dzieci. 14 stycznia 2015 roku rozstrzygnięto konkurs na projekt takiego obiektu.

„Celem konkursu jest uzyskanie najlepszego rozwiązania pod względem architektonicznym, funkcjonalnym, eksploatacyjnym koncepcji architektoniczno-urbanistycznej Szkoły Podstawowej w Siechnicach dla 600 dzieci z salą gimnastyczną i zagospodarowaniem terenu zaprojektowanego w standardzie budynku pasywnego z zastosowaniem odnawialnych źródeł energii. Budynek szkoły będzie w całości dostępny dla osób niepełnosprawnych. (…) Zaprojektowany obiekt powinien w sposób atrakcyjny architektonicznie wpisać się w otaczającą zabudowę, stworzyć nową wartość i czytelny znak w przestrzeni miejscowości oraz spełnić wymogi współczesnej wiedzy technicznej i standardów użytkowych oraz spełnić parametry techniczne odpowiadające budynkowi pasywnemu” - można było przeczytać w regulaminie konkursu.

l0K3Jkp0CVXAwSarZiWApbg0CpaIdDTHertoWDIZzLX1XNqVsd5qEm0WNEXk_siechnice-ii-nagroda.jpg

II nagroda: LWS Architekci

Konkurs odbywał się w dwóch etapach. Do pierwszego zgłosiło się 15 pracowni projektowych z całego kraju. Propozycje oceniało jury, w skład którego weszli przedstawiciele samorządu w Siechnicach, członkowie SARP oraz znani architekci, Zbigniew Maćków i Tomasz Konior. Do drugiego etapu zakwalifikowano pięć najlepszych prac konkursowych. Z tego grona wyłoniono laureatów konkursu.

rHZWnZfZ520AkrkjIj9I4BWEzcW0wpioxnHzDevJUc7tFiUUkZjEvlkQsUhE_siechnice-iii-nagroda.jpg

III nagroda: Stoprocent Architekci

Pierwszą nagrodę otrzymała wrocławska pracownia Siergiej Studio Architektury Grzegorza Siergieja. Zwycięzca konkursu otrzyma zaproszenie od gminy Siechnice do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki (zgodnie z art. 66 ustawy Prawo zamówień publicznych) na opracowanie dokumentacji budowlano-wykonawczej z uzyskaniem pozwolenia na budowę oraz z pełnieniem nadzoru autorskiego nad realizacją robót wykonywanych w oparciu o dokumentacje projektową.

Jak można się dowiedzieć z portalu gminy Siechnice: „Wybrany projekt szkoły ma proste, prostopadłościenne formy. Zabudowa w przeważającej części jest dwukondygnacyjna, z niską parterową częścią wejściową oraz wyróżniającą się większą wysokością bryłą sali gimnastycznej. W bryle budynku wyróżniają się dwa wydłużone dwukondygnacyjne skrzydła zawierające sale lekcyjne oraz od północy prostopadłościan sali gimnastycznej”.

Drugą nagrodę w konkursie na projekt szkoły podstawowej w Siechnicach przyznano pracowni LWS Architekci Sp. z o.o. z Warszawy, trzecią otrzymał projekt, nadesłany przez zespół biura Stoprocent Architekci, również ze stolicy.

Źródło informacji: siechnice.gmina.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera