Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


SARP w Katowicach buduje klubogalerię

 

Czas czytania: ~2 min


Pod koniec marca katowicki oddział SARP ogłosił wyniki konkursu architektonicznego na projekt całorocznego pawilonu gastronomiczno-ekspozycyjnego KluboGalerii SARP w Katowicach.

 

OQHl24k9eBtZvtRTsjBI6ObCHGXJyAx5No5SW3ebTsrBIfAaKfaocIDxaSeR_i-nagroda-sarp1.jpg

SARP w Katowicach od kilku lat prowadzi Galeria Architektury SARP, czynną od poniedziałku do piątku )w godzinach 10.00-18.00) przestrzeń. W której organizowane są wystawy, spotkania autorskie, prezentacje projektów. Umieszczona w pawilonie przed budynkiem KluboGaleria ma służyć poszerzeniu działalności tego miejsca, podniesieniu jego atrakcyjności.

ujFUpVIynB0oijGWGAWEzFlNEcsCn9d5X7cyZNvOIKFFC88p1Im7NL84RVKy_i-nagroda-sarp2.jpg

SARP w Katowicach jest jednym prężniej działających oddziałów zawodowego stowarzyszenia architektów. Ma swoją galerię, do której przyciąga szerokie grono miłośników architektury, organizuje lub współorganizuje też konkursy, doceniające rozwój regionu, m.in. „Architektura roku”, „Najlepsza przestrzeń publiczna”, „Śląski dyplom roku”.

Pu4VzlXBj0hkigs4iRe5ypD3iT31br1udLrKp3DM7Hd6SRqnECyCNN8rnX86_i-nagroda-sarp4.jpg

SARP w Katowicach, organizując konkurs na całoroczny pawilon chciał znaleźć projekt obiektu nie tylko ciekawego formalnie, ale przede wszystkim funkcjonalnego. „Pawilon powinien zachęcać przechodniów do spędzenia czasu w KluboGalerii, zapraszać do wejścia do lokalu, być wizytówką zarówno dla działalności kulturalnej jak i komercyjnej KluboGalerii. Niezbędnym warunkiem konkursu jest zachowanie jak największej przestrzeni dla kontynuacji podstawowej aktywności Galerii Architektury SARP, harmonijnego połączenie i segregacja wszystkich zdarzeń mających miejsce w przestrzeni Galerii z maksymalnym wykorzystaniem możliwości ekspozycyjnych nowego pawilonu” – zapisano w regulaminie konkursu.

bOZqkjzt9KtkQMe7FRlmRGX0BmVPxACqU0vU43100JGu9vAOvzF0HT1yJVnC_i-nagroda-sarp5.jpg

SARP w Katowicach pierwszą nagrodę w konkursie na projekt pawilonu klubogalerii przyznał zespołowi w składzie: Anita Baron, Aneta Oraczewska, Patrycja Pojda. Wizję trzech projektantek doceniono m.in. za daje wnętrze, które daje szerokie możliwości dostosowania do aktualnych potrzeb, pozwala także na dostosowanie wnętrza do warunków pogodowych, pory roku i nasłonecznienia. „Pawilon KluboGalerii przedstawiony w pracy stanowi unikalny obiekt, indywidualnie dostosowany do lokalizacji zarówno pod względem formy, proporcji jak i zastosowanej kolorystyki. Praca wyróżnia się oryginalnością w zastosowaniu ruchomej, wielofunkcyjnej elewacji dzięki czemu obiekt nie jest obojętny i anonimowy” – napisali jurorzy w uzasadnieniu swojego werdyktu.

W konkursie na projekt całorocznego pawilonu SARP w Katowicach przyznał też trzy wyróżnienia. Jedno powędrowało do zespołu w składzie: Dariusz Dudek, Maciej Mierzwa, Krzysztof Kobryn, Magdalena Kozik-Nesterok i Mikołaj Szewczyk; drugie otrzymała Justyna Rubin. Trzecie równorzędne wyróżnienie w ogłoszonym przez SARP w Katowicach konkursie przyznano duetowi Marcin Jamroż i Anna Jamroż.

Źródło informacji: sarp.katowice.pl


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera