Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Gala Plebiscytu PA 2015 – nagrody wręczone

 

Czas czytania: ~3 min


11 kwietnia w gościnnych progach Muzeum Warszawskiej Pragi odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom plebiscytu Polska Architektura 2015.

 

6Dr6XVPJxlQtTxoiexL48TzlB7liYgFA2ET1x5zuprJkwIe433AdHvgUhUsw_20160411-img-3204m.jpg

11 kwietnia w gościnnych progach Muzeum Warszawskiej Pragi odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono nagrody laureatom plebiscytu Polska Architektura 2015. Choć sam plebiscyt rozstrzygnięty był już po raz ósmy, w tak uroczysty i oficjalny sposób podsumowaliśmy go pierwszy raz.

Plebiscyt Polska Architektura grupa Sztuka-Architektury.pl zorganizowała już po raz ósmy. Jak co roku na wiosnę internauci oraz jury wybrali najciekawsze realizacje minionego roku, docenili najpiękniejsze budynki, wnętrza i ogrody. Bo plebiscyt Polska Architektura 2015 – to trzy nagrody, związane z trzema należącymi do jednej grupy portalami: Sztuka-Architektury.pl, Sztuka-Wnętrza.pl i Sztuka-Krajobrazu.pl. Wszystkie te trzy dziedziny są ze sobą związane, współistnieją i uzupełniają się nawzajem, ale jednocześnie wymagają od projektantów zupełnie innych zdolności i pomysłów. Warto na wszystkie trzy zwracać uwagę i rozumieć ich sens i wartość, jaką wnoszą do otaczającego nas świata.

Plebiscyt Polska Architektura 2015 został w tym roku pierwszy raz uwieńczony uroczystą galą, podczas której laureaci odebrali nagrody, a wszyscy zaproszeni goście mogli wymienić się uwagami i spostrzeżeniami podczas kończącego imprezę bankietu. Choć nie obyło się bez drobnych, normalnych w przypadku debiutu wpadek (na pewno niedługo będziemy je wspominać jako anegdoty), gala udała się znakomicie – przede wszystkim za sprawą gości, którzy tłumnie wzięli udział w uroczystości.

Uroczysta gala, wieńcząca plebiscyt Polska Architektura 2015 – to nie tylko wręczenie nagród. Intelektualne wprowadzenie, krótki wykład, podsuwający szereg refleksji na temat tożsamości polskiej architektury wygłosiła w czasie imprezy prof. Marta Leśniakowska. A o doświadczeniach przejścia od zawodu architekta do dizajnera i o decyzji, by zacząć samodzielnie produkować najwyższej jakości przedmioty opowiedziała dr Anna Vonhausen.

Plebiscyt Polska Architektura 2015 – to nagrody dla budynków, wnętrz i ogrodów oraz Grand Prix, nagroda dla najlepszej realizacji roku ze wszystkich nominowanych obiektów, bez przyporządkowania do żadnej kategorii. Ten prestiżowy tytuł zdobyło Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach, dzieło znanej i cenionej pracowni JEMS Architekci. Swoje nagrody w plebiscycie jak zawsze przyznali internauci, osobno nominowane obiekty oceniało jury, składające się z laureatów poprzednich edycji. Według internautów najlepszym obiektem użyteczności publicznej, wybudowanym w 2015 roku było Europejskie Centrum Edukacji Geologicznej w Chęcinach projektu biura WXCA; najlepszym obiektem mieszkaniowym zaś rewitalizacja młyna w Szamotułach, dzieło pracowni Tekktura Projekt. Jury wśród obiektów użyteczności publicznej najwyżej oceniło Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach (proj. JEMS Architekci), zaś najlepszym domem uznało Living-Garden House w Katowicach (proj. KWK Promes).

Plebiscyt Polska Architektura 2015 od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z roku na rok zyskuje na prestiżu – to nagroda, o którą warto się ubiegać. Liczny udział architektów, projektantów czy związanych z architektoniczną branżą producentów w finałowej gali tylko potwierdza ten fakt. Dookoła nas co roku powstają setki nowych obiektów, oglądamy kolejne wnętrza czy tereny zielone – warto zwracać na nie uwagę, ale i nagradzać te najlepsze, bo dzięki nim przecież mamy szansę wciąż podnosić jakość otaczającej nas przestrzeni oraz jakość realizowanych projektów. Bo trzeba równać do tych najlepszych. Plebiscyt Polska Architektura 2015 chce ich doceniać i pokazywać.

Partnerzy spotkania

 

   

Catering

    


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Warstwowe domy z drukarki 3D?
Warstwowe domy z drukarki 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D powstała nadzieja, że ta działające poprzez nakładanie materiałów, z ...

SGGW będzie większe
SGGW będzie większe

27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podpisał umowę z wykonawcą. Tym sam ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera