Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wystawa Polska Architektura 2015 odwiedzi Kraków

 

Czas czytania: ~4 min


13 października 2016 roku zapraszamy do Galerii SARP w Krakowie, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku

 

IuStP4cxYT59xRjpC3ZeCe9defMUvGb2WGDGMfVmW4uKMNP1XNkgotJnWSVl_do-inernetu-krakowm.jpg

13 października 2016 roku zapraszamy do Galerii SARP w Krakowie, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje  najlepszych, polskich architektów: Jerzego Szczepanika – Dzikowskiego z JEMS Architekci , Błażeja Janika z M.O.C Architekci oraz Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury.

 

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.

 

 

 

Za nami ósma odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania  - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.

 

 

 

Wystawa będzie prezentowana w dniach 13-26 października 2016 w Galerii SARP w Krakowie, pl. Szczepański 6. Wernisaż odbędzie się 13 października o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wymagana rejestracja

Jeśli nie widzisz formularza poniżej, kliknij w link: TUTAJ


Program:
18:00 Wernisaż wystawy
18:15 Wykład Jerzego Szczepanika – Dzikowskiego, JEMS Architekci - Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach
18:45 Prezentacja firmy Aurora
19:00 Wykład Błażeja Janika z M.O.C Architekci - M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach
19:30 Prezentacja firmy CAD Projekt K&A
19.45 Wykład Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA podczaszy l pracownia architektury - Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
20:15 Zamknięcie wernisażu

O Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Generalnym założeniem projektu było stworzenie obiektu, którego wartość budowana jest nie tylko przez zapewnienie programowo-funkcjonalnych rozwiązań o utylitarnych, ale także przez stworzenie warunków jego współdziałania w społecznej przestrzeni miasta. Gmach o prostej, wyrazistej i jednoznacznej formie, wkomponowany jest w publiczną przestrzeń miasta przez zapewnienie powiązania wzdłuż ważnej dla funkcjonowania miasta, osi łączącej plac honorowy przed halą „Spodka” (także najważniejszego węzła komunikacyjnego Katowic) i najstarszą, historyczną częścią miasta o nazwie Bogucice.

DzSZfSQXHk9FWpACEPKrB8yng4q2WOVKAmkImAyVwyp5s6j3OPryNQC4zRE5_mck-kr.jpg

M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach

Mierzymy się z rzeczywistością  posługując się orężem zamiarów. Jedne z nich wynikają z przekonań wykreowanych w procesie naszego stawania się, inne powstają z nacisku okoliczności zewnętrznych. W dotychczasowym doświadczeniu biura M.O.C. Architekci  wspomniane zamiary ukształtowały swoistą  koegzystencję 5 potrzeb, którym staramy się podporządkować .

Z9OhsCVyF4PPiB3ISIlogPd4P2SEUKlmc5gMmulIBwMoRV7dENtyRoyZwcBp_moc-archi-miesz-katm.jpg

O porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Projektowany teren jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” - miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie miastu. Tereny te są jednymi z najciekawszych obszarów, których potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą kształtowania przestrzeni było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami w naturalny sposób przypominający bieg rzeki, meandrami i wieloma  zakolami. Wykorzystano naturalny materiał taki jak drewno, który to  „okrywa” wszystko:  pomosty, trapy, kładki aż dochodzi do wnętrza wyspy.

Sy1xIzZwIGmuafY0lKSGEIZBvyVYQblYiMqU4Ep6mHvF1frv9vWdwTRDsVuJ_szczecin-port-jachtowy-2-jpg-hq.jpg

Przed nami jeszcze:
10-17 listopada 2016, Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, Kielce


Organizator                                   Współorganizator edycji krakowskiej

      


Patronat honorowy
 Patroni medialni

 Partnerzy
  

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

tagi

Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji
Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji

373 pokoi, a w nich 512 łóżek ma się pomieścić w akademiku, jaki powstanie przy ulicy Fabrycznej we ...

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera