Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Wystawa Polska Architektura 2015 odwiedzi Kraków

 

Czas czytania: ~4 min


13 października 2016 roku zapraszamy do Galerii SARP w Krakowie, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku

 

IuStP4cxYT59xRjpC3ZeCe9defMUvGb2WGDGMfVmW4uKMNP1XNkgotJnWSVl_do-inernetu-krakowm.jpg

13 października 2016 roku zapraszamy do Galerii SARP w Krakowie, gdzie odbędzie się otwarcie wystawy najpiękniejszych realizacji architektonicznych 2015 roku wyłonionych w plebiscycie Polska Architektura XXL. Wystawie będą towarzyszyć wykłady i prezentacje  najlepszych, polskich architektów: Jerzego Szczepanika – Dzikowskiego z JEMS Architekci , Błażeja Janika z M.O.C Architekci oraz Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA Podczaszy Pracownia Architektury.

 

11 kwietnia 2016 roku rozdane zostały nagrody ósmej już edycji plebiscytu Polska Architektura 2015. Spośród ponad 100 propozycji głosami jury i publiczności wyłonione zostały najlepsze realizacje w 3 kategoriach - kubatura, wnętrze i krajobraz.

 

 

 

Za nami ósma odsłona plebiscytu, którego ambicją jest pokazanie możliwie szerokiego spektrum dokonań polskiej architektury w 2015 roku. Nasze wydarzenie jest najbardziej obszernym i systematycznym podsumowaniem dorobku polskich architektów w różnych obszarach projektowania  - powiedział prof. Krzysztof Sołoducha, redaktor naczelny Grupy Sztuka Architektury. Teraz ruszamy w Polskę z cyklem wystaw prezentujących najciekawsze obiekty biorące udział w tegorocznym plebiscycie. Mamy nadzieję stworzyć w ten sposób tradycję prezentacji w całym kraju najwybitniejszych osiągnięć polskiej architektury.

 

 

 

Wystawa będzie prezentowana w dniach 13-26 października 2016 w Galerii SARP w Krakowie, pl. Szczepański 6. Wernisaż odbędzie się 13 października o godz. 18:00. Wstęp wolny. Wymagana rejestracja

Jeśli nie widzisz formularza poniżej, kliknij w link: TUTAJ


Program:
18:00 Wernisaż wystawy
18:15 Wykład Jerzego Szczepanika – Dzikowskiego, JEMS Architekci - Międzynarodowe Centrum Kongresowa w Katowicach
18:45 Prezentacja firmy Aurora
19:00 Wykład Błażeja Janika z M.O.C Architekci - M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach
19:30 Prezentacja firmy CAD Projekt K&A
19.45 Wykład Ewy i Łukasza Podczaszy z PPA podczaszy l pracownia architektury - Port jachtowy na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie
20:15 Zamknięcie wernisażu

O Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach

Generalnym założeniem projektu było stworzenie obiektu, którego wartość budowana jest nie tylko przez zapewnienie programowo-funkcjonalnych rozwiązań o utylitarnych, ale także przez stworzenie warunków jego współdziałania w społecznej przestrzeni miasta. Gmach o prostej, wyrazistej i jednoznacznej formie, wkomponowany jest w publiczną przestrzeń miasta przez zapewnienie powiązania wzdłuż ważnej dla funkcjonowania miasta, osi łączącej plac honorowy przed halą „Spodka” (także najważniejszego węzła komunikacyjnego Katowic) i najstarszą, historyczną częścią miasta o nazwie Bogucice.

DzSZfSQXHk9FWpACEPKrB8yng4q2WOVKAmkImAyVwyp5s6j3OPryNQC4zRE5_mck-kr.jpg

M.O.C Architekci czyli o spotkaniu 5 potrzeb. Projekt Mieszkania w Katowicach

Mierzymy się z rzeczywistością  posługując się orężem zamiarów. Jedne z nich wynikają z przekonań wykreowanych w procesie naszego stawania się, inne powstają z nacisku okoliczności zewnętrznych. W dotychczasowym doświadczeniu biura M.O.C. Architekci  wspomniane zamiary ukształtowały swoistą  koegzystencję 5 potrzeb, którym staramy się podporządkować .

Z9OhsCVyF4PPiB3ISIlogPd4P2SEUKlmc5gMmulIBwMoRV7dENtyRoyZwcBp_moc-archi-miesz-katm.jpg

O porcie jachtowym na Wyspie Grodzkiej w Szczecinie

Projektowany teren jest próbą stworzenia „wizytówki miasta” - miejsca, które stanie się „zastrzykiem” uzdrawiającym i przywracającym życie miastu. Tereny te są jednymi z najciekawszych obszarów, których potencjał jak dotąd nie został wykorzystany. Główna ideą kształtowania przestrzeni było stworzenie obszaru „wymodelowanego” naturalnymi materiałami w naturalny sposób przypominający bieg rzeki, meandrami i wieloma  zakolami. Wykorzystano naturalny materiał taki jak drewno, który to  „okrywa” wszystko:  pomosty, trapy, kładki aż dochodzi do wnętrza wyspy.

Sy1xIzZwIGmuafY0lKSGEIZBvyVYQblYiMqU4Ep6mHvF1frv9vWdwTRDsVuJ_szczecin-port-jachtowy-2-jpg-hq.jpg

Przed nami jeszcze:
10-17 listopada 2016, Institute of Design Kielce, ul. Zamkowa 3, Kielce


Organizator                                   Współorganizator edycji krakowskiej

      


Patronat honorowy
 Patroni medialni

 Partnerzy
  

Organizatorem plebiscytu Polska Architektura XXL jest Grupa Sztuka Architektury – grupa wortali tematycznych poświęconych architekturze. Należą do niej wortale sztuka-architektury.pl, sztuka-wnetrza.pl, sztuka-krajonbrazu.pl, e-kwartalnik architektoniczny „Krytyka Architektury” oraz specjalistyczna księgarnia internetowa dla architektów www.ksa24.pl.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Sport w Oliwie
Sport w Oliwie

10 czerwca rektor Uniwersytetu Gdańskiego podpisał umowę z przedstawicielem wykonawcy wielofunkcyjne ...

Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Brick Award 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

Przyznawana co dwa lata międzynarodowa nagroda Brick Award zainicjowana została w 2004 roku przez fi ...

Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.
Sarnie Osiedle w Bielsku-Białej. Projekt spod kreski Przemo Łukasika.

Sarnie Osiedle to projekt, który został opracowany przez uznaną pracownię architektoniczną Medusa Gr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera