Renoma błyszczy - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Renoma błyszczy

 

Czas czytania: ~2 min


cq7ROwlBYapm13vkCWBRFB9rqIDwclRKSoCHCt8sQbfB3kvTiIwpr1Fs7Szx_renoma-2.jpg
Wrocławski dom handlowy Renoma najlepszy w Europie Środkowo-Wschodniej. Zaprojektowana przez Maćków Pracownię Projektową rozbudowa otrzymała tytuł „Refurbished Project of the Year 2009” w konkursie CEE Retail Real Estate Awards. Wyniki ogłoszono 11 lutego 2010 r. podczas uroczystej gali w hotelu InterContinental
w Warszawie.

Ukończenie rewaloryzacji dawnego domu towarowego Wertheim było bez wątpienia jednym z największych architektonicznych wydarzeń 2009 r. w Polsce. Otwarta w kwietniu „nowa” Renoma już w lipcu została uznana za najlepszą współczesną realizację architektoniczną w naszym kraju, zwyciężając w rankingu polskiego oddziału międzynarodowego forum o architekturze Skyscrapercity.com, w którym pokonała między innymi poznański Stary Browar czy stołeczny wieżowiec Rondo 1.
Nagrodą CEE Retail Real Estate, przyznawaną w organizowanym przez Europaproperty.com. konkursie, wyróżniane są najlepsze obiekty handlowe w Europie Środkowo-Wschodniej: z Polski Czech, Węgier, Słowacji, Ukrainy, Austrii, Litwy, Łotwy, Estonii, Turcji, Rumunii, Bułgarii, Chorwacji, Słowenii, Serbii, Czarnogóry, Macedonii, Mołdawii i Albanii.

Renoma zwyciężyła w kategorii obejmującej najbardziej udane modernizacje istniejących obiektów, na co zasłużyła „wysoką jakością rewitalizacji” oraz „pieczołowitym odtworzeniem historycznych elementów elewacji”.

Właścicielem i zarządcą zwycięskiego obiektu jest Centrum Development & Investments. Rewaloryzacja budynku miała na celu przekształcenie przedwojennego domu towarowego w nowoczesny pasaż handlowy, który ponownie stanie się dominantą ul. Świdnickiej – najważniejszego ciągu handlowego Wrocławia. Wielki nacisk położono przy tym na zachowanie, a w wielu fragmentach również odtworzenie pierwotnego wyglądu zabytkowego obiektu – jednej z ikon modernistycznej architektury Wrocławia – będącego wspólnym dziełem architekta Hermanna Dernburga i rzeźbiarzy Ulricha Nitschkego i Hansa Klakowa.
dUylHdutCMyPkXGEp5BOgS2Hc5KDSXn16HVG7AHUwvXOyiVcTs6D1KkMTomh_renoma-3.jpg
Więcej o Renomie
dUBG4spBNzZhFMErV7AbAfNQgneg0m3GB4O7iu7Jo3nSuV2mrOTeGCbaX6ws_renoma.jpg

Podepnij swój artykuł

tagi

Kompleks sportowy w Piekarach Śląskich - wyniki konkursu architektonicznego
Kompleks sportowy w Piekarach Śląskich - wyniki konkursu architektonicznego

Konkurs urbanistyczno-architektoniczny na wykonanie koncepcji kompleksu sportowego z zagospodarowani ...

Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia
Osiedle Bolko - metamorfoza poprzemysłowego terenu Bytomia

Osiedle Bolko – to projekt pracowni Medusa Group, której współtwórca, Przemo Łukasik jest zarazem au ...

Porta Mare  - nowa zabudowa w dawnym stylu
Porta Mare - nowa zabudowa w dawnym stylu

Porta Mare – taką nazwę ma nosić nowa inwestycja, która planowana jest na Wyspie Spichrzów w Elblągu ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera