Deszcz nagród dla brodzika LADOPLAN - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Deszcz nagród dla brodzika LADOPLAN

 

Czas czytania: ~2 min


9brHHjbpeyVaLpYYSfrByA4IJEfdI3MzRW4ccMAhlKl1jpwiuU7iO33j4l4K_brodzik-ladoplan.jpg
Jednym z hitów w ofercie firmy KALDEWEI – producenta wanien i brodzików ze stali emaliowanej - okazał się brodzik prysznicowy LADOPLAN wprowadzony do asortymentu tej firmy w połowie 2008 roku. W ciągu tak krótkiej obecności na rynku brodzik LADOPLAN zdobył aż pięć prestiżowych wyróżnień w dziedzinie designu. Są to nagrody: red dot design award (najbardziej prestiżowa nagroda w świecie designu do której zgłoszono prawie trzy tysiące produktów z 39 krajów), iF design award 2009, GOOD DESIGN 2008 ("The Chicago Athenaeum, Museum of Architecture and Design”), nagroda GUTE GESTALTUNG 09 (Deutscher Designer Club e.V., Frankfurt) oraz Designpreis 2009 (nominacja).
GiCu2IRRVUVVV2cCrD34rQETIqHT7UPTC2sMc3CQjylbEfc0FNj2ysC57CnZ_brodzik-ladoplan1.jpg
Jak czytamy w uzasadnieniu werdyktu międzynarodowego jury nagrody red dot design award: „brodzik LADOPLAN zdobył nasze najwyższe uznanie we wszystkich kryteriach oceny, jakie braliśmy pod uwagę przy przyznaniu nagrody. Innowacyjność, funkcjonalność, jakość, ergonomia, treść symboliczna i emocjonalna oraz wartości optyczne tego produktu nie pozostawiają żadnych wątpliwości, że można go zaliczyć do grupy najwyższych osiągnięć współczesnego wzornictwa przemysłowego. Na szczególną uwagę zasługuje przy tym ukształtowanie powierzchni do stania o lekkim spadku w kierunku odpływu. Odpływ usytuowany na boku brodzika, poza obszarem powierzchni do stania, został elegancko zamaskowany delikatną pokrywą. Dzięki tym rozwiązaniom jest doskonałym środkiem do kształtowania architektury wnętrz nowoczesnych łazienek."
IqOryqOGGMKZRltDMTyhSoHU5sVBtY2JVquVa7D2BDh4bXIq70jIWCgBQMh4_brodzik-ladoplan2.jpg
Brodzik LADOPLAN jest wynikiem wieloletniej współpracy firmy KALDEWEI z najlepszymi, europejskimi pracowniami wzornictwa przemysłowego. W tej chwili o wzornictwo produktów marki KALDEWEI dbają dwa renomowane biura projektowe - Sottsass Associati z Mediolanu oraz Phoenix Design ze Stuttgartu. Brodzik LADOPLAN został wyprodukowany ze stali emaliowanej o grubości 3,5 mm. Jest dostępny w wielu wymiarach i wariantach kolorystycznych. Firma Kaldewei to europejski lider produkcji wanien kąpielowych i brodzików prysznicowych ze stali emaliowanej. Przedsiębiorstwo istnieje od 1918 roku. W ofercie posiada ponad 250 modeli produktów wytwarzanych ze stali emaliowanej Kaldewei o grubości 3,5 mm. Produkty firmy Kaldewei mogą być stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i w hotelach. Firma Kaldewei udziela na wszystkie swoje produkty 30 letniej gwarancji.

Podepnij swój artykuł

tagi

Domy do 70 m² - wyniki rządowego konkursu architektonicznego
Domy do 70 m² - wyniki rządowego konkursu architektonicznego

Konkurs architektoniczny na projekt jednorodzinnego domu o powierzchni 70 m², który – w założeniach ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad
Nowoczesne wnętrza biurowe koncernu Clariant w Łodzi– prezentacja online i wywiad

W historycznych murach dawnego Monopolu Wódczanego w Łodzi powstało nowe biuro szwajcarskiego koncer ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera