Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Budynek reaktywny

 

Czas czytania: ~2 min


AIk3fkDPiOSK3EtFXDHsvi6aK1sviYmbKzEVov1zAbkflQbt7IGp1xE4R67R_schuco.jpg
W czwartek 2 kwietnia 2009 roku w Siestrzeni pod Warszawą został uroczyście wmurowany kamień węgielny pod jeden z najnowocześniejszych budynków w Europie - siedzibę Schüco International Polska. Budynek realizowany według idei Energy² nie tylko będzie oszczędzał energię, ale także ją pozyskiwał. Siedziba Schüco International Polska (budynek biurowy oraz hala wysokiego składowania) będzie przykładem funkcjonowania idei Energy², czyli budowli reagujących na zmienne warunki klimatyczne panujące wewnątrz i na zewnątrz. Poprzez zastosowanie podwójnej fasady wzbogaconej o aktywne elementy (technologie solarne: solarotermię oraz fotowoltaikę) budynek nie tylko będzie generował energię, ale także ograniczy straty cieplne.
- Chcielibyśmy, aby rozwiązania zastosowane w nowej siedzibie Schüco stanowiły inspirację dla architektów i świadomych inwestorów, którym na sercu leży interes reprezentowanej firmy i dobro naszej planety – mówi Michał Dudziak, Dyrektor Generalny Schüco International Polska Sp. z o. o. - Oszczędzanie energii i jej generowanie znacząco wpłynie nie tylko na ekonomikę użytkowania obiektu, lecz także przyczyni się do redukcji emisji CO2. Ochrona środowiska naturalnego i zrównoważony rozwój to idee przewodnie, którymi kieruje się Schüco na całym świecie. Energia słoneczna pobierana przez zainstalowane w budynku ogniwa fotowoltaiczne będzie konwertowana na energię elektryczną, natomiast kolektory słoneczne zostaną użyte do ogrzania wody użytkowej. Sama powłoka budynku biurowego zostanie wykonana z materiałów o najniższych współczynnikach przenikania ciepła, wykonanych w aluminiowych systemach Schüco (elementy fasadowe, okna, drzwi oraz świetliki). W części magazynowo-socjalnej obiektu zostaną zastosowane najnowocześniejsze, wysoko energooszczędne okna z tworzywa sztucznego Schüco. Dodatkowo w okresie letnim będzie można zmniejszyć użycie energii wykorzystywanej przez system klimatyzacji m.in. dzięki zastosowaniu systemu zdalnie sterowanych zewnętrznych żaluzji przeciwsłonecznych. Zmniejszyć zużycie energii elektrycznej na wentylację i nocne schładzanie pozwolą okna wyposażone w okucia mechatroniczne Schüco TipTronic, które będą zintegrowane z systemem centralnego sterowania budynkiem.
Centrum logistyczno-biurowe Schüco International Polska składać się będzie z budynku biurowego o powierzchni ok. 1000 m2 oraz hali wysokiego składowania o powierzchni 5000 m2. Kompleks zbudowany w Siestrzeni przy Trasie Katowickiej – zaledwie 25 km od centrum Warszawy – będzie miał na celu optymalizację modelu zarządzania firmą poprzez zlokalizowanie rozproszonych dotąd działów, siedziby spółki oraz magazynu w jednym miejscu.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Okna, Drzwi

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera