Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Duże przeszklenia w domach pasywnych?

 

Czas czytania: ~2 min


FOb3a9g8F5gPR6kyXqnkK6Oml5HfFiFsdCbfzquYP5eAHPviAkrJMh1AGqqD_reynaers-cs104-outside-open.jpg

Wysoka izolacyjność termiczna budynku to coś więcej niż tylko komfort jego użytkowania. To także konkretne oszczędności finansowe. Dzięki nowemu systemowi okienno-drzwiowemu CS 104, nawet budynki z dużymi przeszkleniami mogą spełniać restrykcyjne normy energooszczędności.

KGKPuqdJlz4Ur0aj3qXAeTeuFPSoDMdA57ZisMDrGD02GvkTaFlZ7Vy4vAjd_reynaers-cs104-detail.jpg

System okienno-drzwiowy CS 104 to nowoczesny system aluminiowy o wysokiej izolacji termicznej, skonstruowany m.in na potrzeby budownictwa pasywnego. Solidne, szerokie profile umożliwiają architektom projektowanie dużych konstrukcji z użyciem wielokomorowych przeszkleń. Niespotykany u innych producentów dużych przeszkleń, wysoki poziom izolacji termicznej − współczynnik Uf na poziomie 0,88W/m2K. Co ważne, zastosowane wypełnienia są integralną częścią profilu aluminiowego i nie mają wpływu na przebieg procesu montażowego ani na estetykę konstrukcji.

Dodatkowo, w celu uzyskania wysokiej szczelności, która poza izolacją termiczną ma decydujący wpływ na efektywność energetyczną okien i drzwi, system CS 104 został wyposażony w nowoczesny i wydajny system uszczelek, zapewniający wiatro- i wodoszczelność. Dzięki temu, rozwiązanie to umożliwia eksploatację konstrukcji w warunkach ekstremalnych, m.in. na terenach przybrzeżnych czy w narażonych na silne podmuchy wiatru wysokościowcach.

Zwiększona głębokość profili (głębokość skrzydła 104mm) zapewnia dużą stabilność konstrukcji i umożliwia stosowanie dużych tafli szklanych. System może być uzbrojony w wielokomorowe, ciężkie przeszklenia o powierzchni ponad 3m2. Pozwala to architektom i projektantom maksymalnie wykorzystać światło słoneczne przy zachowaniu wysokiej efektywności energetycznej.


Zrób to sam czyli projekt E-cube

System CS 104 zastosowano jako jedno z rozwiązań w energooszczędnym budynku E-cube, opracowanym przez młodych architektów z Uniwersytetu Gandawskiego w Belgii. Projekt bierze udział w tegorocznym, prestiżowym konkursie Solar Decathlon, organizowanym co dwa lata przez Ministerstwo Energii Stanów Zjednoczonych. Do udziału w konkursie zostaje wytypowanych 20 zespołów z uczelni z całego świata, które rywalizują ze sobą w projektowaniu i budowie efektywnych kosztowo, prostych w obsłudze i estetycznych domów zasilanych energią słoneczną.

Źródło: Reynaers

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera