Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nigdy więcej zimnej podłogi

 

Czas czytania: ~2 min


SMGhm10WVJPAhxu1Mz8BbYZynhzgyYsPb7jOPOxflP4YXGYh4D54hSDyS41a_torlys-nigdy-wi.jpg

Ogrzewanie podłogowe jest coraz bardziej pożądanym rozwiązaniem. Dotychczas stosowane było wyłącznie pod płytkami, ze względu na ich trwałość i dobre przewodnictwo cieplne. Dzięki technologii, także drewno posiada te cechy. Ponadto sposób montażu desek wielowarstwowych sprawia, że mają one przewagę nad kaflami.

Ogrzewanie montowane pod powierzchnią podłogi pozwala na większą swobodę w projektowaniu wnętrza, z powodu braku szpecących rur i kaloryferów. Nie tworzy stref zimna z dala od grzejnika i zapewnia najzdrowszy dla człowieka rozkład temperatury: najcieplej przy podłodze, najchłodniej w okolicach głowy. Wpływa to na oszczędności w zużyciu energii cieplnej. Korzyści odczują także alergicy. Ogrzewanie podłogowe nie powoduje przemieszczania się kurzu, które jest charakterystyczny dla kaloryferów.

Wydaje się zatem, że jedynym problemem w tym typie ogrzewania są ograniczenia w wyborze posadzki. Powszechnie stosowana terakota, poza sezonem grzewczym jest tak zimna, że aż nieprzyjemna dla bosej stopy. Drewno w przeciwieństwie do kafli, pozwala na urządzenie ciepłego i przytulnego wnętrza.

vURYYmkSHypQ4TE1WUfnq2wIbxVq7hA9X62GYqldHgGphgBSUzRVj3H3Z8cC_torlys-nigdy-wi-2.jpg

Trzeba jednak pamiętać, że drewno zmienia objętość pod wpływem temperatury. Kurczy się i pęcznieje, co po pewnym czasie może prowadzić do rozszczelnienia się podłogi. Dlatego wybierając deski na ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę by posiadały dużą odporność na temperaturę. Podłogi dają dożywotnią gwarancję na to, że w okresie grzewczym nie powstaną szczeliny między deskami. Ponadto potwierdzona badaniami laboratoryjnymi wysoka przepuszczalność termiczna gwarantuje, że ciepło bez większych strat przeniknie przez deski.

W razie awarii ogrzewania podłogowego bardzo szybko można rozmontować podłogę. Deski nie są przyklejone, ani przybite do podłoża. Za pomocą specjalnego narzędzia „Buldog” bez większego problemu można zdjąć pojedynczą deskę lub całą podłogę, a po naprawie ponownie ją założyć.

W dzisiejszych czasach każda aranżacja podłogi, która pojawi się w naszej głowie, może być w pełni zrealizowana. Jeśli chcemy mieć komfort w postaci ogrzewania podłogowego, możemy osiągnąć go pod każdą, nawet drewnianą powierzchnią.

Źródło: Torlys

Podepnij swój artykuł

tagi

Pawilon pamięci w Warszawie
Pawilon pamięci w Warszawie

Inicjatorką powstania Izby Pamięci na Woli była powstanka Wanda Traczyk-Stawska, aktywnie działająca ...

Dom Mława. Ponadczasowy dom z cegły i betonu – prezentacja online i wywiad
Dom Mława. Ponadczasowy dom z cegły i betonu – prezentacja online i wywiad

Parterowy dom w Mławie to przykład tego jak wpisać bryłę w klimat niewielkiej miejscowości, z zachow ...

Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.
Systemy dachowe Bauder w modernizacjach obiektów. Efektywność energetyczna i ochrona klimatu. Webinarium Bauder.

Zapraszamy na webinarium firmy Bauder, podczas którego zostanie przedstawione zastosowanie hydroizol ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera