Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Aluminium w domach jednorodzinnych

 

Czas czytania: ~3 min


MfaXg06dBFtdFZL6sGekvojMmPmwt4dsynSPH1ArKVUfu8DMGC0lLD7SdG82_1.jpg

Konstrukcje aluminiowe w budownictwie mieszkalnym to wciąż rozwijający się trend. W Polsce stosuje się głównie materiały drewniane i PVC, chociaż stolarka aluminiowa zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród architektów oraz inwestorów.

Dobrze znany nam materiał, jakim jest aluminium, spotykamy głównie w dużych konstrukcjach użyteczności publicznej i budynkach usługowych. To materiał chętnie wykorzystywany przez architektów ze względu na jego właściwości, nie tylko techniczne, ale i estetyczne. W połączeniu np. ze stalą, pomaga uzyskać wyjątkowo efektowne oraz nowoczesne fasady, dlatego cieszy się popularnością przy budowie biurowców czy hoteli, a także innych budowli użytkowych.
Atutem aluminium jest jego lekkość (jest trzykrotnie lżejsze od stali), a także trwałość. Materiał jest długowieczny, ponadto odporny również na korozję. Łatwo poddaje się konserwacji, można pokrywać go też dowolnymi farbami. Dodatkowymi zaletami aluminium są sprężystość i możliwość wykorzystania go w różnych temperaturach.

Powoli aluminium zyskuje też popularność w budownictwie mieszkalnym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, możliwe jest wykorzystanie go przy konstrukcjach okiennych, fasadowych czy drzwiach. Ze względu na jego funkcjonalność i estetykę ma szansę stać się materiałem, z którego coraz częściej korzystać się będzie w budownictwie jednorodzinnym. - Konstrukcje aluminiowe to nowoczesne rozwiązanie dla stolarki okiennej, w domach mieszkalnych. Gwarantują wysoką izolację termiczną, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom ciepła nawet w najbardziej wymagającej, pod względem energooszczędności, zabudowie – mówi Aleksander Białas, Product Manager.

zaWb8e6bGa7WSa6JWS71NgxTkeSBhdLekOlHCdWchhZsKkfxLofEnFUzHKk5_2.jpg

Do tej pory aluminium postrzegane było jako metal „zimny”, nie mogący zapewnić, w sposób ekonomiczny i wydajny, wystarczającego ciepła w budynku. Jednak nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie energooszczędnych systemów okiennych, które funkcjonują przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych ze szkłem niskoemisyjnym. - Rozwiązania zakładają wykorzystanie właśnie tych możliwości. Przykładem są innowacyjne konstrukcje - MB-70HI oraz MB-86 – dodaje ekspert. - Są to systemy o podwyższonej izolacyjności termicznej, dotąd stosowane jedynie w inwestycjach komercyjnych – podkreśla Aleksander Białas. MB-70HI składa się z trzykomorowych profili, z charakterystycznie ukształtowaną przekładką termiczną, z tworzywa sztucznego w środkowej części, zapobiegającej utracie ciepła przez kształtownik. Izolacyjność termiczną konstrukcji zapewnia też uszczelka środkowa oraz specjalne wkłady pomiędzy przekładkami termicznymi i krawędziami szyby. Z kolei system MB-86 to konstrukcja najnowocześniejszej generacji, wprowadzona na rynek w 2011 roku. To oryginalne rozwiązanie oparte jest na zastosowaniu aerożelu, materiału o doskonałej izolacyjności termicznej, a także akustycznej oraz szczelności na wodę i powietrze. Dzięki połączeniu z odpowiedniej klasy zestawem szybowym, system sprawdza się w wymagających energooszczędności pomieszczeniach.

rzMngB0t5wP5MviAgc8MAuAkRnmvg0pS1tjTNmzyjRmIf0s5HcbLwp7ZRXjP_3.jpg

Dla poszukujących innowacyjnych, trwałych i energooszczędnych konstrukcji okiennych, odpowiednio skonstruowana stolarka aluminiowa będzie z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Wyróżnia się bowiem parametrami technicznymi czy zaawansowanym projektem, ale też oryginalnym i estetycznym wyglądem.

Źródło: Aluprof

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera