Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Aluminium w domach jednorodzinnych

 

Czas czytania: ~3 min


MfaXg06dBFtdFZL6sGekvojMmPmwt4dsynSPH1ArKVUfu8DMGC0lLD7SdG82_1.jpg

Konstrukcje aluminiowe w budownictwie mieszkalnym to wciąż rozwijający się trend. W Polsce stosuje się głównie materiały drewniane i PVC, chociaż stolarka aluminiowa zaczyna wzbudzać coraz większe zainteresowanie wśród architektów oraz inwestorów.

Dobrze znany nam materiał, jakim jest aluminium, spotykamy głównie w dużych konstrukcjach użyteczności publicznej i budynkach usługowych. To materiał chętnie wykorzystywany przez architektów ze względu na jego właściwości, nie tylko techniczne, ale i estetyczne. W połączeniu np. ze stalą, pomaga uzyskać wyjątkowo efektowne oraz nowoczesne fasady, dlatego cieszy się popularnością przy budowie biurowców czy hoteli, a także innych budowli użytkowych.
Atutem aluminium jest jego lekkość (jest trzykrotnie lżejsze od stali), a także trwałość. Materiał jest długowieczny, ponadto odporny również na korozję. Łatwo poddaje się konserwacji, można pokrywać go też dowolnymi farbami. Dodatkowymi zaletami aluminium są sprężystość i możliwość wykorzystania go w różnych temperaturach.

Powoli aluminium zyskuje też popularność w budownictwie mieszkalnym. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii, możliwe jest wykorzystanie go przy konstrukcjach okiennych, fasadowych czy drzwiach. Ze względu na jego funkcjonalność i estetykę ma szansę stać się materiałem, z którego coraz częściej korzystać się będzie w budownictwie jednorodzinnym. - Konstrukcje aluminiowe to nowoczesne rozwiązanie dla stolarki okiennej, w domach mieszkalnych. Gwarantują wysoką izolację termiczną, co pozwala utrzymać odpowiedni poziom ciepła nawet w najbardziej wymagającej, pod względem energooszczędności, zabudowie – mówi Aleksander Białas, Product Manager.

zaWb8e6bGa7WSa6JWS71NgxTkeSBhdLekOlHCdWchhZsKkfxLofEnFUzHKk5_2.jpg

Do tej pory aluminium postrzegane było jako metal „zimny”, nie mogący zapewnić, w sposób ekonomiczny i wydajny, wystarczającego ciepła w budynku. Jednak nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie energooszczędnych systemów okiennych, które funkcjonują przy zastosowaniu odpowiednich pakietów szybowych ze szkłem niskoemisyjnym. - Rozwiązania zakładają wykorzystanie właśnie tych możliwości. Przykładem są innowacyjne konstrukcje - MB-70HI oraz MB-86 – dodaje ekspert. - Są to systemy o podwyższonej izolacyjności termicznej, dotąd stosowane jedynie w inwestycjach komercyjnych – podkreśla Aleksander Białas. MB-70HI składa się z trzykomorowych profili, z charakterystycznie ukształtowaną przekładką termiczną, z tworzywa sztucznego w środkowej części, zapobiegającej utracie ciepła przez kształtownik. Izolacyjność termiczną konstrukcji zapewnia też uszczelka środkowa oraz specjalne wkłady pomiędzy przekładkami termicznymi i krawędziami szyby. Z kolei system MB-86 to konstrukcja najnowocześniejszej generacji, wprowadzona na rynek w 2011 roku. To oryginalne rozwiązanie oparte jest na zastosowaniu aerożelu, materiału o doskonałej izolacyjności termicznej, a także akustycznej oraz szczelności na wodę i powietrze. Dzięki połączeniu z odpowiedniej klasy zestawem szybowym, system sprawdza się w wymagających energooszczędności pomieszczeniach.

rzMngB0t5wP5MviAgc8MAuAkRnmvg0pS1tjTNmzyjRmIf0s5HcbLwp7ZRXjP_3.jpg

Dla poszukujących innowacyjnych, trwałych i energooszczędnych konstrukcji okiennych, odpowiednio skonstruowana stolarka aluminiowa będzie z pewnością najlepszym rozwiązaniem. Wyróżnia się bowiem parametrami technicznymi czy zaawansowanym projektem, ale też oryginalnym i estetycznym wyglądem.

Źródło: Aluprof

Podepnij swój artykuł

tagi

Niezwykła realizacja domu
Niezwykła realizacja domu

Projekt architektoniczny tego domu jednorodzinnego opracowało biuro Fran Silvestre Arquitectos. Budy ...

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne - ekologiczny projekt architektoniczny
Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne - ekologiczny projekt architektoniczny

Mareckie Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne (MCER) powstało wg projektu architektonicznego pracowni Punk ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera