Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowa generacja okien do poddaszy

 

Czas czytania: ~ 5 min


F1mrOmBgdDGZFsoM2T8rHUfrVoyYca6uegZbhfTXVWGi2kK8DdzuYY0Ivejc_nowa-generacja-okien-velux.jpg

Nowa generacja okien do poddaszy wyznacza nowe standardy efektywności energetycznej i wygody ich użytkowania.

Nową generację okien dachowych, cechują wyższe standardy w zakresie efektywności energetycznej, dostępu światła dziennego oraz komfortu ich użytkowania.

„Przez ostatnie lata intensywnie pracowaliśmy nad rozwojem nowej generacji okien do poddaszy. Wyznacza ona nowe standardy użytkowe dla milionów ludzi, którzy cieszą się światłem dziennym i świeżym powietrzem zapewnianym przez okna. Nowa generacja łączy w sobie doskonałe właściwości izolacyjne ze znacznie zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej. Osiągamy w ten sposób doskonałą efektywność energetyczną” - mówi Jørgen Tang-Jensen, Prezes Grupy VELUX A/S. W ten sposób okna będą miały wyraźny udział w energooszczędnym budownictwie mieszkaniowym, tak ważnym dla działań mających na celu ograniczenie globalnego zużycia energii, którego 40 procent stanowi energia zużywana przez budynki".

Wyższa efektywność energetyczna i lepszy klimat we wnętrzach
Celem opracowania nowej linii okien było znalezienie odpowiedniej konstrukcji, która zapewniałyby oszczędność energii przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Jednocześnie zachowane zostały sprawdzone rozwiązania, które zawsze były znakiem firmowym okien do poddaszy. Wraz z wprowadzeniem Thermo Technology nowa generacja okien zyskała lepsze właściwości izolacyjne, obniżając współczynnik izolacyjności dla standardowych okien dachowych Uw do 1,2. To, w połączeniu z większą powierzchnią szyby, która nie tylko zapewnia do 18% więcej światła, ale również pozyskuje więcej pasywnej energii słonecznej do naszych domów, sprawia, że nowe okna dachowe podnoszą bilans energetyczny i efektywność energetyczną do nowego i znakomitego poziomu.
„Powierzchnia szyby została zwiększona z dwóch powodów. Po pierwsze, chcieliśmy poprawić energooszczędność nowego okna do poddaszy, tak aby cechowała je lepsza izolacyjność oraz większy zysk ciepła z energii słonecznej w zimnych okresach – zapewniając w rezultacie wyjątkowy bilans i efektywność energetyczną. Po drugie, więcej światła dziennego oznacza mniejsze zapotrzebowanie budynków na światło elektryczne, co przekłada się zarówno na oszczędności energii, jak i poprawę samopoczucia osób, które w nich mieszkają i pracują", wyjaśnia Jørgen Tang-Jensen.

Oprócz udoskonalenia okien pod kątem pozyskiwania pasywnej energii cieplnej ze słońca zimą, VELUX nadal będzie oferować szeroki wybór szyb oraz akcesoriów dekoracyjnych i przeciwsłonecznych, aby ograniczyć przegrzewanie pomieszczeń latem i w ciepłych strefach klimatycznych.

Równie ważne dla dobrego klimatu pomieszczeń jest świeże powietrze. W nowej generacji okien do poddaszy wentylacja nadal jest możliwa nawet wtedy, gdy okno jest zamknięte, dzięki klapie wentylacyjnej, która od dawna jest charakterystyczną cechą okien. Zapewnia ona wyjątkową wydajność i kontrolę dostępu świeżego powietrza, co przekłada się na lepsze samopoczucie mieszkańców i klimat wnętrz.

Kilka nowych, udoskonalonych funkcji oraz zalet produktu
Poza ustanowieniem nowych standardów w zakresie oszczędności energii firma wprowadza szereg udoskonaleń w nowej generacji okien korzystnych dla milionów osób mieszkających w domach oraz wielu sprzedawców, dekarzy i architektów pracujących na co dzień z produktami.
"Mamy przyjemność ogłosić, że nowa generacja okien do poddaszy VELUX oferuje również pełną gamę nowych, ulepszonych rozwiązań w zakresie wzornictwa, komfortu użytkowania oraz zasad montażu, które zadowolą wielu naszych klientów, dekarzy, sprzedawców oraz architektów na całym świecie", mówił Jacob Schambye - Dyrektor handlowy.
Nowe okna można montować szybciej oraz na dwóch różnych głębokościach w konstrukcji dachu – standardowej lub obniżonej, w której okno zlicowane jest z pokryciem dachowym. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowego kątownika montażowego. W przypadku montażu obniżonego okno znajduje się 40 mm głębiej w konstrukcji dachu, co oznacza bardziej estetyczny wygląd i przyczynia się do dodatkowych oszczędności energii.

Nowy, całkowicie przeprojektowany dotykowy panel sterowania zapewnia zaawansowany technologicznie, a zarazem przyjazny w obsłudze sposób kontrolowania klimatu pomieszczeń wyposażonych w elektryczne okna dachowe i akcesoria.
Konstrukcja nowej generacji okien dachowych również została ulepszona, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz, za sprawą bardziej smukłych profili skrzydła i ościeżnicy nadających oknom elegancki wygląd.

Nowa generacja - uznana jakość oraz wszechstronne rozwiązania
Wszystkie produkty zostały poddane gruntownym badaniom, aby spełniały rygorystyczne wymagania VELUX w zakresie jakości i funkcjonalności. Program badań obejmuje takie aspekty, jak energooszczędność, wentylację, redukcję hałasu, bezpieczeństwo, trwałość oraz obsługę.
Wprowadzając nową generację okien, firma kontynuuje swoją wieloletnią tradycję produkcji okien dachowych różnych typów, rozmiarów, w wielu wariantach, oraz produktów instalacyjnych, po to by okna były wybierane jako produkt zapewniający dostęp światła dziennego oraz świeżego powietrza w różnych budynkach, rodzajach konstrukcji dachu oraz w każdej strefie klimatycznej.

Źródło: Velux

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej oficjalnie otwarte
Centrum Ekoinnowacji Politechniki Gdańskiej oficjalnie otwarte

3 grudnia 2024 roku oficjalnie otwarto nowy budynek Politechniki Gdańskiej. Centrum Ekoinnowacji PG ...

Dom w Ochojcu. Nowe spojrzenie na kostkę polską.
Dom w Ochojcu. Nowe spojrzenie na kostkę polską.

Dom w Ochojcu, autorstwa pracowni jojko+nawrocki architekci jest dowodem na to, że współczesna archi ...

Architektura Roku Województwa Śląskiego 2024 - wyniki konkursu architektonicznego
Architektura Roku Województwa Śląskiego 2024 - wyniki konkursu architektonicznego

29 listopada 2024 roku ogłoszono wyniki konkursu Architektura Roku Województwa Śląskiego. To była ju ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera