Energooszczędne rezydencje - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Energooszczędne rezydencje

 

Czas czytania: ~2 min


DIsN8Lvj1hkinnASsg0qGkYP7jgy6JfLihURUYedLuCidN3GgvRNNwKyfR8m_arthouse1.jpg

Dworki, wille oraz rezydencje zajmują wyjątkowe miejsce w polskiej architekturze. Powstawały z myślą o wielu pokoleniach, które zamieszkiwały ich mury utrzymując ciągłość i tradycję rodową.

Budynki, które zachowały się do dziś wciąż budzą nostalgię i zachwyt, jednak obecne trendy skłaniają się ku minimalistycznym, oszczędnym bryłom, które oprócz modnego wyglądu są energooszczędne i ergonomiczne. Jak pogodzić tradycję z nowoczesnością? Czy budynki mieszkalne o klasycznym wyglądzie mogą być energooszczędne? Kompromis między tradycją a współczesnością wypracowała firma ArtHauss.

Stworzyła stylowe i funkcjonalne rozwiązania, projektów dworków, willi oraz rezydencji o powierzchni od 180 do 1000 m2. Przykładem takiej realizacji jest willa pod Częstochową. Klasyczna z wyglądu architektura kryje w sobie nowatorskie rozwiązania, dzięki którym jest energooszczędna. Każdy dworek jest indywidualnym dziełem o wysokim standardzie warunków mieszkaniowych i niskich kosztach eksploatacji. Technologia w której powstają dworki, rezydencje i wille powstała w oparciu o innowacyjne materiały budowlane, oraz instalacje zasilane przez odnawialne źródła energii.

NXT8LkHQkatCaqmLMnwZXd1bP7Ot1SCNTWg2HP2Y3epzjaMAHhURgD7xOIQs_arthouse2.jpg

Decydując się na budowę wielopokoleniowej willi, lub rezydencji należy zadbać, zarówno o względy estetyczne jak i praktyczne. Odpowiedni rodzaj materiałów budowlanych, technologii i instalacji sprawia, że niezależnie od metrażu budynek może zużywać nawet do 80% energii mniej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Firma opatentowała technologię pozwalającą minimalizować utraty energii i akumulować jej nadwyżki. Innowacyjne, modułowe projekty domów energooszczędnych, m.in. dzięki stabilnej stalowej konstrukcji, są odpowiednio umocnione i odporne na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Każdy z projektów ma w standardzie instalacje energooszczędne zapewniające niższe koszty eksploatacji. Wśród nich jest system wentylacji z rekuperacją. Dzięki tej metodzie centrale wentylacyjne umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie energii z konwencjonalnych źródeł. Wystarcza ona do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD I RTV. We wszystkich projektach energooszczędnych wili, rezydencji i dworków wykorzystywane będą również, działające na kształt małej elektrowni, turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Pracują cicho i efektywnie, dzięki czemu można je instalować na terenie zabudowanym. Stolarka okienna i drzwiowa oparta jest na systemie profili PCW. To właśnie dzięki ograniczeniu przenikalności ciepła, gotowe realizacje dworków, wilii i rezydencji uzyskują tak dobre parametry izolacyjne.

Źródło: ArtHauss


Podepnij swój artykuł

tagi

Dom przełamany z pracowni S3NS Architektura
Dom przełamany z pracowni S3NS Architektura

Pracownia S3NS Architektura – Igor Kaźmierczak stworzyła projekt architektoniczny domu jednorodzinne ...

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego - wyniki konkursu architektonicznego

Nagroda Architektoniczna Województwa Wielkopolskiego NAWW jest wspólnym przedsięwzięciem Poznańskie ...

Webinarium Dorken: Podwyższona energooszczędność dachu dzięki wykorzystaniu termomembran Maxx Plus
Webinarium Dorken: Podwyższona energooszczędność dachu dzięki wykorzystaniu termomembran Maxx Plus

Zapraszamy na webinarium firmy Dorken, które poświęcone będzie membranie dachowej Delta Maxx Plus. ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera