Energooszczędne rezydencje - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Energooszczędne rezydencje

 

Czas czytania: ~2 min


DIsN8Lvj1hkinnASsg0qGkYP7jgy6JfLihURUYedLuCidN3GgvRNNwKyfR8m_arthouse1.jpg

Dworki, wille oraz rezydencje zajmują wyjątkowe miejsce w polskiej architekturze. Powstawały z myślą o wielu pokoleniach, które zamieszkiwały ich mury utrzymując ciągłość i tradycję rodową.

Budynki, które zachowały się do dziś wciąż budzą nostalgię i zachwyt, jednak obecne trendy skłaniają się ku minimalistycznym, oszczędnym bryłom, które oprócz modnego wyglądu są energooszczędne i ergonomiczne. Jak pogodzić tradycję z nowoczesnością? Czy budynki mieszkalne o klasycznym wyglądzie mogą być energooszczędne? Kompromis między tradycją a współczesnością wypracowała firma ArtHauss.

Stworzyła stylowe i funkcjonalne rozwiązania, projektów dworków, willi oraz rezydencji o powierzchni od 180 do 1000 m2. Przykładem takiej realizacji jest willa pod Częstochową. Klasyczna z wyglądu architektura kryje w sobie nowatorskie rozwiązania, dzięki którym jest energooszczędna. Każdy dworek jest indywidualnym dziełem o wysokim standardzie warunków mieszkaniowych i niskich kosztach eksploatacji. Technologia w której powstają dworki, rezydencje i wille powstała w oparciu o innowacyjne materiały budowlane, oraz instalacje zasilane przez odnawialne źródła energii.

NXT8LkHQkatCaqmLMnwZXd1bP7Ot1SCNTWg2HP2Y3epzjaMAHhURgD7xOIQs_arthouse2.jpg

Decydując się na budowę wielopokoleniowej willi, lub rezydencji należy zadbać, zarówno o względy estetyczne jak i praktyczne. Odpowiedni rodzaj materiałów budowlanych, technologii i instalacji sprawia, że niezależnie od metrażu budynek może zużywać nawet do 80% energii mniej niż w przypadku zastosowania tradycyjnych metod. Firma opatentowała technologię pozwalającą minimalizować utraty energii i akumulować jej nadwyżki. Innowacyjne, modułowe projekty domów energooszczędnych, m.in. dzięki stabilnej stalowej konstrukcji, są odpowiednio umocnione i odporne na niszczące działanie czynników zewnętrznych. Każdy z projektów ma w standardzie instalacje energooszczędne zapewniające niższe koszty eksploatacji. Wśród nich jest system wentylacji z rekuperacją. Dzięki tej metodzie centrale wentylacyjne umożliwiają doprowadzenie świeżego powietrza z zewnątrz oraz odprowadzenie powietrza zużytego, przy jednoczesnym odzyskaniu energii cieplnej. Panele fotowoltaiczne umożliwiają pozyskiwanie energii z konwencjonalnych źródeł. Wystarcza ona do utrzymania stałego oświetlenia i funkcjonowania domowych sprzętów AGD I RTV. We wszystkich projektach energooszczędnych wili, rezydencji i dworków wykorzystywane będą również, działające na kształt małej elektrowni, turbiny wiatrowe o pionowej osi obrotu. Pracują cicho i efektywnie, dzięki czemu można je instalować na terenie zabudowanym. Stolarka okienna i drzwiowa oparta jest na systemie profili PCW. To właśnie dzięki ograniczeniu przenikalności ciepła, gotowe realizacje dworków, wilii i rezydencji uzyskują tak dobre parametry izolacyjne.

Źródło: ArtHauss


Podepnij swój artykuł

tagi

Zygzakowate Apartamenty Potocka od Pole Architekci
Zygzakowate Apartamenty Potocka od Pole Architekci

Efektowna, dynamiczna bryła architektoniczna, która zwraca uwagę, a jednocześnie zapewnia użytkownik ...

Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody
Webinarium Stiebel Eltron: Przepływowe ogrzewacze wody

28 września 2020 o godz. 11:00 odbędzie się siódme już webinarium firmy Stiebel Eltron, które tym ra ...

Dom Zerokosztowy - prezentacja online
Dom Zerokosztowy - prezentacja online

Nowe realizacje to już stały cykl prezentacji online organizowany przez Grupę Sztuka Architektury. T ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera