Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Korespondencja w wersji komfortowej

 

Czas czytania: ~2 min


E9g66xTrW40JKOtYmluXhj99pR0LcIbkRRqdIVpoq9eCbdltQd5XgMPHU5iM_bezpieczenstwo-i-komfort.jpg

Korzystanie ze skrzynek na listy to czysta przyjemność zarówno dla domowników, jak i listonosza. Skrzynki potrafią skutecznie zabezpieczyć listy przed wilgocią oraz dostępem osób nieupoważnionych.

Skrzynki pocztowe dostępne są we wszystkich czterech systemach komunikacyjnych – Classic, Vario, Steel oraz Select. W każdej linii są one częścią całościowej koncepcji wzorniczej, a ich konstrukcja, sposób montażu i obsługa mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika. - Wszystkie skrzynki na listy spełniają wymagania normy DIN EN 13 724 wyznaczającej standardy pocztowe. Warto podkreślić, że żadna z nich nie jest wykonana ze zwykłej blachy stalowej, dlatego możemy być pewni, że nasze przesyłki i listy będą zawsze bezpieczne – mówi Adam Sulisz, doradca techniczny z firmy ANB, która jest partnerem Siedle w Polsce.

Do rąk własnych
Jednym z najwygodniejszych typów skrzynek na listy są skrzynki przelotowe, w których korespondencja dostarczana jest przez ruchomą klapkę bezpośrednio do domu. Listy i przesyłki wpadają do nachylonego pojemnika i stamtąd są odbierane. Takie przelotowe skrzynki mogą być zintegrowane z panelem komunikacyjnym lub drzwiami, tworząc jednolitą pod względem wzorniczym całość. Klapka skrzynki wykonana jest z tego samego materiału co cały panel, a drzwiczki - ze względu na zastosowanie takich materiałów, jak mosiądz, aluminium i stal szlachetna - nie są podatne na podmuchy porywistego wiatru.

Ochrona przed uszkodzeniem
W przypadku, kiedy w murze wykonana została wnęka a nie otwór, zaleca się montowanie skrzynek umożliwiających odbiór korespondencji od zewnątrz. Taka skrzynka jest bardzo bezpieczna dzięki zastosowaniu trzypunktowego zamknięcia oraz zamka cylindrycznego. Przed deszczem listy chronione są poprzez odpowiednio zaprojektowany kanał odpływowy, natomiast skrzynka klimatyzacyjna z tworzywa sztucznego zapobiega skraplaniu się wewnątrz pary wodnej. Producent zapewnia odporność powierzchni skrzynek nie tylko na deszcz, ale także na inne warunki pogodowe – mróz, intensywne słońce, ekstremalne zmiany temperatur. Wygodę użytkowania oraz zabezpieczenie przed wypadaniem korespondencji gwarantują odpowiednio skonstruowane, otwierane do dołu drzwiczki. Tego typu skrzynki, montowane powierzchniowo, są dobrym rozwiązaniem w przypadku, gdy chcemy zintegrować skrzynkę na przykład z domofonem lub innym elementem komunikacji.

Integracja z komunikacją
Skrzynki na listy mogą być zintegrowane z centrum komunikacji przy drzwiach wejściowych (domofon, wideofon) oraz przed wejściem na posesję gdy występują w postaci wolno stojącej (słupka komunikacyjnego wraz ze skrzynką), czy stacji bramowej. Tam, gdzie nie chcemy zakłócać stylistyki budynku lub nie mamy możliwości na wbudowanie w ścianie panela ze skrzynką, rozwiązanie to zapewni optymalną funkcjonalność. Skrzynki wolno stojące możemy umieszczać na dowolnej wysokości oraz tworzyć różnorodne konstrukcje za pomocą modułów.

Źródło: Siedle


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera