Instalacyjna rewolucja - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Instalacyjna rewolucja

 

Czas czytania: ~4 min


xvlMBN2WAzpQsDUNhSrdXgqHeAhEu7L7H4HanV4x3UKWaOVSC4a0AoEVS7m4_ariston-schemat-sensys-m.jpg

Wraz z rozwojem alternatywnych technologii wytwarzania energii w budynkach wzrasta stopień skomplikowania instalacji grzewczych. Urządzenia EVO łączą w sobie rozwiązania przyszłości z intuicyjnością obsługi. Pozwala to instalatorom na szybką i bezproblemową konfigurację wszystkich urządzeń wchodzących w skład nawet najbardziej rozbudowanych układów.

Tradycyjne systemy grzewcze oparte na kotle gazowym są coraz częściej wspomagane alternatywnymi źródłami energii w postaci kolektorów, pomp ciepła czy fotowoltaiki. W ślad za tym rośnie poziom automatyzacji i złożoność układów elektronicznych stosowanych w urządzeniach. Seria EVO, której centralnym elementem są kotły Genus EVO i Clas EVO wyróżnia systemowy charakter umożliwiającym łatwą instalację, programowanie systemu i łączenie kolejnych urządzeń w technologii Plug&Play. Kotły zostały wyposażone w nowy moduł elektroniczny i intuicyjne panele sterowania z czytelnym wyświetlaczem, co znacząco ułatwia obsługę techniczną. Opatentowany protokół komunikacyjny BUS BridgeNet® zastosowany w całej serii produktów z rodziny EVO wraz z zaawansowanym, mobilnym sterownikiem SENSYS umożliwia szybkie przenoszenie ustawień pomiędzy urządzeniami. Bogata gama akcesoriów dodatkowych pozwala na swobodę projektowania instalacji.

bdNjgK4CgWzgwBFIwmVZcql12dUQ1HryXpN9pVssperHpJck2dwS0iiNlvEm_ariston-genusprevo-menu-m.jpg

W serii EVO inteligentne rozwiązania technologiczne idą w parze z uproszczeniem obsługi i serwisowania urządzeń. Panel sterowania został czytelnie podzielony na dwie sekcje: pierwsza – dedykowana użytkownikom umożliwia codzienną obsługę, druga – przeznaczona tylko dla instalatorów – z dostępem do ustawień zaawansowanych. W wersji Genus i Genus Premium dostęp do zaawansowanych funkcji kotła jest możliwy po otwarciu klapki w dolnej części panelu. Nowe, błękitne wyświetlacze umożliwiają personalizację widoku i ułatwiają nawigację, dzięki czytelniejszej symbolice. Ekran Matrix zastosowany w kotłach z serii Genus EVO pokazuje nie tylko podstawowe funkcje, lecz również zaawansowane parametry pracy kotła w formie wykresów i grafik obrazujących m.in.: poziom zaoszczędzonej energii czy zmniejszenie produkcji CO2. Funkcja podpowiedzi tekstowych podaje sugestie dalszego postępowania czy optymalizacji ustawień. Oprócz automatyki ulepszona została budowa modułu elektronicznego, w sposób pozwalający na łatwiejsze podłączanie akcesoriów. Jego montaż w obudowie nie wymaga teraz użycia wkrętów i śrub. Wszystkie złącza zostały umieszczone w jednej listwie i pogrupowane na kable niskiego i wysokiego napięcia. Dostęp do konektorów uzyskujemy po naciśnięciu zatrzasków i uniesieniu pokrywy do góry. Kolorystyczne oznaczenia pozwalają szybko odnaleźć odpowiednie złącza. Całość modułu znajduje się w oddzielnej obudowie po wewnętrznej strony klapy. Dzięki temu układ jest lepiej zabezpieczony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i ewentualnym przedostaniem się wody.

SGfl9lTQhRotrZhQll3Oqw6SPJ9oE6KyxvQhgL6cY4Ko30g2UYl1250AYggS_ariston-sterownik-sensys-m-1.jpg

Seria EVO oferuje szeroki asortyment gotowych do podłączenia akcesoriów dodatkowych, umożliwiających realizację złożonych układów z udziałem kotła tradycyjnego lub kondensacyjnego, zewnętrznych grup pompowych czy instalacji solarnej do wspomagania produkcji c.w.u. Urządzenia działają w oparciu o autorski protokół komunikacyjny BUS BridgeNet®, który umożliwia sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu grzewczego. Wszystkie elementy zarządzane są wspólnym sterownikiem SENSYS, stanowiącym serce systemu. Zaopatrzony w duży wyświetlacz, umożliwia odczyt ustawień i sterowanie parametrami pracy instalacji z dowolnie wybranego miejsca w budynku. Nowa matryca Matrix pozwala na pokazywanie rozwiniętych instrukcji postępowania, a także dużych ikon. Nawigacja została podzielona na trzy poziomy, odpowiadające częstotliwości używania poszczególnych funkcji i poziomu zaawansowania użytkowników. W ramach rozszerzonej gamy akcesoriów oferowanych jest również 6 zupełnie nowych modułów hydraulicznych z pompami modulacyjnymi i opcjonalnym managerem stref. Kotły z serii EVO mogą być łączone z dwoma grupami pompowymi, co oznacza możliwość stworzenia nawet do sześciu stref grzewczych. Ujednolicona kolorystyka złącz wyklucza błąd przy instalacji. Szybką konfigurację układu z kolektorami słonecznymi umożliwia Solar Manager, dostarczany łącznie z grupą pompową i sterownikiem SENSYS.

Źródło: Ariston


Podepnij swój artykuł

tagi

APA Wojciechowski z nagrodą w Moskwie
APA Wojciechowski z nagrodą w Moskwie

Składający się z trzech budynków kompleks biurowy White Square i White Gardens Office Center, zbudow ...

Ukraińska realizacja architektoniczna Mirosława Nizio
Ukraińska realizacja architektoniczna Mirosława Nizio

W Kijowie trwa budowa siedziby Narodowego Muzeum Hołodomoru – Ludobójstwa. To placówka, która upami ...

Nowe Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie - prezentacja online
Nowe Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie - prezentacja online

W tym roku Nagroda Roku SARP została przyznana pracowni Lewicki Łatak oraz ART FM za projekt rozbudo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera