Instalacyjna rewolucja - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Instalacyjna rewolucja

 

Czas czytania: ~4 min


xvlMBN2WAzpQsDUNhSrdXgqHeAhEu7L7H4HanV4x3UKWaOVSC4a0AoEVS7m4_ariston-schemat-sensys-m.jpg

Wraz z rozwojem alternatywnych technologii wytwarzania energii w budynkach wzrasta stopień skomplikowania instalacji grzewczych. Urządzenia EVO łączą w sobie rozwiązania przyszłości z intuicyjnością obsługi. Pozwala to instalatorom na szybką i bezproblemową konfigurację wszystkich urządzeń wchodzących w skład nawet najbardziej rozbudowanych układów.

Tradycyjne systemy grzewcze oparte na kotle gazowym są coraz częściej wspomagane alternatywnymi źródłami energii w postaci kolektorów, pomp ciepła czy fotowoltaiki. W ślad za tym rośnie poziom automatyzacji i złożoność układów elektronicznych stosowanych w urządzeniach. Seria EVO, której centralnym elementem są kotły Genus EVO i Clas EVO wyróżnia systemowy charakter umożliwiającym łatwą instalację, programowanie systemu i łączenie kolejnych urządzeń w technologii Plug&Play. Kotły zostały wyposażone w nowy moduł elektroniczny i intuicyjne panele sterowania z czytelnym wyświetlaczem, co znacząco ułatwia obsługę techniczną. Opatentowany protokół komunikacyjny BUS BridgeNet® zastosowany w całej serii produktów z rodziny EVO wraz z zaawansowanym, mobilnym sterownikiem SENSYS umożliwia szybkie przenoszenie ustawień pomiędzy urządzeniami. Bogata gama akcesoriów dodatkowych pozwala na swobodę projektowania instalacji.

bdNjgK4CgWzgwBFIwmVZcql12dUQ1HryXpN9pVssperHpJck2dwS0iiNlvEm_ariston-genusprevo-menu-m.jpg

W serii EVO inteligentne rozwiązania technologiczne idą w parze z uproszczeniem obsługi i serwisowania urządzeń. Panel sterowania został czytelnie podzielony na dwie sekcje: pierwsza – dedykowana użytkownikom umożliwia codzienną obsługę, druga – przeznaczona tylko dla instalatorów – z dostępem do ustawień zaawansowanych. W wersji Genus i Genus Premium dostęp do zaawansowanych funkcji kotła jest możliwy po otwarciu klapki w dolnej części panelu. Nowe, błękitne wyświetlacze umożliwiają personalizację widoku i ułatwiają nawigację, dzięki czytelniejszej symbolice. Ekran Matrix zastosowany w kotłach z serii Genus EVO pokazuje nie tylko podstawowe funkcje, lecz również zaawansowane parametry pracy kotła w formie wykresów i grafik obrazujących m.in.: poziom zaoszczędzonej energii czy zmniejszenie produkcji CO2. Funkcja podpowiedzi tekstowych podaje sugestie dalszego postępowania czy optymalizacji ustawień. Oprócz automatyki ulepszona została budowa modułu elektronicznego, w sposób pozwalający na łatwiejsze podłączanie akcesoriów. Jego montaż w obudowie nie wymaga teraz użycia wkrętów i śrub. Wszystkie złącza zostały umieszczone w jednej listwie i pogrupowane na kable niskiego i wysokiego napięcia. Dostęp do konektorów uzyskujemy po naciśnięciu zatrzasków i uniesieniu pokrywy do góry. Kolorystyczne oznaczenia pozwalają szybko odnaleźć odpowiednie złącza. Całość modułu znajduje się w oddzielnej obudowie po wewnętrznej strony klapy. Dzięki temu układ jest lepiej zabezpieczony przed zakłóceniami elektromagnetycznymi i ewentualnym przedostaniem się wody.

SGfl9lTQhRotrZhQll3Oqw6SPJ9oE6KyxvQhgL6cY4Ko30g2UYl1250AYggS_ariston-sterownik-sensys-m-1.jpg

Seria EVO oferuje szeroki asortyment gotowych do podłączenia akcesoriów dodatkowych, umożliwiających realizację złożonych układów z udziałem kotła tradycyjnego lub kondensacyjnego, zewnętrznych grup pompowych czy instalacji solarnej do wspomagania produkcji c.w.u. Urządzenia działają w oparciu o autorski protokół komunikacyjny BUS BridgeNet®, który umożliwia sprawną komunikację pomiędzy poszczególnymi komponentami systemu grzewczego. Wszystkie elementy zarządzane są wspólnym sterownikiem SENSYS, stanowiącym serce systemu. Zaopatrzony w duży wyświetlacz, umożliwia odczyt ustawień i sterowanie parametrami pracy instalacji z dowolnie wybranego miejsca w budynku. Nowa matryca Matrix pozwala na pokazywanie rozwiniętych instrukcji postępowania, a także dużych ikon. Nawigacja została podzielona na trzy poziomy, odpowiadające częstotliwości używania poszczególnych funkcji i poziomu zaawansowania użytkowników. W ramach rozszerzonej gamy akcesoriów oferowanych jest również 6 zupełnie nowych modułów hydraulicznych z pompami modulacyjnymi i opcjonalnym managerem stref. Kotły z serii EVO mogą być łączone z dwoma grupami pompowymi, co oznacza możliwość stworzenia nawet do sześciu stref grzewczych. Ujednolicona kolorystyka złącz wyklucza błąd przy instalacji. Szybką konfigurację układu z kolektorami słonecznymi umożliwia Solar Manager, dostarczany łącznie z grupą pompową i sterownikiem SENSYS.

Źródło: Ariston


Podepnij swój artykuł

tagi

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021 – wybierz swój typ
Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego 2021 – wybierz swój typ

Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Śląskiego – to organizowany już po raz 22 przez Zarząd Wo ...

Stajnie Kubickiego – nowa atrakcja w Łazienkach Królewskich
Stajnie Kubickiego – nowa atrakcja w Łazienkach Królewskich

Stajnie Kubickiego zostały zbudowane w latach 1825-1826 na wschodnich obrzeżach terenu Łazienek Król ...

Centrum Edukacji Ekologicznej – drewniana bryła w Warszawie
Centrum Edukacji Ekologicznej – drewniana bryła w Warszawie

Władze stolicy wraz z jednostką o nazwie Lasy Miejskie chcą stworzyć Centrum Edukacji Ekologicznej. ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera