Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Nowe okna z ThermoTechnology

 

Czas czytania: ~2 min


nR5YRhluguq5bo7M3rhvYwQRoNEPNPH69QO7UjmIouM1TYy23z9vH2SS7HBE_111367-01-xxl.jpg

Nowa Generacja to całkiem zmieniona konstrukcja standardowych okien do poddaszy. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii nowe okna zużyją mniej energii, lepiej doświetlą wnętrza, a także są bardziej komfortowe w użytkowaniu.

Poprzez zastosowanie innowacyjnej technologii ThermoTechnology™ nowe standardowe okna połaciowe Nowej Generacji będą lepiej chronić przed stratami ciepła. We wszystkich typach okien w skrzydło i ościeżnicę wbudowano ciemnoszary polistyren ekspandowany EPS, co istotnie wpłynęło na obniżenie współczynnika przenikania ciepła Uw do 1,2 W/m2K, czyli o 14 % w stosunku do obecnie oferowanych modeli. Nowy komponent składa się w 92% z powietrza, ma izolacyjność 3 razy lepszą niż drewno, jest całkowicie odporny na wilgoć i podwyższoną temperaturę oraz w 100% nadaje się do recyclingu. Jest on doskonałą alternatywą dla drewna, gdyż jest odporny na deszcz, wiatr, nie wchłania wody, nie kruszy się i nie starzeje się.

MTSvcV2NccdzukSbBiUWSUg46APWvyUMRLbzhbaumPzQNSzmMKsrNscGDYWe_111849-01-xxl.jpg

Kolejnym elementem nowej konstrukcji ThermoTechnology™ jest zastosowanie drewna modyfikowanego termicznie w skrzydle i ościeżnicy okien drewniano-poliueretanowych. Drewno sosnowe jest poddawane obróbce w wysokiej temperaturze powyżej 175o. Dzięki temu jego wilgotność spada nawet o 50%. Po tym procesie jest w nim więcej powietrza, a ono jest zdecydowanie lepszym izolatorem niż woda, dlatego okna z takiego drewna mają lepsze właściwości izolacyjne. Proces ten zastępuje chemiczną impregnację, co sprawia, że takie drewno jest bardziej odporne na procesy starzenia. Drewno sosnowe po obróbce wysoko temperaturowej jest bardzo stabilnym i trwałym komponentem, zyskuje właściwości podobne do drewna cedrowego. Rdzeń drewniany pokryty jest nawet pół centymetrową warstwą odpornego na wodę poliuretanu.

LwunZPhMtq0GGlcqWKBS1DoN5wn9pDhSDH5lT1W4825e3toVVgXvvbVz0g43_112054-01-l-1.jpg

Dzięki zastosowaniu ThermoTechnology™ możliwa była zmiana konstrukcji klapy wentylacyjnej na dużo węższą, a także zastosowanie smuklejszych profili skrzydła i ościeżnicy. Powierzchnia szyby została zwiększona nawet o 10 % przy zachowaniu tych samych wymiarów zewnętrznych okna, a także wydajności wentylacji. Dla użytkowników, zwiększona powierzchnia przeszklenia to więcej światła i lepszy komfort życia na poddaszu oraz niższe rachunki.

Okna Nowej Generacji uzyskały korzystniejszy bilans energetyczny dzięki lepszej izolacyjności, jak również poprawie zdolności do pozyskiwania energii słonecznej. O innowacyjności nowych okien VELUX świadczy fakt, że zostały one objęte 18 zgłoszeniami patentowymi i 6 zastrzeżonymi wzorami towarowymi. Europejscy i Polscy klienci, będą mogli kupić Nową Generację okien od maja 2013 roku. Już wkrótce nowa gama okien zastąpi obecnie oferowane modele. Zmiany w konstrukcji wymagały znacznych inwestycji w nowe maszyny produkcyjne i rozbudowę fabryk. W Polsce Grupa VELUX zainwestowała blisko 200 mln zł, aby rozpocząć jesienią 2012 roku produkcję okien Nowej Generacji w fabrykach w Gnieźnie i Namysłowie.

Źródło: Velux


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Piramida odnowiona
Piramida odnowiona

25 marca 2024 roku w sanatorium Narcyz zameldowali się pierwsi kuracjusze. Obiekt, razem z kilkunast ...

Konferencja Kolor w architekturze
Konferencja Kolor w architekturze

W ostatnich latach kolor stał się bardziej popularny. Po inspirowanej modernizmem modzie na biel i m ...

Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.
Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023. Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku.

Weź udział w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2023 i oddaj swój głos na najlepszą realizację arch ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera