Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jak byś dobrym zarządcą?

 

Czas czytania: ~3 min


Dobry zarządca to skarb

 

tgt376VTx0MDuhwZvhn9OzGof8ZfMAqpUv1VOhxUKbaLEtg7ePelkqAvVayt_budotex-osiedle-przy-parku-1-m.jpg

Czym są komfortowe warunki mieszkaniowe? To nic innego jak odpowiedni metraż i wymarzona aranżacja wnętrza. Do tego jedną z ważniejszych kwestii jest kompetentna i stała opieka zarządcy osiedla. Kluczowe w pełnieniu tej odpowiedzialnej funkcji są kompleksowa wiedza na temat nieruchomości oraz szybka i sprawna reakcja w każdej sytuacji.

Rola zarządcy osiedla, zwłaszcza w okresie 2-3 lat po oddaniu budynku do użytkowania – czyli w okresie rękojmi, w dużej mierze opiera się na relacji z deweloperem. Wykonawca budynku jest głównym źródłem informacji na temat jego właściwości technicznych, a także dysponuje kontaktami z firmami podwykonawczymi, które uczestniczyły w budowie i będą realizować naprawy.

Kompleksowość i profesjonalizm
Obowiązki zarządcy budynku są zawarte m.in. w art. 62 ustawy z 7 lipca 1994 r. – Prawo budowlane (Dz.U. z 2006 r. Nr 156, poz. 1118, z późn. zm.). Podmiot pełniący tę rolę przede wszystkim jest zobowiązany do utrzymania budynku w stanie, który zapewni bezpieczeństwo i komfort jego mieszkańcom. W jego gestii spoczywa prowadzenie systematycznych kontroli stanu technicznego nieruchomości i natychmiastowe usuwanie ewentualnych usterek. Ważna jest nie tylko reakcja w przypadkach awarii, lecz również stała otwartość na dialog i gotowość do wprowadzania zmian, które poprawią funkcjonalność osiedla. Zarządca dokonuje rozliczeń lokali oraz całej wspólnoty, dba o estetykę zabudowy i utrzymanie zieleni.

7spm4Lv2leJzA8Vw22cokbTHofXhBFNO0uBZtlRnS83qxlqDQj7h4haJeXbg_budotex-osiedle-przy-parku-2-m.jpg

- Priorytetem dla nas jako zarządcy jest wsłuchiwanie się w potrzeby mieszkańców naszych osiedli. Rozważamy wszystkie składane propozycje zmian, staramy się wyjaśnić, jakie są szanse na ich wprowadzenie, po czym przystępujemy do możliwie najszybszej realizacji. Często też sami sugerujemy, jakie zmiany można wprowadzić, by lokatorom mieszkało się jeszcze lepiej. To, co nas wyróżnia przez zintegrowanie funkcji zarządcy i dewelopera, to maksymalne skrócenie procedury np. w przypadku usunięcia usterki. W tradycyjnym modelu awaria prądu czy zalany garaż wskutek ulewy wymagają od zarządcy powiadomienia dewelopera, który musi zapoznać się ze sprawą, a następnie odpowiednio zareagować. Jest to dość złożony proces i niestety często długotrwały. Tymczasem Budotex posiada telefon alarmowy działający 24 godziny na dobę oraz siedem dni w tygodniu, a do każdej wspólnoty przydzielony jest indywidualny opiekun i konserwator, co przyspiesza cały proces zgłaszania oraz usuwania awarii. W takich sytuacjach od razu wysyłamy dział techniczny lub zlecamy naprawę podwykonawcom – mówi Michał Wilczyński, Zastępca Kierownika Administracji i Zarządzania w firmie Budotex.

Firma posiada kilkunastoletnie doświadczenie w zarządzaniu wspólnotami mieszkaniowymi. Obecnie sprawuje nadzór nad kilkunastoma wrocławskimi inwestycjami, w tym kilkoma nie wybudowanymi przez siebie. Jako ich deweloper ma pełną wiedzę z zakresu zastosowanych materiałów i technik budowlanych, dzięki czemu jest w stanie rzetelnie ocenić aktualną kondycję budynków oraz utrzymać je w nienagannym stanie. Kompleksowo działa w zakresie zarządzania, sprzątania, obsługi technicznej oraz utrzymania zieleni. Zadbane osiedla są wizytówką dobrego zarządcy oraz solidnego dewelopera, a przede wszystkim źródłem zadowolenia ich mieszkańców.

Źródło: Budotex


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera