Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Sufit przymocowany do ściany

 

Czas czytania: ~ 3 min


FQd6nP3AWl16KMM3oDVTrYqcj5k6xrhGqquU3LeV0MisVsd9HdCZUQKznrcE_1-systemu-f-busko-zdroj-m.jpg

Jak zamontować sufit podwieszany w gąszczu instalacji przebiegających przez korytarz? Systemem F marki Knauf AMF ułatwia to dzięki prostocie montażu oraz wzorcowej funkcjonalności.

Akustyka tzn. pochłanianie dźwięku w pomieszczeniu jak również izolowanie go z zewnątrz, maskowanie elementów instalacyjnych, łatwy demontaż – oto podstawowe zalety sufitów podwieszanych. Niestety, zdarza się, że w przypadku zbyt dużej ilości instalacji czy specyfiki stropu nie zawsze jest możliwość zakotwiczenia konstrukcji sufitu. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji? „Najlepiej w ogóle nie podczepiać konstrukcji do stropu” – radzi Wojciech Krzyżowski, doradca techniczny firmy Knauf AMF, producenta sufitów podwieszanych. Umożliwia to samonośny montażowy System F.

CkGzgDjWcbDeXGtZODFoRgAWPO26alaXgFIove04HNHpvqytle7HXBZDd5qG_2-systemu-f-centrum-szkoleniowe-am.jpg

System F to podłużne płyty samonośne Knauf AMF o długości do 2500 mm (1500, 1800 lub 2500 mm), z konstrukcją przymocowaną nie do stropu, a do ścian. Jest to możliwe dzięki kątownikom przyściennym z ukrytymi profilami usztywniającymi, zamocowanym do ściany za pomocą specjalnych elementów mocujących. System taki nie wymaga zastosowania zawiesi pośrednich przytwierdzających konstrukcję do stropu, w związku z czym jest prosty w montażu. W celu dostosowania konstrukcji do wymiarów pomieszczenia, istnieje dodatkowo możliwość zastosowania opaski g-k pomiędzy płytami, a ścianą.

Rozwiązanie takie świetnie sprawdza się przede wszystkim w korytarzach, gdzie duża ilość instalacji przeszkadza w montażu tradycyjnego sufitu podwieszanego, a z drugiej strony jest on wymogiem ze względu na zapewnienie dostępu do instalacji, które chcemy zamaskować.

System F dostępny jest w trzech wariantach montażowych - F1, F2 i F3 – z płytami demontowalnymi oraz niedemontowalnymi. Do instalacji mogą zostać wykorzystane płyty samonośne o różnych właściwościach oraz typach powierzchni. Dzięki temu sufit podwieszany może zostać zoptymalizowany m.in. pod kątem wymagań akustycznych i przeciwpożarowych, a także dostosowany do wystroju wnętrz. Nie ma również problemu z zamontowaniem w suficie oświetlenia.

y1YHdJAMsKtXyr0N8ezMnqbpRTUWT3J3jwaT7U3ZBP291epXJH1R2X3LALig_3-system-f-przekroj-poprzeczny-m.jpg

„Prosty montaż oraz design stworzony dla długich i wąskich powierzchni sprawia, że System F szczególnie dobrze sprawdza się w przypadku korytarzy. Nie zapominajmy również o akustyce. System F „uzbrojony” w płyty o odpowiednich właściwościach akustycznych pozwala odizolować korytarz od dźwięków uderzeniowych z wyższych kondygnacji, czy tych emitowanych przez wentylację znajdującą się pomiędzy sufitem a stropem. Dodatkowo sufit taki pochłania dźwięki emitowane na samym korytarzu. Wszystko o czym wspominam, najlepiej potwierdza zresztą szereg realizacji, jakie ma na koncie Knauf AMF – podsumowuje Wojciech Krzyżowski.

Knauf AMF jest międzynarodową firmą zajmującą się produkcją kompleksowych rozwiązań sufitowych oraz ściennych. Oferta Knauf AMF sięga od produktów o wysokiej odporności ogniowej, przez rozwiązania akustyczne, aż do systemów dedykowanych do obiektów o podwyższonym reżimie higienicznym. W skład oferty Knauf AMF wchodzą także wyjątkowe rozwiązania z wełny drzewnej oferowane pod marką Heradesign. Mają one cenioną przez architektów strukturę włóknistą, znaczne zalety ekologiczne oraz regulują naturalnie mikroklimat pomieszczeń.


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Gdyński nowy modernizm od JEMS Architekci
Gdyński nowy modernizm od JEMS Architekci

„Inwestycja przekształca postindustrialny teren w nowoczesną, otwartą przestrzeń miejską, łącząc arc ...

Złota Wieża powstanie
Złota Wieża powstanie

Na początku września 2024 roku prawomocne pozwolenie na budowę otrzymał jeszcze niedawno bardzo kont ...

Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja
Konferencja Medycyna w architekturze. Nowe trendy w projektowaniu szpitali i obiektów medycznych II edycja

Hasłem przewodnim drugiej edycji naszej konferencji Medycyna w architekturze będzie projektowanie pr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera