Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Recykling sufitu

 

Czas czytania: ~ 2 min


Armstrong realizuje pionierski program recyklingu sufitów

 

4FCRceuAWldZLjEKc9sY2T6sjgjcnRrZZI3uFTKGR2mGPZ7jqYfCQj1P57X2_rec-sufit.jpg

Hasło "zrównoważone budownictwo" jest już na tyle popularne że producenci materiałów budowlanych wprowadzają zaawansowane programy służące ochronie środowiska. Nowością jest recykling płyt sufitowych.

We współczesnym budownictwie sufity podwieszane stały się kluczowym elementem wykończenia wnętrz. Inwestorzy i architekci wybierają je nie tylko ze względu na możliwość kształtowania przyjaznej dla użytkowników akustyki wnętrz, ale także funkcjonalność – sufit podwieszany pozwala ukryć biegnące pod stropem instalacje techniczne. Ważna jest także estetyka i różnorodność rozwiązań, które pozwalają na nieograniczone kreowanie przestrzeni. W ostatnim czasie jednak na znaczeniu zyskują także kwestie ekologiczne.

- Coraz większy nacisk kładzie się na materiały, które wpisują się w ideę tzw. budownictwa zrównoważonego. Inwestorzy wybierają rozwiązania producentów dbających o środowisko – przyznaje Anna Baczkowska, architekt i kierownik Technicznego Wsparcia Sprzedaży firmy Armstrong.

Nowatorskim na skalę światową, a prowadzonym już także w Polsce jest program recyklingu płyt sufitowych, który jako pierwszy wprowadził Armstrong. Działania prowadzone są od 1999 r. Początkowo były realizowany głównie w USA, a następnie w Wielkiej Brytanii, Francji i krajach Beneluksu. Do dzisiejszego dnia powtórnemu przetworzeniu poddano już ponad 11 mln mkw. płyt. - To ponad 61,5 tys. ton odpadów budowlanych, które nie trafiły na składowiska odpadów – podkreśla Maciej Kiepal.

Z możliwości bezkosztowego przekazania starych płyt do recyklingu coraz bardziej świadomie korzystają deweloperzy i właściciele budynków w Polsce. W chwili obecnej wiele biur, hoteli i centrów handlowych przechodzi modernizację. Sufity będące na wyposażeniu obiektów dzięki programowi Armstrong nie trafią na wysypisko, ale będą powtórnie przetworzone i wykorzystanie do produkcji nowych płyt. Dla inwestora korzyść z takiej współpracy jest podwójna, dba o poszanowanie środowiska, ale ogranicza też koszty, które musiałby ponieść w związku z wywiezieniem starych płyt na składowisko.

Źródło: Armstrong


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Cztery skrzydła budynku do rehabilitacji
Cztery skrzydła budynku do rehabilitacji

Od marca 2024 roku w Swarzędzu działa Integracyjny Ośrodek Rehabilitacji i Terapii, w którym pomoc i ...

Kostka z wycięciami. Duży dom jednorodzinny w Katowicach
Kostka z wycięciami. Duży dom jednorodzinny w Katowicach

Projekt "Dom w Katowicach I" autorstwa pracowni DD Architekci to przykład połączenia minimalistyczne ...

Biała Kamienica w Łodzi gotowa
Biała Kamienica w Łodzi gotowa

Zakończyła się budowa deweloperskiego budynku mieszkalnego na rogu ulic Zachodniej i Więckowskiego w ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera