Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Okna narożne - dlaczego warto je zamontować?

 

Czas czytania: ~2 min


. Okno narożne nie tylko nadaje elewacji lekkiego wyrazu, lecz również doskonale doświetla pomieszczenia.

 

iCmaNkrdQe5FLRpGb2S6VF8RmKKzFwTv4e8894taBftHBkUxNmJfjXxv8wh6_schueco-dom-lacznik-90-st.jpg

Okna narożne maja wpływ na wygląd budynku. Nie tylko nadają elewacji lekkiego wyrazu, ale także doświetlają pomieszczenia. Decydując się na montaż okien narożnych wart korzystać z przemyślanych rozwiązań.

Okna narożne nie tylko wyglądają estetycznie ale również mają praktyczne zastosowanie. Przeszklenie narożne elewacji przełamuje masywność bryły i dodaje jej lekkości oraz większej finezji. Główną zaletę okien narożnych można jednak dostrzec od wewnątrz pomieszczenia. Pozwalają na maksymalne doświetlenie wnętrz, a ponadto dają szeroki widok na otoczenie w różnych kierunkach. Takie konstrukcje okienne są jednak bardziej narażone na oddziaływanie warunków pogodowych, dlatego powinny charakteryzować się podwyższonymi parametrami technicznymi pod względem termoizolacyjności czy szczelności.

Okna narożne najlepiej montować w strefach dziennej aktywności mieszkańców, takich jak salon, kuchnia czy pokój do pracy. Taki układ pozwala zmaksymalizować dostępu światła dziennego do każdej części pomieszczenia, a zwłaszcza do zazwyczaj zacienionych rogów. Dzięki nowoczesnym technologiom PVC wykonywanie narożnych konstrukcji okiennych nie jest już problemem. W strukturze elewacji można zaprojektować przeszklenia o różnym kącie rozwarcia i estetycznym, nowoczesnym wyglądzie.

Yv4XyD8fdnewZSHbMzD8j1xbhe3yKunI2mOUqnx7LsVGaYlLZJNUAJmJmQOv_schueco-do.jpg

Ze względu na swoje usytuowanie i budowę okna narożne wymagają sprawdzonych rozwiązań konstrukcyjnych. Strefa naroża jest podwójnie narażona na napory wiatru i zacinający deszcz.

Punktem centralnym okien narożnych są łączenia słupka narożnego i ramy okiennej. Muszą one być przede wszystkim odpowiednio szczelne i zaizolowane, aby nie dochodziło do powstawania mostków termicznych, utraty ciepła i pojawiania się skropliny wodnej. W tym celu najlepiej stosować systemowe okna i łączniki o precyzyjnie dopasowanych parametrach cieplnych zapewniających optymalny rozkład temperatur w profilu i na jego powierzchni.

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

tagi

Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji
Biurowiec Y - budynek dla różnych generacji

Zaprojektowany przez JEMS Architekci kompleks trzech budynków biurowych Generation Park X, Y, Z wpis ...

Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi
Gala Plebiscytu Polska Architektura XXL 2021 w Orientarium ZOO w Łodzi

Po pandemicznej izolacji wracamy do rzeczywistości i zapraszamy na uroczystość rozstrzygnięcia nasze ...

Prefabrykacja w architekturze. II edycja.
Prefabrykacja w architekturze. II edycja.

Współczesne budownictwo prefabrykowane różni się od tego z czasów PRL-u. Pozwala ono na optymalizacj ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera