Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Ratunek dla terenów nadbrzeżnych w NJ

 

Czas czytania: ~ 1 min


The Big U masterplan dla terenów nadrzecznych Manhattanu

 

s4yECqjEc2fTDA2jB9Qjn1HzzHyDodG9CK41YjUmjb7GQE6xRT7SeZOelciT_the-big-u1.jpg

The Big U to zaprojektowany przez znaną pracownię architektoniczną BIG plan ochronny dla terenów nadbrzeżnych otaczających wyspę Manhattan w Nowym Jorku. Projekt opisuje rozwiązania dla ponad 16 km lini brzegowej, która jest bezpośrednio narażona na zalanie przez powodzie.

Zaproponowane rozwiązanie to nie tylko ochronna tarcza dla miasta, chroniąca przed powodzią i wodą sztormową – jest to również propozycja społecznych i krajobrazowych inicjatyw, które mają podnieść atrakcyjność opisywanych terenów. Stworzone nowe miejsca publiczne to bogate w ciekawe formy, założenia parkowe itp.

JHVGSABabLXL4E42Uskp4iI4uHJ3ntqKM71TcNy8BZU3KnSMfKnHu5IC64UD_the-big-u2.jpg

Wszystkie z proponowanych rozwiązań poparte zostały wcześniejszymi konsultacjami zarówno z mieszkańcami jak i władzami miasta, w celu przygotowania najbardziej trafnych rozwiązań.

Każda ze stref proponuje innowacyjne rozwiązania przeciwpowodziowe. Znalazły się tam między innymi ruchome elementy konstrukcyjne pod infrastrukturą drogową, które stanowią tamę dla wysokiej fali powodziowej.

Zobacz tereny nadrzeczne


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu
Stare z nowym na Sienkiewicza we Wrocławiu

Zakończyła się budowa kompleksu mieszkaniowego Sienkiewicza Résidence we Wrocławiu. Położony w pobli ...

Zielona i błękitna inrastruktura w architekturze online
Zielona i błękitna inrastruktura w architekturze online

Zapraszamy na wersję online naszej cyklicznej konferencji pt. Zielona i błękitna infrastruktura w a ...

Plac Centralny – przestrzeń pamięci, funkcji i przyszłości
Plac Centralny – przestrzeń pamięci, funkcji i przyszłości

Plac Centralny w Warszawie to nie tylko nowa przestrzeń publiczna – to opowieść o historii, funkcjon ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera