Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czarna mamba nadchodzi

 

Czas czytania: ~2 min


Czarna mamba nadchodzi

 

F6BF9JKMEaIWgjOQCx6YebtrhztIpZDbOrs0BeWj9WCpXVIe0zbBdZJ3pcRQ_billboard-ok.jpg

W lipcu 2005 roku pojawi się w składach budowlanych „CZARNA MAMBA” -nowa marka termozgrzewalnych pap dachowych. Wprowadza ją na rynek szwajcarska firma Swisspor Polska. „CZARNA MAMBA” to kilkanaście pap do krycia i renowacji dachów płaskich. Tych, które są najbardziej poszukiwane przez dekarzy i inwestorów. Asortyment został wybrany na podstawie szczegółowych badań rynku.

Najwyższej jakości papy modyfikowane SBS będą sprzedawane pod marką „CZARNA MAMBA SBS MAX”. Wśród nich znajdą się papy podkładowe i nawierzchniowe, zarówno jednowarstwowe jak i do pokryć wielowarstwowych. Materiał z dodatkiem SBS oznaczony został jako „CZARNA MAMBA SBS PLUS”. W tej grupie do wyboru będą papy nawierzchniowe i podkładowe. Papy oksydowane noszą markę „CZARNA MAMBA”.

Wszystkie papy podkładowe modyfikowane SBS i z dodatkiem SBS będą przystosowane zarówno do montażu mechanicznego, jak i do zgrzewania. Papy podkładowe oksydowane zaprojektowano do montażu tylko metodą zgrzewania.

„CZARNA MAMBA” ma trzy kolory – szary (podstawowy), czerwony i zielony. Na specjalne zamówienie papa może być dostarczona w każdym innym, dostępnym kolorze posypki.

„CZARNA MAMBA” będzie produkowana na najnowocześniejszej linii technologicznej dostarczonej przez firmę Reiser, najbardziej renomowanego producenta maszyn do produkcji pap bitumicznych. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna zapewnia utrzymanie najwyższych parametrów technicznych materiału.

Sprzedaż pap produkowanych przez Swisspor Polska, będzie wspierał zespół doradców technicznych, którzy będą doradzać klientom przy składaniu ofert przetargowych i doborze technologii.

Firma Swisspor Polska jest międzynarodowym producentem materiałów budowlanych. Działa na rynku od ponad 50 lat. Swisspor Polska jest jednym z największych, polskich producentów termoizolacji. Ma trzy fabryki styropianu – w Chrzanowie, Janowie Podlaskim i Międzyrzeczu. W jej ofercie znajdują się dwie marki styropianu: Polmar i Swisspor oraz wełna szklana Thermolan. Nowością jest styropian grafitowy z rodziny produktów LAMBDA, który łączy zalety szarego o białego styropianu. Oprócz „normalnego” styropianu Swisspor Polska sprzedaje styropian laminowany papą i styropian ekstrudowany. „CZARNA MAMBA” będzie uzupełnieniem asortymentu izolacyjnego firmy. Będzie produkowana w nowo otwartej fabryce w Międzyrzeczu.

Podstawowe dane techniczne
pap termozgrzewalnych „Czarna Mamba”
• Giętkość w obniżonej temperaturze- -20 stopni Celsjusza dla pap modyfikowanych SBS, 0 stopni dla pap oksydowanych
• Siła zrywająca przy rozciąganiu (wzdłuż i w poprzek pasma) dla wszystkich pap - wzdłuż pasma - 800 N, w poprzek - 600 N, diagonalnie - 600 N
• Wydłużenie względne przy zerwaniu dla pap modyfikowanych SBS – powyżej 40%
• Pływanie w podwyższonej temperaturze – 100 stopni celsjusza dla pap modyfikowanych SBS, dla pap oksydowanych 70 stopni Celsjusza


Podepnij swój artykuł

tagi

Botanica - osiedle z konkursu architektonicznego
Botanica - osiedle z konkursu architektonicznego

Na projekt osiedla Botanica w Gdańsku jego inwestor ogłosił konkurs architektoniczny. Ze względu na ...

Webinarium Galeco: Odwodnienie dachów skośnych i płaskich  w połączeniu z ukrytym systemem rynnowym
Webinarium Galeco: Odwodnienie dachów skośnych i płaskich w połączeniu z ukrytym systemem rynnowym

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Niezwykły projekt domu letniskowego
Niezwykły projekt domu letniskowego

Greenhouse – to nazwa projektu architektonicznego domu letniskowego, jaki opracowała niedawno Karina ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera