Czarna mamba nadchodzi - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Czarna mamba nadchodzi

 

Czas czytania: ~2 min


Czarna mamba nadchodzi

 

F6BF9JKMEaIWgjOQCx6YebtrhztIpZDbOrs0BeWj9WCpXVIe0zbBdZJ3pcRQ_billboard-ok.jpg

W lipcu 2005 roku pojawi się w składach budowlanych „CZARNA MAMBA” -nowa marka termozgrzewalnych pap dachowych. Wprowadza ją na rynek szwajcarska firma Swisspor Polska. „CZARNA MAMBA” to kilkanaście pap do krycia i renowacji dachów płaskich. Tych, które są najbardziej poszukiwane przez dekarzy i inwestorów. Asortyment został wybrany na podstawie szczegółowych badań rynku.

Najwyższej jakości papy modyfikowane SBS będą sprzedawane pod marką „CZARNA MAMBA SBS MAX”. Wśród nich znajdą się papy podkładowe i nawierzchniowe, zarówno jednowarstwowe jak i do pokryć wielowarstwowych. Materiał z dodatkiem SBS oznaczony został jako „CZARNA MAMBA SBS PLUS”. W tej grupie do wyboru będą papy nawierzchniowe i podkładowe. Papy oksydowane noszą markę „CZARNA MAMBA”.

Wszystkie papy podkładowe modyfikowane SBS i z dodatkiem SBS będą przystosowane zarówno do montażu mechanicznego, jak i do zgrzewania. Papy podkładowe oksydowane zaprojektowano do montażu tylko metodą zgrzewania.

„CZARNA MAMBA” ma trzy kolory – szary (podstawowy), czerwony i zielony. Na specjalne zamówienie papa może być dostarczona w każdym innym, dostępnym kolorze posypki.

„CZARNA MAMBA” będzie produkowana na najnowocześniejszej linii technologicznej dostarczonej przez firmę Reiser, najbardziej renomowanego producenta maszyn do produkcji pap bitumicznych. W pełni zautomatyzowana linia produkcyjna zapewnia utrzymanie najwyższych parametrów technicznych materiału.

Sprzedaż pap produkowanych przez Swisspor Polska, będzie wspierał zespół doradców technicznych, którzy będą doradzać klientom przy składaniu ofert przetargowych i doborze technologii.

Firma Swisspor Polska jest międzynarodowym producentem materiałów budowlanych. Działa na rynku od ponad 50 lat. Swisspor Polska jest jednym z największych, polskich producentów termoizolacji. Ma trzy fabryki styropianu – w Chrzanowie, Janowie Podlaskim i Międzyrzeczu. W jej ofercie znajdują się dwie marki styropianu: Polmar i Swisspor oraz wełna szklana Thermolan. Nowością jest styropian grafitowy z rodziny produktów LAMBDA, który łączy zalety szarego o białego styropianu. Oprócz „normalnego” styropianu Swisspor Polska sprzedaje styropian laminowany papą i styropian ekstrudowany. „CZARNA MAMBA” będzie uzupełnieniem asortymentu izolacyjnego firmy. Będzie produkowana w nowo otwartej fabryce w Międzyrzeczu.

Podstawowe dane techniczne
pap termozgrzewalnych „Czarna Mamba”
• Giętkość w obniżonej temperaturze- -20 stopni Celsjusza dla pap modyfikowanych SBS, 0 stopni dla pap oksydowanych
• Siła zrywająca przy rozciąganiu (wzdłuż i w poprzek pasma) dla wszystkich pap - wzdłuż pasma - 800 N, w poprzek - 600 N, diagonalnie - 600 N
• Wydłużenie względne przy zerwaniu dla pap modyfikowanych SBS – powyżej 40%
• Pływanie w podwyższonej temperaturze – 100 stopni celsjusza dla pap modyfikowanych SBS, dla pap oksydowanych 70 stopni Celsjusza


Podepnij swój artykuł

tagi

Restauracja z luksferów w Tajlandii
Restauracja z luksferów w Tajlandii

W tajskiej wiosce Banu Run położonej nieopodal miasta Ayutthaya zrealizowano osobliwy projekt o nazw ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera