Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


World Architecture Festival: Polacy na krótkiej liście

 

Czas czytania: ~2 min


World Architecture Festival odbędzie się w dniach 15-17. listopada 2017 roku w Berlinie. Jak co roku w czasie imprezy przyznana zostanie nagroda World Building of the Year, dla najlepszej budowli, wzniesionej na świecie w ostatnim roku. Właśnie ogłoszono tzw. „krótką listę” - kilkadziesiąt obiektów, które w wyścigu do nagrody przeszły pierwszą selekcję.

 

World Architecture Festival odbędzie się w dniach 15-17. listopada 2017 roku w Berlinie. Jak co roku w czasie imprezy przyznana zostanie nagroda World Building of the Year, dla najlepszej budowli, wzniesionej na świecie w ostatnim roku.  Właśnie ogłoszono tzw. „krótką listę” - kilkadziesiąt obiektów, które w wyścigu do nagrody przeszły pierwszą selekcję.

 

World Architecture Festival 2017

World Architecture Festival – to impreza znana i prestiżowa. Jest miejscem debat, spotkań, wymiany doświadczeń. Zaistnienie na WAF – to dla architekta sukces i powód do dumy. Polacy już nie raz odnosili tam sukcesy, z których największym jest oczywiście tytuł World Building of the Year, przyznany w 2016 roku szczecińskiemu Centrum Dialogu Przełomy.

World Architecture Festival 2017

„Dom po drodze”

World Architecture Festival w tym roku już kolejny raz odbędzie się w Berlinie (wcześniej odbywał się w Barcelonie i Singapurze). W tym roku nasz kraj reprezentować będą architekci z Wielkopolski i ze Śląska. Bo na ogłoszonej właśnie „krótkiej liście” obiektów nominowanych do nagród WAF znalazły się dwie realizacje z Polski. Jedną z nich jest siedziba „Wiadomości Wrzesińskich”, budynek redakcji lokalnej gazety, zbudowany we Wrześni według projektu pracowni Ultra Architects. Drugą – nowy projekt domu jednorodzinnego, autorstwa Roberta Koniecznego, tzw. „Dom po drodze”. Pierwszy z budynków zdobył nominację w kategorii obiektów biurowych, drugi w kategorii „Villa”, obejmującej domy jednorodzinne.

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

World Architecture Festival 2017 – to święto architektury, podczas którego nie zabraknie również polskiej reprezentacji. Zakwalifikowane na „krótką listę” dwa polskie budynki – to bardzo udane obiekty, z których możemy być dumni. Robert Konieczny jak autor luksusowych i wyjątkowo oryginalnych willi jest już znany na świecie, zaś poznańskie biuro Ultra Architects z pewnością zasłużyło na wyróżnienie, opracowując doskonały projekt w mało prestiżowej lokalizacji (czyli w niewielkim mieście) i mając do dyspozycji dość skromny budżet. Udowodnili tym samym, że jakość budowli zależy od zdolności architekta i świadomości inwestora, a nie koniecznie od wielkich pieniędzy. 

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

Więcej o World Architecture Festival 2017 na: www.worldarchitecturefestival.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Konkursy Architektoniczne, Hot

Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller
Kajstaden – najwyższy w Szwecji budynek z drewna od CF Møller

550 ton dwutlenku węgla pozwala oszczędzić budynek, wzniesiony z drewna zamiast z betonu – mówią inż ...

Horizone Studio projektuje na Białorusi
Horizone Studio projektuje na Białorusi

Przy jednej z głównych ulic Brześcia, w bezpośrednim sąsiedztwie Brzeskiego Uniwersytetu Techniczneg ...

Centrum Promocji Drewna od MMA Pracownia Architektury
Centrum Promocji Drewna od MMA Pracownia Architektury

Centrum Promocji Drewna, realizacja architektoniczna powstała na terenie rezerwatu Jata w Nadleśnict ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera