Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


World Architecture Festival: Polacy na krótkiej liście

 

Czas czytania: ~2 min


World Architecture Festival odbędzie się w dniach 15-17. listopada 2017 roku w Berlinie. Jak co roku w czasie imprezy przyznana zostanie nagroda World Building of the Year, dla najlepszej budowli, wzniesionej na świecie w ostatnim roku. Właśnie ogłoszono tzw. „krótką listę” - kilkadziesiąt obiektów, które w wyścigu do nagrody przeszły pierwszą selekcję.

 

World Architecture Festival odbędzie się w dniach 15-17. listopada 2017 roku w Berlinie. Jak co roku w czasie imprezy przyznana zostanie nagroda World Building of the Year, dla najlepszej budowli, wzniesionej na świecie w ostatnim roku.  Właśnie ogłoszono tzw. „krótką listę” - kilkadziesiąt obiektów, które w wyścigu do nagrody przeszły pierwszą selekcję.

 

World Architecture Festival 2017

World Architecture Festival – to impreza znana i prestiżowa. Jest miejscem debat, spotkań, wymiany doświadczeń. Zaistnienie na WAF – to dla architekta sukces i powód do dumy. Polacy już nie raz odnosili tam sukcesy, z których największym jest oczywiście tytuł World Building of the Year, przyznany w 2016 roku szczecińskiemu Centrum Dialogu Przełomy.

World Architecture Festival 2017

„Dom po drodze”

World Architecture Festival w tym roku już kolejny raz odbędzie się w Berlinie (wcześniej odbywał się w Barcelonie i Singapurze). W tym roku nasz kraj reprezentować będą architekci z Wielkopolski i ze Śląska. Bo na ogłoszonej właśnie „krótkiej liście” obiektów nominowanych do nagród WAF znalazły się dwie realizacje z Polski. Jedną z nich jest siedziba „Wiadomości Wrzesińskich”, budynek redakcji lokalnej gazety, zbudowany we Wrześni według projektu pracowni Ultra Architects. Drugą – nowy projekt domu jednorodzinnego, autorstwa Roberta Koniecznego, tzw. „Dom po drodze”. Pierwszy z budynków zdobył nominację w kategorii obiektów biurowych, drugi w kategorii „Villa”, obejmującej domy jednorodzinne.

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

World Architecture Festival 2017 – to święto architektury, podczas którego nie zabraknie również polskiej reprezentacji. Zakwalifikowane na „krótką listę” dwa polskie budynki – to bardzo udane obiekty, z których możemy być dumni. Robert Konieczny jak autor luksusowych i wyjątkowo oryginalnych willi jest już znany na świecie, zaś poznańskie biuro Ultra Architects z pewnością zasłużyło na wyróżnienie, opracowując doskonały projekt w mało prestiżowej lokalizacji (czyli w niewielkim mieście) i mając do dyspozycji dość skromny budżet. Udowodnili tym samym, że jakość budowli zależy od zdolności architekta i świadomości inwestora, a nie koniecznie od wielkich pieniędzy. 

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

siedziba Wiadomości Wrzesińskich

Więcej o World Architecture Festival 2017 na: www.worldarchitecturefestival.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Konkursy Architektoniczne, Hot

Projekt przedszkola z cegły
Projekt przedszkola z cegły

Wśród realizacji architektonicznych nominowanych w konkursie Brick Award znalazły się obiekty o bard ...

Dom Kurtyna
Dom Kurtyna

Dom Kurtyna stanął na Mazowszu, niedaleko Warszawy. Powstał dla rodziny interesującej się sztuką, kt ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2019 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Przed nami dwunasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL, którego celem jest wspólne architekto ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera