Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Mieszkanie Plus – wyniki konkursu na projekt domu modelowego

 

Czas czytania: ~2 min


Mieszkanie Plus - to rządowy program budowy mieszkań, który ma ułatwić znalezienie dachu nad głową tym, których nie zawsze stać na wieloletni kredyt lub wynajem na rynkowych warunkach. Choć na różne sposoby krytykowany, program się rozwija. Właśnie ogłoszono wyniki konkursu na projekt domu modelowego.

 

Mieszkanie Plus  - to rządowy program budowy mieszkań, który ma ułatwić znalezienie dachu nad głową tym, których nie zawsze stać na wieloletni kredyt lub wynajem na rynkowych warunkach. Choć na różne sposoby krytykowany, program się rozwija. Właśnie ogłoszono wyniki konkursu na projekt domu modelowego.

Mieszkanie Plus - EMA STUDIO

Mieszkanie Plus - EMA STUDIO

Program Mieszkanie Plus  zarządzany jest przez BGK Nieruchomości S.A. Ta sama instytucja organizowała konkurs architektoniczny na projekt domu modelowego, który ma być w ramach tego programu budowany w wielu miejscach na terenie całego kraju. Kilka tygodni temu poznaliśmy także wyniki konkursu na osiedle Nowy Nikiszowiec, które także ma powstać w ramach tego samego przedsięwzięcia.

Mieszkanie Plus - KURYŁOWICZ ASSOCIATES

Mieszkanie Plus - KURYŁOWICZ ASSOCIATES

Program  Mieszkanie Plus wyraźnie określa, jakie mają być domy, które powstaną dzięki rządowym funduszom. Twórcy programu wymieniają jego cztery najważniejsze elementy: „- budowa mieszkań na wynajem z opcją dochodzenia do własność, - umiarkowane czynsze, dostępne także dla słabiej uposażonych polskich rodzin, - rynkowe zasady – bez angażowania pieniędzy podatników, - impuls prorozwojowy dla setek polskich miast i regionów”.

 

Mieszkanie Plus - MATEUSZ HERBST

Mieszkanie Plus - MATEUSZ HERBST

Konkurs na dom modelowy w ramach programu Mieszkanie Plus miał na celu znalezienie innowacyjnej formy budynku wielorodzinnego, którego koszt budowy nie przekroczy 2 tysięcy zł za metr kwadratowy. Do pierwszego etapu konkursu zgłosiła się blisko setka pracowni i zespołów projektowych; do drugiego etapu zakwalifikowano dwanaście z nich. Ostatecznie jury oceniało jedenaście projektów. Sąd konkursowy obradował w składzie: Mirosław Barszcz, prezes zarządu BGKN (przewodniczący), architekt Stanisław Niemczyk, architekt Aleksander Wołodarski, Włodzimierz Stasiak, wiceprezes zarządu BGKN, architekt Witold Zandfos, architekt Ryszard Gruda, Grzegorz Muszyński, członek zarządu BGKN, architekt Magdalena Wrzesień oraz Bartłomiej Pawlak, członek zarządu BGKN.

Mieszkanie Plus - SAMI ARCHITECKI

Mieszkanie Plus - SAMI ARCHITECKI

W konkursie na dom modelowy programu Mieszkanie Plus jury zdecydowało się przyznać cztery równorzędne nagrody. Uznano, że wszystkie cztery zespoły projektowe zaproponowały koncepcje innowacyjne, oparte o nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i techniczne połączone z precyzyjną analizą kosztów budowy i utrzymania przyszłych budynków. Organizatorzy konkursu podkreślają, że „nagrodzone projekty będą przedmiotem dalszych prac projektowych w ramach prac warsztatowych”.
Cztery równorzędne nagrody w konkursie w ramach programu Mieszkanie Plus  (każda o wartości 35 tys. złotych) otrzymały pracownie: Kuryłowicz & Associates, S.A.M.I. ARCHITEKCI Mariusz Lewandowski i Wspólnicy, EMA Studio oraz Mateusz Herbst.


Wyniki konkursu na dom modelowy w ramach programu Mieszkanie Plus ogłoszono w Katowicach, bo to właśnie w tym mieście ma zostać zrealizowane pierwsze osiedle w ramach tego rządowego przedsięwzięcia.

 

Źródło: https://bgkn.pl/mieszkanie-plus


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursów Architektonicznych, Hot

Projekt dla nauki o drewnie
Projekt dla nauki o drewnie

Centrum Sztuki i Nauki o Drewnie Xylopolis – to jedna z nowych inwestycji planowanych przez władze W ...

Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami
Pierwsza edycja konferencji „Kolor w architekturze” za nami

Dużym zainteresowaniem cieszyła się pierwsza edycja konferencji na temat Evidence Based Design i wyk ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 – internauci wybrali najlepsze realizacje minionego roku

Znamy wyniki głosowania internautów szesnastej edycji Plebiscytu Polska Architektura XXL. Publicznoś ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera