Konkurs VIGOUR 2017 dobiegł końca - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


VIGOUR 2017 – znamy zwycięzców konkursu

 

Czas czytania: ~3 min


Konkurs VIGOUR 2017 dobiegł końca – czas poznać zwycięzców. Spośród 203 nadesłanych projektów jury postanowiło wyróżnić 4 osoby. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas targów 4 DESIGN DAYS – jednego z największych wydarzeń na rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa w tej części Europy.

 

IRF65pMTQdsuLJcd9lYEbax1RmO1yiuqHTYzsAh7r0r0wVoinMFYlHn1TE9K_vigourjpg.jpg

Kilka słów o VIGOUR 2017

VIGOUR 2017 to konkurs skierowany do projektantów wnętrz i architektów z pasją i nowoczesnym spojrzeniem na trendy aranżacyjne. Warto wspomnieć, że łączna pula nagród w dwóch kategoriach wynosiła aż 28 tysięcy złotych. Zgłoszenia konkursowe były zbierane do 31.12.2017, a uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom odbyło się 15.02.2018 – podczas targów 4 DESIGN DAYS w Katowicach. Do rąk jury trafiły 203 prace wykonane przez 154 użytkowników. Oceniając je, jury z Tomaszem Pągowskim na czele zwracało uwagę na taki kryteria, jak:

- wykorzystanie produktów VIGOUR,

- funkcjonalność projektu,

- estetyka wnętrza,

- oryginalność pomysłu,

- harmonijny dobór materiałów wykończeniowych.

 

Zwycięskie projekty w kategorii Wnętrze Inwestora Indywidualnego

W tej kategorii były brane pod uwagę 2 rodzaje wnętrz:

- modernizowane łazienki o powierzchni do 6 m²,

- łazienki lub pokoje kąpielowe w nowym budynku o powierzchni powyżej 10 m².

 

W tej kategorii jury nagrodziło pierwszym miejscem projekt pana Wenancjusza Majera z Warszawy. Stworzony przez niego salon kąpielowy to nowoczesna przestrzeń, w której komfort użytkownika idzie w parze z innowacyjnym designem. Centralne miejsce w pomieszczeniu zajęła wanna wolnostojąca VIGOUR white wraz z baterią WHITE zamontowaną na podłodze tuż przy niej. Cały projekt zasadniczo opiera się na serii VIGOUR white, dlatego też jej elementy znajdziemy również w innych częściach projektu – zastosowano ją zarówno w strefie toaletowej, jak i umywalkowej. Na uwagę zasługuje również ciekawe połączenie jasnego drewna i ceramiki przyprószonej śnieżną bielą – elegancki charakter tej aranżacji dodatkowo podkreśla światło wpadające obficie przez obszerne okna połaciowe.

Wenancjusz Majer –Warszawa

Wenancjusz Majer –Warszawa

Jury wyróżniło również pracę pani Weroniki Buzko z Krakowa – niewielką, choć na wskroś nowoczesną łazienkę w industrialnym stylu. Wnętrze zdecydowanie koncentruje się wokół betonu – znajdziemy go zarówno na ścianach, jak i na posadzce. Z tak wykończoną przestrzenią świetnie koreluje biała ceramika z kolekcji VIGOUR white o opływowych, łagodnych krawędziach. Na uwagę zasługują również idealnie wkomponowane detale z serii COSIMA – szklana półka, uchwyt na papier toaletowy oraz wieszak poręczowy.

Weronika Buzko – Kraków

Weronika Buzko – Kraków

Wnętrze inwestycyjne – najlepsze prace

W ramach kategorii „Wnętrza inwestycyjne” oceniane były łazienki przewidziane do użytku publicznego – zlokalizowane w hotelach, obiektach gastronomiczno-handlowych, inwestycjach deweloperskich lub instytucjach publicznych. Spośród 41 nadesłanych projektów, największe uznanie jury zyskał projekt łazienki Pani Justyny Hys z Częstochowy. Zaskakujące wnętrze utrzymane w stylu glamour stanowi część obiektu gastronomicznego. W projekcie postawiono w całości na serię VIGOUR white – przynależy do niej zarówno wykorzystana ceramika, jak i pomniejsze akcenty w postaci mydelniczek, dozowników na mydło w płynie czy funkcjonalnych wieszaków.

Justyna Hys – Częstochowa

Justyna Hys – Częstochowa

Na wyróżnienie zasłużyła również łazienka zaprojektowana przez panią Martę Marciniak z Bydgoszczy. Projekt ”Funkcjonalna awangarda” – to określenie, które przychodzi na myśl podczas spoglądania na ten projekt. Wnętrze zaskakuje bowiem swoim nieoczywistym i odważnym designem. Na jego korzyść przemawia perfekcyjnie rozplanowanie poszczególnych stref tak, by korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe dla gości  łazienki publicznej. W tak zaaranżowaną przestrzeń perfekcyjnie wpasowano białą ceramikę VIGOUR serii WHITE oraz dodatki dekoracyjne z kolekcji COSIMA i CLIVIA. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim dozowniki na mydło VIGOUR cosima, które zostały wmontowane w blat – dzięki temu łazienka zyskała jeszcze bardziej nowoczesny wyraz.

Marta Marciniak – Bydgoszcz

Marta Marciniak – Bydgoszcz

Chcesz zobaczyć więcej prac konkursowych? Znajdziesz je w tym filmie!

 

Artykuł sponsorowany

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Dom nad Wisłą od Toya Design
Dom nad Wisłą od Toya Design

Pracownia Toya Design jest odpowiedzialna za projekt całorocznego, drewnianego domu, jaki ma powstać ...

Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online
Wnętrze domu w stylu nowoczesnej stodoły – wywiad i prezentacja online

Dom, którego wnętrza zaprojektowano w stylu nowoczesnej stodoły, mieści się pod Poznaniem. Za projek ...

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco
Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania. Webinarium Galeco

Odwodnienie dachów płaskich – innowacyjne rozwiązania Galeco. Wpusty dachowe, adaptery, nowości w of ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera