Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


VIGOUR 2017 – znamy zwycięzców konkursu

 

Czas czytania: ~3 min


Konkurs VIGOUR 2017 dobiegł końca – czas poznać zwycięzców. Spośród 203 nadesłanych projektów jury postanowiło wyróżnić 4 osoby. Oficjalne ogłoszenie wyników odbyło się podczas targów 4 DESIGN DAYS – jednego z największych wydarzeń na rynku nieruchomości, architektury, wnętrz i wzornictwa w tej części Europy.

 

IRF65pMTQdsuLJcd9lYEbax1RmO1yiuqHTYzsAh7r0r0wVoinMFYlHn1TE9K_vigourjpg.jpg

Kilka słów o VIGOUR 2017

VIGOUR 2017 to konkurs skierowany do projektantów wnętrz i architektów z pasją i nowoczesnym spojrzeniem na trendy aranżacyjne. Warto wspomnieć, że łączna pula nagród w dwóch kategoriach wynosiła aż 28 tysięcy złotych. Zgłoszenia konkursowe były zbierane do 31.12.2017, a uroczyste ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zwycięzcom odbyło się 15.02.2018 – podczas targów 4 DESIGN DAYS w Katowicach. Do rąk jury trafiły 203 prace wykonane przez 154 użytkowników. Oceniając je, jury z Tomaszem Pągowskim na czele zwracało uwagę na taki kryteria, jak:

- wykorzystanie produktów VIGOUR,

- funkcjonalność projektu,

- estetyka wnętrza,

- oryginalność pomysłu,

- harmonijny dobór materiałów wykończeniowych.

 

Zwycięskie projekty w kategorii Wnętrze Inwestora Indywidualnego

W tej kategorii były brane pod uwagę 2 rodzaje wnętrz:

- modernizowane łazienki o powierzchni do 6 m²,

- łazienki lub pokoje kąpielowe w nowym budynku o powierzchni powyżej 10 m².

 

W tej kategorii jury nagrodziło pierwszym miejscem projekt pana Wenancjusza Majera z Warszawy. Stworzony przez niego salon kąpielowy to nowoczesna przestrzeń, w której komfort użytkownika idzie w parze z innowacyjnym designem. Centralne miejsce w pomieszczeniu zajęła wanna wolnostojąca VIGOUR white wraz z baterią WHITE zamontowaną na podłodze tuż przy niej. Cały projekt zasadniczo opiera się na serii VIGOUR white, dlatego też jej elementy znajdziemy również w innych częściach projektu – zastosowano ją zarówno w strefie toaletowej, jak i umywalkowej. Na uwagę zasługuje również ciekawe połączenie jasnego drewna i ceramiki przyprószonej śnieżną bielą – elegancki charakter tej aranżacji dodatkowo podkreśla światło wpadające obficie przez obszerne okna połaciowe.

Wenancjusz Majer –Warszawa

Wenancjusz Majer –Warszawa

Jury wyróżniło również pracę pani Weroniki Buzko z Krakowa – niewielką, choć na wskroś nowoczesną łazienkę w industrialnym stylu. Wnętrze zdecydowanie koncentruje się wokół betonu – znajdziemy go zarówno na ścianach, jak i na posadzce. Z tak wykończoną przestrzenią świetnie koreluje biała ceramika z kolekcji VIGOUR white o opływowych, łagodnych krawędziach. Na uwagę zasługują również idealnie wkomponowane detale z serii COSIMA – szklana półka, uchwyt na papier toaletowy oraz wieszak poręczowy.

Weronika Buzko – Kraków

Weronika Buzko – Kraków

Wnętrze inwestycyjne – najlepsze prace

W ramach kategorii „Wnętrza inwestycyjne” oceniane były łazienki przewidziane do użytku publicznego – zlokalizowane w hotelach, obiektach gastronomiczno-handlowych, inwestycjach deweloperskich lub instytucjach publicznych. Spośród 41 nadesłanych projektów, największe uznanie jury zyskał projekt łazienki Pani Justyny Hys z Częstochowy. Zaskakujące wnętrze utrzymane w stylu glamour stanowi część obiektu gastronomicznego. W projekcie postawiono w całości na serię VIGOUR white – przynależy do niej zarówno wykorzystana ceramika, jak i pomniejsze akcenty w postaci mydelniczek, dozowników na mydło w płynie czy funkcjonalnych wieszaków.

Justyna Hys – Częstochowa

Justyna Hys – Częstochowa

Na wyróżnienie zasłużyła również łazienka zaprojektowana przez panią Martę Marciniak z Bydgoszczy. Projekt ”Funkcjonalna awangarda” – to określenie, które przychodzi na myśl podczas spoglądania na ten projekt. Wnętrze zaskakuje bowiem swoim nieoczywistym i odważnym designem. Na jego korzyść przemawia perfekcyjnie rozplanowanie poszczególnych stref tak, by korzystanie z nich było jak najbardziej komfortowe dla gości  łazienki publicznej. W tak zaaranżowaną przestrzeń perfekcyjnie wpasowano białą ceramikę VIGOUR serii WHITE oraz dodatki dekoracyjne z kolekcji COSIMA i CLIVIA. Na uwagę zasługują tu przede wszystkim dozowniki na mydło VIGOUR cosima, które zostały wmontowane w blat – dzięki temu łazienka zyskała jeszcze bardziej nowoczesny wyraz.

Marta Marciniak – Bydgoszcz

Marta Marciniak – Bydgoszcz

Chcesz zobaczyć więcej prac konkursowych? Znajdziesz je w tym filmie!

 

Artykuł sponsorowany

 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego

Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego
Nagroda Architektoniczna Prezydenta m.st. Warszawy vol. 10 - wyniki konkursu architektonicznego

To była jubileuszowa, dziesiąta edycja konkursu o Nagrodę Architektoniczną Prezydenta m. st. Warszaw ...

Budowa Kulturoteki coraz bliżej
Budowa Kulturoteki coraz bliżej

W warszawskiej dzielnicy Wesoła być może już niedługo powstanie wyczekany budynek łączący bibliotekę ...

E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.
E-konferencja Skorupa budynku: dachy, fasady, drewno i prefabrykacja w architekturze.

Regulacyjne i technologiczne zmiany w zakresie metod wznoszenia budynków doprowadziły w ostatnich la ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera