Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Tomasz Konior dla adwokatów

 

Czas czytania: ~2 min


Tomasz Konior zaprojektuje siedzibę jednej z kancelarii adwokackich w Katowicach. Choć projekt jest wciąż w fazie opracowań, dostępne wizualizacje pokazują, że jest szansa na to, aby w stolicy Górnego Śląska powstał kolejny niebanalny obiekt.

 

yWqzCUmBTmj2KTZYdVGshjEtVOwXJZpoMTZt2cv8m0YMXoxN1Gjub9H53sgw_konior-kancelaria01jpg.jpg

Tomasz Konior jest doskonale znany koneserom architektury. Autor siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Centrum Nauki i Edukacji Muzycznej Symfonia czy realizowanej właśnie rozbudowy zabytkowego gmachu na potrzeby szkoły muzycznej w Warszawie już wiele razy udowodnił, że potrafi bez efekciarskich gestów, z użyciem prostych brył i uporządkowanych kompozycji tworzyć obiekty oryginalne i interesujące.

w2c2P5C9X4FHpAzwIf9HjTDf5YFBtORnDcGlNuWl9Srrrcl1NxiKvikbjQCX_konior-kancelaria02jpg.jpg

Tomasz Konior dla kancelarii adwokackiej projektuje budynek, który stanąć ma w dzielnicy Wełnowiec, w północnej części Katowic. Nie będzie to gmach w całości nowy: na działce znajduje się zabytkowy obiekt, do którego architekt chce dostawić nową bryłę. Nową i starą budowle ma scalić dziedziniec, który nazwany został sercem założenia, który nie tylko integruje różne pod względem wyglądu i wieku obiekty, ale który ma się także stać miejscem odpoczynku dla pracowników.

 

Nowy budynek w wizji Tomasza Koniora ma zostać wzniesiony z kilku różnych materiałów – rozbiórkowej cegły, betonu i szkła. To zróżnicowanie kolorów i faktur ma nadać obiektowi unikalnego charakteru, bo sam gmach ma mieć wyjątkowo prostą, wręcz minimalistyczną bryłę, urozmaiconą dwukondygnacyjnym podcieniem, wiodącym ku przeszklonemu i tak samo wysokiemu hallowi wejściowemu. Według słów architekta – ta rozbudowa strefa wejściowa ma podkreślać powagę i prestiż firmy.

60rrcTRhxXBbPdnhPLttC1wpUpORD1qQg4GhSSi5YfCktU0WfI5nqo4COAVn_konior-kancelaria03jpg.jpg

Tomasz Konior chce na Wełnowcu zbudować gmach chłodny, poważny i elegancki, doskonale pasujący do tego, co zwykle kojarzymy z pracą adwokata. Jego walorem ma szansę stać się zróżnicowanie materiałów oraz połączenie geometrycznej bryły z zabytkowym obiektem, zachowanym na tym terenie. Na razie projekt jest w fazie opracowań i nie wiemy, kiedy ma szansę zostać zrealizowany. Wygląda jednak obiecująco.

 

Kancelaria adwokacka
Lokalizacja: Katowice
Inwestor: prywatny
Projektant: Tomasz Konior; zespół projektowy Urszula Wykrota, Izabela Serej, Dominika Lorek, Maria Mrowiec, Dominik Koroś

Projekt: 2016-2018

Źródło: koniorstudio.pl

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Projekty Architektoniczne, Hot

Trzy nowe stacje metra w Warszawie
Trzy nowe stacje metra w Warszawie

Od 4 kwietnia 2020 roku warszawskie metro jest dłuższe o 3,4 km i o trzy stacje: Płocka, Młynów i Ks ...

Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM
Webinarium H+H: System Budowy H+H w świecie BIM

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, studentów, wykonawców i wszystkich zainteresowany ...

Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego
Webinarium Stiebel Eltron: Gruntowe pompy ciepła dla budownictwa jednorodzinnego

Zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla architektów, firm inżynierskich (instalacyjnych) projektantów ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera