Save the Children – niezwykły biurowiec - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Save the Children – niezwykły biurowiec

 

Czas czytania: ~2 min


Save the Children – to założona w 191 roku w Wielkiej Brytanii, dziś międzynarodowa, organizacja pozarządowa, zajmująca się pomocą i wspieraniem dzieci z krajów rozwijających się. Jako ogromna już w tej hiwili fundacja, ma ona swoje siedziby w różnych krajach świata. Niedawno zakończyła się budowa budynku Save the Children w Madrycie.

 

Save the Children biurowiec

Realizacja architektoniczna z pomysłem

 

Siedziba organizacji Save the Children w Madrycie – to realizacja architektoniczna hiszpańskiej pracowni Elii, która prowadzą  Uriel Fogué Herreros, Eva Gil Lopesino i Carlos Palacios Rodriguez. To ich projekt zwyciężył w zamkniętym konkursie architektonicznym i tenże został zrealizowany.

 

Opracowując swoją koncepcję architekci z Elii uznali, że chcą stworzyć budynek pogodny, przyjazny, zaskakujący, wywołujący interakcje. Nie ma powodu kreować kolejnego, banalnego biurowca dla organizacji, która niesie dobro i kojarzy się pozytywnie na całym świecie.

Save the Children biurowiec

I choć siedziba fundacji Save the Children w Madrycie otrzymała dość tradycyjny kształt – ta jednak był on wymuszony przez warunki działki – oraz bardzo nietypową fasadę. Wąski, pięciokondygnacyjny gmach wyposażono w sieć zadaszonych balkonów, które powiększają wnętrza, pozwalając pracownikom na kontakt ze świeżym powietrzem. Ale na tym nie koniec.

Save the Children biurowiec

Budynek z roletami

 

Każdy z balkonów tej nietypowej realizacji architektonicznej został wyposażony w roletę, pozwalającą osłonić wnętrze przed nadmiernym nasłonecznienie. Le – jeśli rozwinąć wszystkie rolety jednocześnie – okazuję się, że pełnią one jeszcze jedną funkcję. Na każdej z nich namalowano literę, które wspólnie układają się w ogromny napis: ”Save the Childern”.

 

Budynek Save the Childern jest przyjazny środowisku i użytkownikom – pochyły dach obłożono panelami słonecznymi, na balkonach od razu zaprojektowano specjalne miejsca na rośliny, zieleń dominuje też w pełnych światła i kolorów wnętrzach. Pracownicy fundacji na co dzień obserwują dużo ludzkich nieszczęść. Realizacja architektoniczna, która powstała dla nich w Madrycie pozwala im chyba zachować psychiczną równowagę.

 

Foto: http://elii.es

Save the Children biurowiec

Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

APA Wojciechowski z nagrodą w Moskwie
APA Wojciechowski z nagrodą w Moskwie

Składający się z trzech budynków kompleks biurowy White Square i White Gardens Office Center, zbudow ...

Ukraińska realizacja architektoniczna Mirosława Nizio
Ukraińska realizacja architektoniczna Mirosława Nizio

W Kijowie trwa budowa siedziby Narodowego Muzeum Hołodomoru – Ludobójstwa. To placówka, która upami ...

Nowe Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie - prezentacja online
Nowe Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie - prezentacja online

W tym roku Nagroda Roku SARP została przyznana pracowni Lewicki Łatak oraz ART FM za projekt rozbudo ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera