Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Foxtrot – stylowy akademik od 22ARCHITEKCI

 

Czas czytania: ~2 min


Rynek prywatnych akademików w Polsce jest dość nowy – przybywa takich obiektów, jednak każdy z nich jest wyzwaniem dla autorów projektów architektonicznych. Chodzi w nich o połączenie nowoczesnej, atrakcyjnej formy z wygodną do życia przestrzenią oraz stylem i funkcjami dopasowanymi do potrzeb młodych ludzi.

 

Akademik w Warszawie Foxtrot

Projekt architektoniczny dla studentów

 

Realizacji architektonicznych oo funkcji prywatnego akademika przybywa – i wiele z nich to obiekty godne uwagi także pod kątem architektonicznym. Co ciekawe, kilka podobnych obiektów powstało w wyniku przebudowy i modernizacji istniejących budowli – jak w Łodzi Realizacji architektonicznych oo funkcji prywatnego akademika przybywa – i wiele z nich to obiekty godne uwagi także pod kątem architektonicznym. Co ciekawe, kilka podobnych obiektów powstało w wyniku przebudowy i modernizacji istniejących budowli – jak w Łodzi, Gdańsku czy Wrocławiu. Foxtrot – pierwszy prywatny akademik w Warszawie jest obiektem nowym.

 

Foxtrot stanął w sąsiedztwie biznesowej dzielnicy na Służewcu, obok nowo budowanych hoteli wzdłuż powstałego niedawno łącznika ulicy Suwak z ul. Woronicza. Obiekt ma w rzucie formę litery „C” z półotwartym w kierunku wschodnim dziedzińcem, który stanowi strefę wejściową oraz przestrzeń rekreacyjną. Ważnym elementem tego projektu architektonicznego jest kolor oraz faktura. Elewacje otynkowano tu używając do tego różnych faktur, a szare pola skontrastowano z żółtymi elementami, które nadały strukturze „młodzieżowego”, pogodnego, pełnego energii charakteru. Ten podkreśla też tarasowy, uskokowy kształt budynku.

Akademik w Warszawie Foxtrot

Architektura betonowa z kolorystycznym akcentem

„Chcieliśmy zainwestować przede wszystkim w te elementy budynku, które faktycznie będą budowały komfort mieszkańców” - mówią autorzy projektu architektonicznego akademika Foxtrot, zespół biura 22ARCHITEKCI. Brak wzorców dla tego typu obiektów w Polsce spowodował, że wiele z zastosowanych pomysłów zostało wybranych i wypracowanych podczas rozmów architektów z inwestorem, poszukiwania form i rozwiązań optymalnych dla domu mieszkalnego dla studentów. Wynikiem tego były decyzje np. o umieszczeniu pralni na każdym piętrze czy wiele przestrzeni do wspólnej pracy. „Cieszymy się, że w obiekcie, w którym jest tak wiele pokoi udało się zachować kameralność i intuicyjność poruszania się - hole windowe są czytelnie rozmieszczone, wszystkie korytarze kończą się przeszkleniami, zamykając perspektywy widokami na zewnątrz. Dodatkowo wyraźny kolor we wnętrzach zestawiony z betonami pozwolił nadać budynkowi indywidualny charakter - mówi Maciej Kowalczyk, współautor projektu. We wnętrzach akademika dominują surowe nietynkowane sufity, białe ściany oraz żółte posadzki. W budynku znalazło się miejsce na 486 jedno- i dwupokojowych jednostek mieszkalnych z własnymi łazienkami.

Akademik w Warszawie Foxtrot

Akademik Foxtrot - metryczka projektu architektonicznego

Lokalizacja: Warszawa

Inwestor: Student Depot sp. z o.o.

Projektanci: 22ARCHITEKCI
Zespół autorski: Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk, Michał Tatjewski, Aleksandra Zubelewicz-Lada
Współpraca: Paweł Gumuła, Katarzyna Kłaczek, Oskar Kozaczewski, Maciej Sidorowicz, Agnieszka Turczyńska

Konstrukcja: RN Projekt

Zieleń: Marcin Mędrzycki
Wykonawca: Erbud S.A.

Powierzchnia całkowita: 13 700 m2

Realizacja: 2019

Zdjęcia: Ignacy Matuszewski minusosiem.com


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera