Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Foxtrot – stylowy akademik od 22ARCHITEKCI

 

Czas czytania: ~2 min


Rynek prywatnych akademików w Polsce jest dość nowy – przybywa takich obiektów, jednak każdy z nich jest wyzwaniem dla autorów projektów architektonicznych. Chodzi w nich o połączenie nowoczesnej, atrakcyjnej formy z wygodną do życia przestrzenią oraz stylem i funkcjami dopasowanymi do potrzeb młodych ludzi.

 

Akademik w Warszawie Foxtrot

Projekt architektoniczny dla studentów

 

Realizacji architektonicznych oo funkcji prywatnego akademika przybywa – i wiele z nich to obiekty godne uwagi także pod kątem architektonicznym. Co ciekawe, kilka podobnych obiektów powstało w wyniku przebudowy i modernizacji istniejących budowli – jak w Łodzi Realizacji architektonicznych oo funkcji prywatnego akademika przybywa – i wiele z nich to obiekty godne uwagi także pod kątem architektonicznym. Co ciekawe, kilka podobnych obiektów powstało w wyniku przebudowy i modernizacji istniejących budowli – jak w Łodzi, Gdańsku czy Wrocławiu. Foxtrot – pierwszy prywatny akademik w Warszawie jest obiektem nowym.

 

Foxtrot stanął w sąsiedztwie biznesowej dzielnicy na Służewcu, obok nowo budowanych hoteli wzdłuż powstałego niedawno łącznika ulicy Suwak z ul. Woronicza. Obiekt ma w rzucie formę litery „C” z półotwartym w kierunku wschodnim dziedzińcem, który stanowi strefę wejściową oraz przestrzeń rekreacyjną. Ważnym elementem tego projektu architektonicznego jest kolor oraz faktura. Elewacje otynkowano tu używając do tego różnych faktur, a szare pola skontrastowano z żółtymi elementami, które nadały strukturze „młodzieżowego”, pogodnego, pełnego energii charakteru. Ten podkreśla też tarasowy, uskokowy kształt budynku.

Akademik w Warszawie Foxtrot

Architektura betonowa z kolorystycznym akcentem

„Chcieliśmy zainwestować przede wszystkim w te elementy budynku, które faktycznie będą budowały komfort mieszkańców” - mówią autorzy projektu architektonicznego akademika Foxtrot, zespół biura 22ARCHITEKCI. Brak wzorców dla tego typu obiektów w Polsce spowodował, że wiele z zastosowanych pomysłów zostało wybranych i wypracowanych podczas rozmów architektów z inwestorem, poszukiwania form i rozwiązań optymalnych dla domu mieszkalnego dla studentów. Wynikiem tego były decyzje np. o umieszczeniu pralni na każdym piętrze czy wiele przestrzeni do wspólnej pracy. „Cieszymy się, że w obiekcie, w którym jest tak wiele pokoi udało się zachować kameralność i intuicyjność poruszania się - hole windowe są czytelnie rozmieszczone, wszystkie korytarze kończą się przeszkleniami, zamykając perspektywy widokami na zewnątrz. Dodatkowo wyraźny kolor we wnętrzach zestawiony z betonami pozwolił nadać budynkowi indywidualny charakter - mówi Maciej Kowalczyk, współautor projektu. We wnętrzach akademika dominują surowe nietynkowane sufity, białe ściany oraz żółte posadzki. W budynku znalazło się miejsce na 486 jedno- i dwupokojowych jednostek mieszkalnych z własnymi łazienkami.

Akademik w Warszawie Foxtrot

Akademik Foxtrot - metryczka projektu architektonicznego

Lokalizacja: Warszawa

Inwestor: Student Depot sp. z o.o.

Projektanci: 22ARCHITEKCI
Zespół autorski: Wojciech Conder, Aleksander Drzewiecki, Maciej Kowalczyk, Michał Tatjewski, Aleksandra Zubelewicz-Lada
Współpraca: Paweł Gumuła, Katarzyna Kłaczek, Oskar Kozaczewski, Maciej Sidorowicz, Agnieszka Turczyńska

Konstrukcja: RN Projekt

Zieleń: Marcin Mędrzycki
Wykonawca: Erbud S.A.

Powierzchnia całkowita: 13 700 m2

Realizacja: 2019

Zdjęcia: Ignacy Matuszewski minusosiem.com


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

tagi

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana
Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana

Wieża ciśnień w Zabrzu zmodernizowana i rozbudowana w oparciu o projekt pracowni Team s.c. została p ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

Architektura o niskim śladzie węglowym
Architektura o niskim śladzie węglowym

Kompleksowość działania branży architektonicznej i budowlanej sprawia, że nie jest łatwo mierzyć jej ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kubatura
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera