Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Dobrze dobrany materac, czyli jaki?

 

Czas czytania: ~2 min


Mogłoby się wydawać, że wybór odpowiedniego materaca to rzec prosta. Nic bardziej mylnego. Czas najwyższy zerwać z mitem, że u każdego sprawdzi się podłoże twarde. Wprawdzie takie rozwiązanie może uśmierzyć ból pleców, ale nie jest to jednak uniwersalna reguła i nie dotyczy wszystkich dolegliwości.

 

Dobry materac HILDING

Jak wybrać dobry materac?

Wybierając odpowiednią twardość materaca trzeba wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i wiele innych aspektów. Dla osób do 80 kilogramów najlepiej powinien sprawdzić się materac miękki, dla tych w przedziale wagowym 80-100 kg polecane są twarde, natomiast powyżej 100 kg poleca się najtwardszą wersję materacy. Nie są to jednak sztywne ramy, ponieważ w zależności od wzrostu, ciężar rozkłada się inaczej i może okazać się, że osobie, która powinna spać na materacu o średniej twardości, bardziej będzie odpowiadał produkt twardy. Dobrym rozwiązaniem są produkty o zmiennym stopniu twardości jak np. materac Makarena marki Hilding, który po obróceniu będzie subtelnie miększy lub twardszy w zależności od preferencji użytkownika.
 
Drugim ważnym czynnikiem decydującym o wyborze dobrego materaca jest stan zdrowia i ewentualne schorzenia kręgosłupa. Przy skoliozie, lordozie lub kifozie trzeba należy zwracać szczególną uwagę na oznaczenia przy opisie produktów np. przy modelu Hilding Salsa, pojawia się oznaczenie wskazujące na specjalistyczne właściwości produktu. Świadczy to także o rekomendacji fizjoterapetów dla osób ze schorzeniami kręgosłupa. 

 

Strefy twardości to kolejny wyznacznik dobrego materaca. System ten reaguje na zmienne wymagania sylwetki, w zależności od partii ciała i jej nacisku na podłoże. Używając maty kokosowej można zwiększyć twardość wybranego modelu.

 

Konsekwencje nieodpowiedniego wyboru materaca

Niewłaściwy wybór materaca skutkuje zmęczeniem, bólem pleców i szyi. Mogą się również pojawić problemy z krążeniem krwi i płynu mózgowo-rdzeniowego co w konsekwencji skutkuje lekkim otępieniem, a nawet powstawaniem zakrzepów. Jak zatem sprawdzić czy wybrany materac jest odpowiedni? Wystarczy położyć się na wznak na wybranym modelu, a następnie wsunąć otwartą dłoń pod odcinek lędźwiowy. Jeśli jest duży opór - materac jest zbyt miękki, jeśli go nie ma - za twardy. Idealna twardość charakteryzuje się lekkim oporem. 

 

Warto pamiętać, że cena produktu, nie jest najlepszym wyznacznikiem. To na czym śpimy wpływa na komfort życia i zdrowia. To inwestycja długoterminowa. Dobrze dobrany materac zagwarantuje wysokiej jakości nocny wypoczynek.

 

Artykuł sponsorowany


Brałeś udział w projekcie? Opowiedz nam swoją historię.

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyposażenie Wnętrz

Ingarden & Ewý wygrywają na Tajwanie
Ingarden & Ewý wygrywają na Tajwanie

Krzysztof Ingarden i Jacek Ewý, znani związani z Krakowem polscy architekci wygrali konkurs architek ...

Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku. Zagłosuj w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie
G19 - nowa jakość zabudowy wielorodzinnej w Warszawie

Na narożnej działce w miejscu dawnej Fabryki Mydła i Świec „Adamczewski i S‑ka” działającej od lat 2 ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wnętrza
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera