Osiedle we Wrocławiu – wyniki konkursu architektonicznego 2020 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Osiedle we Wrocławiu – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


73 pracownie zgłosiły swoje projekty do konkursu architektonicznego, który w październiku 2019 roku zorganizowały PFR Nieruchomości S.A. i Polski Holding Nieruchomości S.A. we współpracy z SARP. Właśnie poznaliśmy jego wyniki.

 

Projekt architektoniczny osiedla

Konkurs architektoniczny dotyczył zaprojektowania osiedla mieszkaniowego, które powstanie pomiędzy ulicami Zatorską i Odolanowską w północo-wschodniej części Wrocławia. Na 25 hektarach ma tu wyrosnąć osiedle, które pomieści około 1200 mieszkań w ramach rządowego programu mieszkaniowego. To kolejny, po m.in. po Warszawie projekt osiedla z tego rządowego programu.

 

Jestem przekonany, że konkurs, który rozstrzygnęliśmy przejdzie do historii polskich konkursów i polskiej urbanistyki. Nie tylko z powodu z powodu warunków, w których go rozstrzygaliśmy, nie tylko z powodu tych wielu dni, które spędziliśmy daleko od siebie, a jakże blisko w gorącej dyskusji, ale głównie z powodu tych sześciu prac, które zaprezentowały absolutnie najwyższy światowy poziom” - mówił o zgłoszonych do tego konkursu architektonicznego członek oceniającego je jury, Zbigniew Maćków. Z tych wybranych prac, reprezentujących wg jurorów bardzo wysoki poziom, wybrano zwycięzcę. Najlepsza okazała się koncepcja architektoniczna pracowni BE DDJM Architekci.

 

Poznaj zwycięzców konkursu architektonicznego

Projekt, który wygrał w konkursie architektonicznym doceniono przede wszystkim ze względu na zaproponowany układ urbanistyczny – za pomysł podzielenia terenu zabudowy na mniejsze jednostki sąsiedzkie, a więc za dużą dbałość o walory społeczne osiedla. W nagrodzonym projekcie architektonicznym dostrzeżono harmonijne połączenie funkcji mieszkalnych i publicznych. „Jest to przykład nowoczesnej myśli architektonicznej, dzięki której powstają nowe, przyjazne dla mieszkańców miejsca, tworzone w zgodzie z przyrodą i zapewniające komfort życia” - zachwalał projekt architektoniczny BE DDJM Tomasz Górnicki, wiceprezes zarządu ds. inwestycji Polskiego Holdingu Nieruchomości S.A.

 

Zobacz galerię zdjęć zwycięskiego projektu architektonicznego

Drugą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt osiedla we Wrocławiu przyznano pracowni Kuryłowicz&Associates, trzecie miejsce zajęli 22ARCHITEKCI. Sąd konkursowy zdecydował o przyznaniu wyróżnienia honorowego, które trafiło do biura projektowego B2 Studio.

 

Źródło: materiały prasowe


Podepnij swój artykuł

tagi

Architektura Mieszkaniowa, Osiedle Mieszkaniowe, Projekt Architektoniczny, Wyniki Konkursu Architektonicznego

Restauracja z luksferów w Tajlandii
Restauracja z luksferów w Tajlandii

W tajskiej wiosce Banu Run położonej nieopodal miasta Ayutthaya zrealizowano osobliwy projekt o nazw ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera