Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biennale Architektury w Wenecji odwołane

 

Czas czytania: ~2 min


18 maja 2020 roku Hashim Sarkis, kurator tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji ogłosił, że ta najważniejsza światowa impreza związana z architekturą w tym roku się nie odbędzie. Ma to oczywiście związek z trwającą na całym świecie epidemią koronawirusa.

 

Biennale Architektury w Wenecji

Ważna impreza architektoniczna przesunięta

Pierwotnie 17. Międzynarodowa Wystawa Architektury (bo tak brzmi oficjalna nazwa tego wydarzenia) miała się rozpocząć pod koniec maja 2020 – a więc w przyszłym tygodniu. Kiedy epidemia szalała już po Włoszech, datę imprezy przesunięto na koniec sierpnia tego roku. Teraz jednak zarząd Biennale uznał, że nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa i komfortu wszystkim, którzy Biennale zechcą odwiedzić. Stąd decyzja by imprezę przełożyć o rok.

Biennale Architektury w Wenecji

Tym samym 17. Międzynarodowa Wystawa Architektury, zwana potocznie Biennale Architektury w Wenecji rozpocznie się 22 maja 2021 roku i potrwa do 21 listopada 2021 roku. Przesunięcie wystawy architektonicznej wpłynie też na przesunięcie weneckiego Biennale Sztuki – bo obie te imprezy odbywają się na przemian, tym samym Biennale Sztuki z przyszłego roku zostało przesunięte na rok 2022.

Biennale Architektury w Wenecji

Polska wystawa na Biennale w Wenecji

Choć zmienia się data rozpoczęcia Biennale Architektury, nie ulegnie zmianie jego kurator ani wystawy, które zostaną tam zaprezentowane. Polskę reprezentować będzie ekspozycja kolektywu PROLOG+1 pt. „Trouble in Paradise”, wybrana kilka miesięcy temu w drodze konkursu.

 

Już za kilka dni będzie można dowiedzieć o wiele więcej nie tylko o samej wystawie, ale i temacie, który porusza – mało przez nas dyskutowanym, czyli o polskiej wsi. Organizująca polski udział w Biennale Architektury Galeria Zachęta oraz współpracujące z nią magazyny architektoniczne „Architektura-murator”, „Autoportret”i „RZUT” organizują właśnie cykl debat i dyskusji online, związanych z kilkoma zagadnieniami, wiążącymi się z wystawą, która zostanie pokazana w Wenecji. 

 

Więcej informacji o tym cyklu znajduje się w wydarzeniu na Facebooku: facebook.com/events/2738563389574630  oraz na: labiennale.art.pl 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wydarzenie Architektoniczne, Wydarzenia Dla Architektów

Cedrowy dom pod Montrealem
Cedrowy dom pod Montrealem

Pośród kanadyjskich czerwonych klonów pracownia Ravi Handa Architect zrealizowała swój projekt domku ...

Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna
Supernowoczesny biurowiec w centrum Wilna

Zintegrowany z planem miasta Wilna i popularnym placem publicznym przylegającym do terenu, supernowo ...

Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.
Ostatnie dni głosowania! Wybierz najlepszą realizację architektoniczną minionego roku w Plebiscycie Polska Architektura XXL 2022.

Zapraszamy do głosowania w Plebiscycie Polska Architektura XXL, którego celem jest wyróżnienie najba ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera