Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Biennale Architektury w Wenecji odwołane

 

Czas czytania: ~2 min


18 maja 2020 roku Hashim Sarkis, kurator tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury w Wenecji ogłosił, że ta najważniejsza światowa impreza związana z architekturą w tym roku się nie odbędzie. Ma to oczywiście związek z trwającą na całym świecie epidemią koronawirusa.

 

Biennale Architektury w Wenecji

Ważna impreza architektoniczna przesunięta

Pierwotnie 17. Międzynarodowa Wystawa Architektury (bo tak brzmi oficjalna nazwa tego wydarzenia) miała się rozpocząć pod koniec maja 2020 – a więc w przyszłym tygodniu. Kiedy epidemia szalała już po Włoszech, datę imprezy przesunięto na koniec sierpnia tego roku. Teraz jednak zarząd Biennale uznał, że nie będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwa i komfortu wszystkim, którzy Biennale zechcą odwiedzić. Stąd decyzja by imprezę przełożyć o rok.

Biennale Architektury w Wenecji

Tym samym 17. Międzynarodowa Wystawa Architektury, zwana potocznie Biennale Architektury w Wenecji rozpocznie się 22 maja 2021 roku i potrwa do 21 listopada 2021 roku. Przesunięcie wystawy architektonicznej wpłynie też na przesunięcie weneckiego Biennale Sztuki – bo obie te imprezy odbywają się na przemian, tym samym Biennale Sztuki z przyszłego roku zostało przesunięte na rok 2022.

Biennale Architektury w Wenecji

Polska wystawa na Biennale w Wenecji

Choć zmienia się data rozpoczęcia Biennale Architektury, nie ulegnie zmianie jego kurator ani wystawy, które zostaną tam zaprezentowane. Polskę reprezentować będzie ekspozycja kolektywu PROLOG+1 pt. „Trouble in Paradise”, wybrana kilka miesięcy temu w drodze konkursu.

 

Już za kilka dni będzie można dowiedzieć o wiele więcej nie tylko o samej wystawie, ale i temacie, który porusza – mało przez nas dyskutowanym, czyli o polskiej wsi. Organizująca polski udział w Biennale Architektury Galeria Zachęta oraz współpracujące z nią magazyny architektoniczne „Architektura-murator”, „Autoportret”i „RZUT” organizują właśnie cykl debat i dyskusji online, związanych z kilkoma zagadnieniami, wiążącymi się z wystawą, która zostanie pokazana w Wenecji. 

 

Więcej informacji o tym cyklu znajduje się w wydarzeniu na Facebooku: facebook.com/events/2738563389574630  oraz na: labiennale.art.pl 


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wydarzenie Architektoniczne, Wydarzenia Dla Architektów

Warstwowe domy z drukarki 3D?
Warstwowe domy z drukarki 3D?

Wraz z pojawieniem się druku 3D powstała nadzieja, że ta działające poprzez nakładanie materiałów, z ...

SGGW będzie większe
SGGW będzie większe

27 marca 2024 roku Rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego podpisał umowę z wykonawcą. Tym sam ...

Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.
Konferencja Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze. III edycja.

Intensywny rozwój miast wywiera coraz silniejszy wpływ na środowisko niezurbanizowane. Jednocześnie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera