Basen w Piasecznie – wyniki konkursu architektonicznego 2020 - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Basen w Piasecznie – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Wyniki konkursu architektonicznego na projekt basenu krytego w Piasecznie poznaliśmy 22 maja 2020 roku. Za pomocą spotkań online jury oceniło 22 nadesłane na konkurs koncepcje architektoniczne i zdecydowało się przyznać trzy nagrody, dwa wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie honorowe.

 

Konkurs na projekt basenu

Konkurs architektoniczny na projekt basenu w Piasecznie dotyczył działki przy ulicy Chyliczkowskiej. To tam powstać ma nowoczesny kompleks rekreacyjny technicznie i funkcjonalnie odpowiadający potrzebom współczesnych użytkowników, szanujący środowisko, ale i ekonomiczny pod względem realizacji i utrzymania. Przy tej okazji warto przypomnieć nowe realizacje architektoniczne z tej kategorii publicznych obiektów sportowych, jak wyjątkowy kompleks w Markach czy w Tychach.

 

Piaseczyński konkurs architektoniczny miał charakter studialno-realizacyjny. „W relacji do części studialnej Sąd oceniał trafność relacji przestrzennych i funkcjonalnych, w części realizacyjnej zaś atrakcyjność, nowatorstwo i oryginalność rozwiązań architektonicznych basenu krytego i basenów odkrytych, atrakcyjność i trafność rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, realność i ekonomikę oraz walory eksploatacyjne obiektu” - opisali swoje zasady oceniania projektów sami jurorzy. Ponado w uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że „Sąd Konkursowy oceniał obie części opracowania konkursowego  poszukując w  nich spójnej  całości, z uwzględnieniem charakteru miejscowej architektury i jej skali”.

 

Poznaj laureatów konkursu architektonicznego
 

Wszystkie postawione przed uczestnikami konkursu architektonicznego zadania najpełniej zrealizował projekt, nadesłany przez pracownię Maciej Popławski Pracownia z Wrocławia. Tej właśnie pracy przyznano pierwszą nagrodę m.in. za stosowną skalę projektowanego obiektu, a także rozwiązania materiałowe pasujące do kontekstu planowanej inwestycji. „Użycie prostych w formie i powściągliwych środków wyrazu, będących we właściwej relacji z sąsiednią zabudową i otaczającą budynek przyrodą, świadczy o wrażliwości i wysokiej kulturze projektowej autora/ów nagrodzonej pracy” - zapisano w uzasadnieniu decyzji jury.

Druga nagroda w tym konkursie architektonicznym trafiła do zespołu z Warszawy w składzie: NM architekci Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska, Jerzy Grochulski. W tej pracy szczególne uznanie zdobyło wpisanie różnych funkcji sportowo-rekreacyjnych, wypoczynkowych i edukacyjnych w otaczający krajobraz.

Trzecią nagrodę przyznano projektowi architektonicznemu zespołu w składzie: Jarosław Kozikowski, Adrian Kozikowski, Michał Bala, Bartosz Bochyński z Włocławka. Ci autorzy zaproponowali interesująco rozrzeźbioną bryłę z prawidłowo rozłożonymi akcentami.

Wyróżnienia w konkursie architektonicznym na projekt basenu w Piasecznie otrzymali: zespół w składzie: Filip Zieliński, Michał Hondo, Kinga Grzybowska, Jakub Wójtowicz, Marek Grodzicki, Klaudia Gołaszewska, Grzegorz Tracz oraz pracownia Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj. Wyróżnienie Honorowe Sądu Konkursowego otrzymała pracownia ILMM Limited z Londynu.

 

Więcej informacji o konkursie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

Łódź doczeka się Daniela Libeskinda?
Łódź doczeka się Daniela Libeskinda?

U zbiegu ulic Wschodniej i Jaracza w centrum Łodzi ma stanąć budynek projektu Daniela Libeskinda. Na ...

Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb
Webinarium Sika: Dachy zielone – szwajcarska jakość hydroizolacji dostosowana do Twoich potrzeb

Dachy są najbardziej narażonymi na działanie czynników warunków atmosferycznych elementami budynków ...

Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach
Webinarium Triflex: Diabeł często tkwi w szczegółach. Innowacyjne rozwiązania do uszczelniania skomplikowanych detali na dachach, balkonach i parkingach

Zapraszamy do udziału w webinarium architektonicznym, podczas którego przedstawione zostaną przykład ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera