Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Basen w Piasecznie – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Wyniki konkursu architektonicznego na projekt basenu krytego w Piasecznie poznaliśmy 22 maja 2020 roku. Za pomocą spotkań online jury oceniło 22 nadesłane na konkurs koncepcje architektoniczne i zdecydowało się przyznać trzy nagrody, dwa wyróżnienia oraz jedno wyróżnienie honorowe.

 

Konkurs na projekt basenu

Konkurs architektoniczny na projekt basenu w Piasecznie dotyczył działki przy ulicy Chyliczkowskiej. To tam powstać ma nowoczesny kompleks rekreacyjny technicznie i funkcjonalnie odpowiadający potrzebom współczesnych użytkowników, szanujący środowisko, ale i ekonomiczny pod względem realizacji i utrzymania. Przy tej okazji warto przypomnieć nowe realizacje architektoniczne z tej kategorii publicznych obiektów sportowych, jak wyjątkowy kompleks w Markach czy w Tychach.

 

Piaseczyński konkurs architektoniczny miał charakter studialno-realizacyjny. „W relacji do części studialnej Sąd oceniał trafność relacji przestrzennych i funkcjonalnych, w części realizacyjnej zaś atrakcyjność, nowatorstwo i oryginalność rozwiązań architektonicznych basenu krytego i basenów odkrytych, atrakcyjność i trafność rozwiązań funkcjonalno-użytkowych, realność i ekonomikę oraz walory eksploatacyjne obiektu” - opisali swoje zasady oceniania projektów sami jurorzy. Ponado w uzasadnieniu werdyktu podkreślono, że „Sąd Konkursowy oceniał obie części opracowania konkursowego  poszukując w  nich spójnej  całości, z uwzględnieniem charakteru miejscowej architektury i jej skali”.

 

Poznaj laureatów konkursu architektonicznego
 

Wszystkie postawione przed uczestnikami konkursu architektonicznego zadania najpełniej zrealizował projekt, nadesłany przez pracownię Maciej Popławski Pracownia z Wrocławia. Tej właśnie pracy przyznano pierwszą nagrodę m.in. za stosowną skalę projektowanego obiektu, a także rozwiązania materiałowe pasujące do kontekstu planowanej inwestycji. „Użycie prostych w formie i powściągliwych środków wyrazu, będących we właściwej relacji z sąsiednią zabudową i otaczającą budynek przyrodą, świadczy o wrażliwości i wysokiej kulturze projektowej autora/ów nagrodzonej pracy” - zapisano w uzasadnieniu decyzji jury.

Druga nagroda w tym konkursie architektonicznym trafiła do zespołu z Warszawy w składzie: NM architekci Tomasz Marciniewicz, Zuzanna Szpocińska, Jerzy Grochulski. W tej pracy szczególne uznanie zdobyło wpisanie różnych funkcji sportowo-rekreacyjnych, wypoczynkowych i edukacyjnych w otaczający krajobraz.

Trzecią nagrodę przyznano projektowi architektonicznemu zespołu w składzie: Jarosław Kozikowski, Adrian Kozikowski, Michał Bala, Bartosz Bochyński z Włocławka. Ci autorzy zaproponowali interesująco rozrzeźbioną bryłę z prawidłowo rozłożonymi akcentami.

Wyróżnienia w konkursie architektonicznym na projekt basenu w Piasecznie otrzymali: zespół w składzie: Filip Zieliński, Michał Hondo, Kinga Grzybowska, Jakub Wójtowicz, Marek Grodzicki, Klaudia Gołaszewska, Grzegorz Tracz oraz pracownia Domino Grupa Architektoniczna Wojciech Dunaj. Wyróżnienie Honorowe Sądu Konkursowego otrzymała pracownia ILMM Limited z Londynu.

 

Więcej informacji o konkursie architektonicznym znajdziesz na stronie organizatora.

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera