Japoński wieżowiec przyszłości - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Japoński wieżowiec przyszłości

 

Czas czytania: ~2 min


Shibuya Hyper Cast 2 – to opracowany przez biuro Noiz Architects projekt architektoniczny wieżowca, który ma sprostać wyzwaniom przyszłości. Choć pomyślany dla konkretnej lokalizacji w Tokio, może być zbudowany także w każdym innym miejscu na świecie.

 

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Zobacz projekt wieżowca dla przyszłości

 

Ta utopijna koncepcja architektoniczna ma na celu zaproponowanie rozwiązań przestrzennych adekwatnych do zmieniających się czasów, budynku łączącego w sobie odpowiedzi na kwestie klimatyczne, na nadmierne zagęszczenie i przeludnienie miast, na brak zieleni, sprawy mobilności, administracji, finansowania budownictwa i wiele innych.

 

Jak można tak wiele zagadnień umieścić w jednej kubaturze ? Projekt architektoniczny Noiz Architects poprzedziły analizy i badania nad przemianami społecznymi, największymi potrzebami i kluczowymi przemianami. Architekci doszli do wniosku, że na najbliższą przyszłość oddziaływać będą zarówno zmiany w sposobie pracy i robienia zakupów, dostępności mieszkań, jak i hodowli i produkcji żywności.

 

Noiz Architects stworzyli więc futurystyczną wizję ogromnego, bo zajmującego kwartał zabudowy wieżowca, skomponowanego z segmentów o bardzo różnym charakterze. Niektóre z kilkukondygnacyjnych szklanych kapsuł autorzy projektu architektonicznego przeznaczyli na cele mieszkalne, inne – na przestrzenie co-workingowe, hotelowe. Pomiędzy każdą z kapsuł ma pojawić się osobna przestrzeń, kryjąca ogród z dopasowanym do wypełniających go roślin mikroklimatem. Tu będą mogły być prowadzone uprawy warzyw i owoców. 

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Futurystyczny wieżowiec przyszłości

 

Wieżowiec przyszłości będzie naszpikowany elektroniką – nowoczesne urządzenia będą pomagały zarządzać budynkiem, mają także m.in. wspomagać komunikację (np. windami), czy obsługiwanie dronów, dostarczających mieszkańcom towary z zewnątrz. W zagęszczonym do maksimum mieście taki wieżowiec przyszłości ma zapewniać wiele funkcji i dużo powierzchni użytkowej na niewielkiej działce, zaś dopasowana do niego elektronika powinna ułatwić funkcjonowanie takiego obiektu.

 

Źródło: https://noizarchitects.com

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Podepnij swój artykuł

tagi

Stara Cegielnia – mieszkanie po fabryce
Stara Cegielnia – mieszkanie po fabryce

Stara Cegielnia – to inwestycja mieszkaniowa realizowana w dzielnicy Grunwald-Górczyn w Poznaniu. Bu ...

Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard
Premiera książki Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego. Colin Ellard

Książka "Przestrzenie serca. Psychogeografia życia codziennego" Colina Ellarda to doskonałe wprowadz ...

Akustyka w architekturze
Akustyka w architekturze

Projektowanie dla zmysłów jest to bardzo waży trend w architekturze współczesnej. Jednak architekci ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera