Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Japoński wieżowiec przyszłości

 

Czas czytania: ~2 min


Shibuya Hyper Cast 2 – to opracowany przez biuro Noiz Architects projekt architektoniczny wieżowca, który ma sprostać wyzwaniom przyszłości. Choć pomyślany dla konkretnej lokalizacji w Tokio, może być zbudowany także w każdym innym miejscu na świecie.

 

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Zobacz projekt wieżowca dla przyszłości

 

Ta utopijna koncepcja architektoniczna ma na celu zaproponowanie rozwiązań przestrzennych adekwatnych do zmieniających się czasów, budynku łączącego w sobie odpowiedzi na kwestie klimatyczne, na nadmierne zagęszczenie i przeludnienie miast, na brak zieleni, sprawy mobilności, administracji, finansowania budownictwa i wiele innych.

 

Jak można tak wiele zagadnień umieścić w jednej kubaturze ? Projekt architektoniczny Noiz Architects poprzedziły analizy i badania nad przemianami społecznymi, największymi potrzebami i kluczowymi przemianami. Architekci doszli do wniosku, że na najbliższą przyszłość oddziaływać będą zarówno zmiany w sposobie pracy i robienia zakupów, dostępności mieszkań, jak i hodowli i produkcji żywności.

 

Noiz Architects stworzyli więc futurystyczną wizję ogromnego, bo zajmującego kwartał zabudowy wieżowca, skomponowanego z segmentów o bardzo różnym charakterze. Niektóre z kilkukondygnacyjnych szklanych kapsuł autorzy projektu architektonicznego przeznaczyli na cele mieszkalne, inne – na przestrzenie co-workingowe, hotelowe. Pomiędzy każdą z kapsuł ma pojawić się osobna przestrzeń, kryjąca ogród z dopasowanym do wypełniających go roślin mikroklimatem. Tu będą mogły być prowadzone uprawy warzyw i owoców. 

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Futurystyczny wieżowiec przyszłości

 

Wieżowiec przyszłości będzie naszpikowany elektroniką – nowoczesne urządzenia będą pomagały zarządzać budynkiem, mają także m.in. wspomagać komunikację (np. windami), czy obsługiwanie dronów, dostarczających mieszkańcom towary z zewnątrz. W zagęszczonym do maksimum mieście taki wieżowiec przyszłości ma zapewniać wiele funkcji i dużo powierzchni użytkowej na niewielkiej działce, zaś dopasowana do niego elektronika powinna ułatwić funkcjonowanie takiego obiektu.

 

Źródło: https://noizarchitects.com

Wieżowiec przyszłości od Noiz Architects

Podepnij swój artykuł

tagi

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera