Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Pracownia Analog z nagrodą Architizer A+Awards

 

Czas czytania: ~2 min


Międzynarodowy konkurs Architizer A+Awards miał w tym roku swoją ósmą edycję. Jego organizatorzy szczycą się, że to największy konkurs świata – nominowane w nim obiekty ogląda bowiem ponad 400 milionów użytkowników portalu Architizer.com. Projekty z całego świata są tu oceniane w rekordowej liczbie aż 115 różnych kategorii tematycznych.

 

Projekt Fabryka Pełna Życia od pracowni Analog
Projekt Fabryka Pełna Życia od pracowni Analog

Wyniki konkursu architektonicznego

W kategorii „Obiekty komercyjne – niezbudowane” (Unbuilt Commercial) nagrodę publiczności – jako jedyny projekt z Polski nagrodzony w konkursie – zdobyła Fabryka Pełna Życia, wyjątkowy projekt, realizowany w Dąbrowie Górniczek wg projektu pracowni Analog. To wyjątkowe przedsięwzięcie opisujemy od początku: kiedy narodziła się wstępna wizja przestrzenna i kiedy rozstrzygnięto konkurs na projekt urbanistyczny tego rozległego terenu w centrum Dąbrowy Górniczej.

Projekt Fabryka Pełna Życia od pracowni Analog
Projekt Fabryka Pełna Życia od pracowni Analog

W tegorocznej edycji konkursu Architizer A+Awards jury i czytelnicy oceniali ponad 5000 projektów nadesłanych ze stu krajów z całego świata. Zgłoszone projekty architektoniczne osobno oceniało profesjonalne jury, osobno internauci, czytelnicy portalu Architizer.com. W głosowaniu na swoje ulubione bryły wzięło udział ponad 400 tysięcy osób. I to właśnie oni uznali, że w kategorii „Obiekty komercyjne – niezbudowane” najciekawszym projektem jest właśnie Fabryka Pełna Życia – bo zdobyła ona nagrodę czytelników i obserwatorów (Popular Choice Winner).

 

Zobacz galerię zdjęć projektu architektonicznego

Polski projekt z nagrodą

 

Choć Fabryka Pełna Życia zwyciężyła wśród obiektów niezbudowanych, na tym poprzemysłowym terenie od dawna trwają prace. Z jednej strony pofabryczny teren jest otwarty dla mieszkańców, dla których organizowane są tu zarówno konsultacje społeczne czy warsztaty, jak wydarzenia kulturalne i imprezy integrujące. Z drugiej strony pracownia Analog, odpowiedzialna za projekt urbanistyczny przyszłego nowego centrum Dąbrowy Górniczej dopracowuje swoją wizję, którą wkrótce wypełnią koncepcje poszczególnych budowli. Fabryka Pełna Życia – to ogromne, wielowątkowe przedsięwzięcie, zaplanowane na wiele lat. Jednak fakt, że już na etapie projektu zostało docenione można uznać za dobry znak!

 

Źródło: awards.architizer.com


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera