Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Design w erze sztucznej inteligencji i big data - wykład online do obejrzenia

 

Czas czytania: ~1 min


Podczas festiwalu Gdynia Design Days 2020, w ramach bloku „Uwaga! Dane to emocje” odbył się wykład architektoniczny pt. Design w erze sztucznej inteligencji i big data poprowadzony przez Magdalenę Kochanowską i Joannę Rutkowską. Zapraszamy do objerzenia.

 

Dane to jeden z tematów poruszanych podczas festiwalu Gdynia Design Days 2020.  Współczesny świat opiera się na ich wykorzystywaniu, co ma swoje wady i zalety. Korzystamy z nich za każdym razem, gdy używamy nawigacji i wyszukujemy czegoś w Internecie. Doszukujemy się wad i zalet ogólnodostępnych informacji. Czy dane i nowe technologie zmienią sposób pracy projektantów?

 

W jaki sposób projektanci mogą przystąpić do humanizacji sztucznej inteligencji oraz danych. Czym jest design w erze sztucznej inteligencji?

 

 

Kuratorki:

Joanna Rutkowska - ukończyła informatykę i jest design researcherką. Potrzeba humanizacji nowych technologii sprawiła, że zajmuje się projektowaniem. W ramach programu doktorskiego Tallinn University w Estonii realizuje pracę z obszaru projektowania usług zatytułowaną „Actionable service design deliverables”. Jest autorką licznych publikacji naukowych z obszaru projektowania usług i metod projektowych. Należy do IDEO U Community of Practice, grupy praktyków, którzy pod patronatem firmy IDEO rozwijają swoje kompetencje z obszaru kreatywnego przywództwa.

 

Magdalena Kochanowska - z wykształcenia jest projektantką, a także autorką licznych publikacji dotyczących wzornictwa w pismach specjalistycznych i popularnych. Od 2005 roku jest związana z Wydziałem Wzornictwa ASP w Warszawie, gdzie pracuje jako adiunkt, kieruje Katedrą Teorii i Historii Designu. W latach 2011-12 wykładała na Universidad Europea de Madrid. Była redaktorką w kwartalniku projektowym 2+3D.


Podepnij swój artykuł

tagi

Wykład Architektoniczny, Wykład Dla Studentów Architektury

Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy
Browary Warszawskie najlepszym budynkiem stolicy

To była już ósma edycja konkursu, w którym nowo powstałe warszawskie budynki rywalizują ze sobą o mi ...

Osiedle z drewna i cegły
Osiedle z drewna i cegły

Współczesny świat nie jest łatwym miejscem do życia. Wszechobecny pośpiech i presja, życie w zatłocz ...

Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze
Błękitna i zielona infrastruktura w architekturze

Zmiany klimatyczne powodują niekorzystne skutki w mieście. Wyspy ciepła, gwałtowne opady, susza klim ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Opinie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera