Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Łupek jako nowoczesne rozwiązanie na dach i elewację domu

 

Czas czytania: ~3 min


Nowoczesne budownictwo nie skupia się wyłącznie na funkcjonalnym rozkładzie pomieszczeń czy gustownych wnętrzach, ale dba także o estetykę i elegancję zewnętrzną budynku. Naprzeciw nurtom współczesnych aranżacji oraz trendów budowlanych wychodzi łupek – materiał naturalny, a przy tym idealnie pasujący do wszelkich typów i stylów budownictwa – od klasyki po urbanistyczną nowoczesność. Dlaczego łupek to idealny wybór na dach i elewację budynku?

 

Dom z fasadą pokrytą łupkiem

Czym jest łupek?

 

Łupek to naturalny kamień, który z powodzeniem wykorzystywany jest w architekturze już od setek lat. Jego prosta budowa i elegancki wygląd sprawiają, że zastosowanie go na dachu, czy ścianach nadaje budynkom nowego stylu i charakteru. Jest to materiał, który idealnie komponuje się z nowoczesnymi konstrukcjami na bazie szkła, metalu i betonu, jak z tradycyjnym budownictwem.

 

Łupek na dachu - zalety

 

Niewątpliwym atutem wykorzystania tego materiału w nowoczesnej architekturze jest oczywiście jego wygląd, jednakże przy wyborze pokrycia dachowego powinniśmy zwrócić uwagę również na funkcjonalność wykorzystanego materiału.

Łupek jest materiałem ognioodpornym, co podwyższa standard bezpieczeństwa budynku, a ponadto cechuje go solidność i trwałość. Dachy wykonane z tego materiału są odporne na różnorodne warunki atmosferyczne, wilgoć czy wysokie temperatury. To wszystko sprawia, że niezależnie od pogody i upływu czasu nie zmienia on ani swojego wyglądy, ani swoich technicznych właściwości.

Dodatkowo dach z łupka jest bardzo tani i prosty w utrzymaniu, a przy tym zawsze wygląda estetycznie i stylowo.

Łupek na fasadzie domu

Dachy z łupka naturalnego - w jakim budownictwie się sprawdzą?

 

Wiemy, że łupek wykorzystywany jest w budownictwie od setek lat, dlatego mamy rzeczywiste dowody na to, że jest to materiał solidny i trwały, a przy tym wpisujący się w różnorodne trendy budowlane.

 

Dachy z łupka sprawdzą się zarówno w tradycyjnych konceptach aranżacyjnych, jak i w nowoczesnych stylach opartych na konstrukcjach betonowych, metalowych czy szklanych. Współczesne budownictwo coraz częściej odchodzi od tradycyjnych form dachu i skłania się ku nowoczesności, abstrakcji lub surowej prostocie. Łupek naturalny to idealny materiał do pokryć najbardziej skomplikowanych konstrukcji dachowych, a jego ponadczasowość sprawia, że nawet przy zmianie aranżacji wciąż będzie stanowił jednolity i modny komponent naszego budynku.

 

Należy także pamiętać, że przy produkcji łupka nie są stosowane żadne czynniki chemiczne, a więc jeżeli zależy nam na eleganckim, stylowym dachu, a przy okazji nie obca jest nam ekologia i życie w zgodzie z naturą, to jest to najlepszy wybór na rynku.

 

Łupek na elewacji

 

Wykorzystanie łupka na elewacji powoduje, że zarówno dach, jak i zewnętrzny wygląd budynku stanowią jednolitą, estetyczną całość. Elewacje łupkowe idealnie komponują się z krajobrazem nowoczesnego, urbanistycznego miasta, klasycznego budownictwa czy  naturalnego pejzażu. Stanowi charakterystyczny, ale nie dominujący akcent w strukturze budownictwa. Elewacja łupkowa to nieprzeciętny i znakomity wybór dla współczesnej architektury, która ceni sobie zarówno smak i szyk, jak praktyczność, naturalność i ponadczasowość.

 

Nowoczesna elewacja z łupka to wyśmienity wybór dla tych, którzy cenią sobie elegancję i prostotę. Elewacje wykonane z łupka nie wymagają prac konserwatorskich, a ich czyszczenie jest nieskomplikowane i szybkie. Decydując się na łupek na elewacji wybieramy także oszczędność – trwałość i idealny wygląd na lata, który nie wymaga żadnych poprawek czy remontów.

 

Łupek na elewacji domu jednorodzinnego

Łupek na dachu i elewacji = nowoczesny styl

 

Łupek znany od wieków nie wychodzi z mody, coraz częściej wybierany jest w nowoczesnej architekturze, którą cechuje minimalizm i prostota. Modne bryłowatości współczesnego budownictwa z powodzeniem mogą zostać pokryte łupkiem – wydobędzie on z nich klasę, charakter, gustowność i wykwintność. Łupek króluje w nowatorskich i nowomodnych stylach, gdyż pomimo swojej prostoty, zaskakuje swoim designem i możliwościami, a dodatkowo wychodzi naprzeciw współczesnych wymogom i trendom – jest jednocześnie elegancki i klasyczny, nowoczesny i awangardowy, prosty i ozdobny.

 

Tekst sponsorowany
 

Łupek na fasadzie domu
Dom jednorodzinny z fasadą z łupka

Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

Dom na Kujawach z widokiem na jezioro
Dom na Kujawach z widokiem na jezioro

W sercu Kujawsko-Pomorskiego, nad brzegiem malowniczego jeziora, wznosi się wyjątkowy dom, który sta ...

E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.
E-konferencja: Akustyka w architekturze. III edycja.

Architektura i akustyka to dwie dziedziny nierozerwalnie ze sobą związane. Wraz z nieustannie rosnąc ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera