Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Elektrownia Powiśle w Warszawie – iluminacja architektury

 

Czas czytania: ~1 min


Iluminacja architektury – to temat nieodłącznie związany z debatą o budynkach. Odpowiednie oświetlenie czy świetlna dekoracja architektury pozwala nadać jej zupełnie nowy wyraz, wydobyć najważniejsze elementy bryły lub po prostu podnieść atrakcyjność obiektu w oczach użytkowników. Nie bez przyczyny co roku czekamy na iluminacje świąteczne, które w znaczący sposób przyczyniają się do kreowania w mieście lubianego przez wszystkich bożonarodzeniowego nastroju. Tak wygląda iluminacja Elektrowni Powiśle w Warszawie projektu APA Wojciechowski Architekci.

 

Elektrownia Powiśle w Warszawie
Elektrownia Powiśle w Warszawie

Światło w architekturze

Choć w tym roku okres przedświąteczny naznaczony był pandemią, wiele budynków zdecydowało się sięgnąć po świąteczną dekorację. Kto wie, może w tym roku nawet jeszcze bardziej przysłużyła się ona do budowania radosnego nastroju, mimo mało radosnej sytuacji dookoła? Jednym z obiektów, które w wyjątkowy sposób zostały wyposażone w iluminację byłą warszawska Elektrownia Powiśle.

Elektrownia Powiśle w Warszawie
Elektrownia Powiśle w Warszawie

Elektrownia Powiśle – to duża realizacja modernizacji obiektu poprzemysłowego. Za jej projekt architektoniczny odpowiadała pracownia APA Wojciechowski Architekci. W 2020 roku znajdująca się na terenie modnej dzielnicy Powiśle i od kilku lat niedziałająca elektrownia całkiem zmieniła swoje oblicze. Starając się zachować industrialny klimat architekci i inwestor zamienili przemysłowy relikt w luksusowy kompleks biurowo-mieszkaniowo-handlowo-usługowy.

 

Zobacz galerię zdjęć oświetlonej Elektrowni Powiśle

Świąteczna iluminacja Elektrowni Powiśle

Wzbudzająca wciąż spore zainteresowanie realizacja architektoniczna została w tym roku wyjątkowo atrakcyjnie udekorowana z okazji świąt. Zdjęcia, które udostępnił nam fotograf architektury Bartosz makowski doskonale pokazują, że iluminację warto projektować starannie i świadomie. Udana dekoracja świetlna nie powinna ograniczać się do przysłowiowego „rozwieszenia lampek”. Przykład iluminacji Elektrowni Powiśle jest świetnym przykładem na to, że warto takiemu projektowi poświęcić więcej uwagi, bo kiedy iluminacja jest „skrojona na miarę” budynku, stworzona specjalnie do konkretnego wnętrza i dla konkretnej bryły nie tylko zdobi, ale i wydobywa walory architektoniczne, podkreśla atrakcyjność budowli oraz jej elementy architektoniczne czy konstrukcyjne.

 

Zdjęcia: Bartosz Makowski www.makowski.co


Podepnij swój artykuł

tagi

Realizacja Architektoniczna, Realizacja Budynku

Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie
Orientarium w Łodzi - architektura w orientalnym klimacie

Działające od wiosny 2022 roku Orientarium w Łodzi - to jedna z najnowocześniejszych tego typu placó ...

Mała architektura dla Krakowa
Mała architektura dla Krakowa

Od 1 lipca 2022 roku obowiązuje w Krakowie tzw. uchwała krajobrazowa, według której pojawiające się ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera