Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Męska kolekcja Louis Vuitton dla architekta?

 

Czas czytania: ~2 min


Louis Vuitton – to jeden z najbardziej na świecie znanych domów mody. Założony w 1854 roku w Paryżu jest do dziś dla milionów ludzi wyznacznikiem dobrego stylu, trendów i jakości. Niektórzy z wielkimi emocjami śledzą nie tylko kolejne kolekcje z metką Louis Vuitton, ale i zmiany na stanowisku dyrektora artystycznego – bo to od tej osoby zależy, co w kolejnym sezonie będzie modne.

 

Louis Vuitton dla architektów

Architektura Paryża na ubraniach

W styczniu 2021 roku światło dzienne ujrzała kolekcja mody męskiej „Jesień-Zima 2021”, przygotowana przez pracującego dla marki Louis Vuitton od 2018 roku Virgila Abloha. Ten amerykański designer i DJ jest w domu mody odpowiedzialny za kolekcję męską.

Louis Vuitton dla architektów

Virgil Abloh, zanim został projektantem mody skończył studia w dziedzinie budownictwa na University of Wisconsin–Madison, następnie zdobył tytuł architekta w Illinois Institute of Technology (IIT). Sam mówi, że modą zafascynował się dzięki… Remowi Koolhaasowi, który w czasie, gdy Abloh studiował na IIT projektował jeden z budynków dla tej uczelni. Zainteresowanie architekturą i wrażliwość na formy i przestrzenie z pewnością przydała się projektantowi w jego najnowszej kolekcji.

Louis Vuitton dla architektów

Tegoroczna męska kolekcja jesienno-zimowa Louis Vuitton zawiera dwa projekty, które są jej znakami rozpoznawczymi” to puchowe kurtki skomponowane z modeli 3D znanych budynków. Jedna prezentuje najsłynniejsze bryły Paryża – od Katedry Notre Dame, Wieży Eiffela i Łuku Triumfalnego po Piramidę na dziedzińcu Luwru. Drugą projektant skomponował z wieżowców – w ich gronie można rozpoznać drapacze chmur z różnych zakątków świata.

Louis Vuitton dla architektów

Virgil Abloh zainspirowany architekturą

Ze względu na obostrzenia związane z pandemią kolekcji nie można było zaprezentować w czasie tradycyjnego pokazu mody. Nakręcono więc film – teledysk, który w wizualnej formie opowiada o poszczególnych modelach z kolekcji. Pojawiają się w nim także wspomniane puchowe kurtki. Co więcej, na potrzeby filmu została wg pomysłu samego Abloha zbudowana scenografia z zielnych płyt marmurowych, pomiędzy którymi przechadzają się modele.

Louis Vuitton dla architektów

Owa marmurowa scenografia została zbudowana we wnętrzu ikonicznego pawilonu w Barcelonie, jednego z najważniejszych dzieł Ludwiga Mies van der Rohe. W teledysku pojawiają się też fotele, które zaprojektował niemiecki modernista. Wybór lokalizacji filmu nie był przypadkowy: Virgil Abloh mówi: „Mies van der Rohe jest tak samo ważną postacią w moim życiu jak Michael Jordan”. Projektant mody wiele razy w wywiadach opowiadał o fascynacji modernistą i o grach brył i faktur cechujących jego architekturę.

 

Film o nowej męskiej kolekcji Louis Vuitton można zobaczyć tutaj:

us.louisvuitton.com/eng-us/magazine/articles/men-fall-winter-2021-show-paris#


Źródło zdjęć: us.louisvuitton.com


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Architektura, Architektura Zagraniczna

Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała
Kolonia Zgorzelec znów zamieszkała

Kolonia Zgorzelec – to zespół mieszkalnej kolonii robotniczej w Bytomiu. Zbudowana została w latach ...

Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!
Plebiscyt Polska Architektura XXL 2023 rozstrzygnięty. Znamy najlepsze realizacje minionego roku!

Za nami szesnasta edycja Plebiscytu Polska Architektura XXL. Profesjonalne jury oraz publiczność wyb ...

Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.
Rdzawy most pieszo-rowerowy przez Wisłę w Warszawie. Nowe realizacje.

Ma 452 metry długości i łączy dwie strony miasta. To nowy most pieszo-rowerowy w Warszawie, który je ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Świat
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera