Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Rewitalizacja Starego Miasta Dąbie – wyniki konkursu architektonicznego

 

Czas czytania: ~2 min


Tematem zorganizowanego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego „Prawobrzeże” w Szczecinie konkursu architektonicznego była koncepcja urbanistyczno-architektoniczna rewitalizacji części terenu Starego Miasta Dąbie, konkretnie zabudowy w rejonie ulic: Oficerskiej, Mierniczej, Cichej, Lekarskiej i A. Krzywoń w Szczecinie.

 

Projekty architektoniczne dla Szczecina

Spośród ośmiu nadesłanych na konkurs projektów rewitalizacji Starego Miasta Dąbie jury konkursu architektonicznego za najlepszą uznało propozycję pracowni  Studio A4, prowadzonej przez Jacka Lenarta, laureata Honorowej Nagrody SARP z 2019 roku. Jury w składzie: Magdalena Staniszkis, Marek Orłowski, Tomasz Cykalewicz, Jarosław Bondar, Angelika Szerniewicz, Michał Dębowski, Robert Kowalski-Bertus, Jolanta Skoncej zdecydowało się ponadto przyznać jeszcze drugą i trzecią nagrodę oraz dwa wyróżnienia.

 

W konkursie architektonicznym na projekt urbanistyczno-architektoniczny rewitalizacji części terenu Starego Miasta Dąbie w Szczecinie oceniane były: zaproponowane rozwiązania funkcjonalno-przestrzenne i walory estetyczne, kompleksowość rewitalizacji, w tym poziom zaproponowanych rozwiązań funkcjonalno-użytkowych części wspólnych i indywidualnych, poziom rozwiązań technologicznych i materiałowych, mających wpływ na koszty eksploatacji, a także nowatorstwo i oryginalność rozwiązań w poszanowaniu wartości lokalnych miejsca.

 

Poznaj zwycięzców konkursu architektonicznego

W opinii jury najwięcej oczekiwanych rozwiązań zaproponował projekt pracowni Studio A4. Nagrodę przyznano za „synergię działań w kształtowaniu przestrzeni eksponujących i odtwarzających wartości kulturowe i tożsamość dziedzictwa urbanistycznego Starego Dąbia oraz wysoką jakość zagospodarowania przestrzeni i programu funkcjonalnego, zgodnego ze współczesnymi oczekiwaniami społecznymi”. W projekcie doceniono „działania urbanistyczne i architektoniczne tworzące atrakcyjną ofertę inwestycyjną i uwzględniająca ekonomiczne aspekty rozwoju obszaru”, a także „dbałość o utrwalenie wartości kulturowych i genius locci Starego Dąbia uwzględniając równocześnie uwarunkowania wynikające z ochrony społecznych wartości zabudowy istniejącej”.

Projekt Rewitalizacji Starego Miasta Dąbie

I nagroda: Studio A4

Projekt Rewitalizacji Starego Miasta Dąbie

I nagroda: Studio A4

Projekt Rewitalizacji Starego Miasta Dąbie

I nagroda: Studio A4

Drugą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt urbanistyczno-architektoniczny rewitalizacji części terenu Starego Miasta Dąbie w Szczecinie przyznano pracowni DOMINO grupa architektoniczna Wojciech Dunaj ze Szczecina, trzecia nagroda trafiła zaś do Warszawy – do pracowni BRIC ARCHITEKCI sp. z o.o.

Wyróżnienia w konkursie otrzymały projekty Pracowni Projektowej  „ATRIUM” sp. z o.o. ze Szczecina i HABITAT Architekci sp. z o.o. z Poznania.

Źródło: stbs.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny

 Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły
Dom 7w1 – dekonstrukcja współczesnej stodoły

W willowej dzielnicy Słupska wzdłuż dawnego koryta rzeki Słupi powstał Dom 7w1 projektu pracowni Arc ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera