Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Projekt hotelu od Franta Group

 

Czas czytania: ~2 min


Pracownia Franta Group stworzyła projekt hotelu, który ma stanąć w Wiśle, w Beskidzie Śląskim. Inaczej niż w przypadku szeroko dyskutowanych ostatnio potężnych hotelowych molochów, ten obiekt ma się wpisywać w krajobraz i nie dominować nad okolicą, mimo dość rozbudowanego programu, jaki tu przewidziano.

 

Projekt hotelu

Franta Group projektuje w górach

 

Pracownia Franta Group, której jedna z nowszych realizacji zyskała ostatnio wielki rozgłos i zainteresowanie zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie inwestorskim, jaki na projekt hotelu w Wiśle zorganizowała firma Antrans. Zespół Franta Group, który w ocenie inwestora przygotował najciekawszy projekt hotelu będzie odpowiedzialny także za opracowanie wnętrz obiektu.

Projekt hotelu
Projekt hotelu

„Głównym pomysłem projektowanego obiektu było odejście od dotychczasowego projektowania współczesnych hoteli w Beskidzie Śląskim i takie wpisanie obiektu w krajobraz, aby przy jednoczesnym spełnieniu rozbudowanego programu nie zdominował on przeskalowaniem kontekstu miejsca oraz piękną otaczającego krajobrazu” – podkreślają architekci z pracowni Franta Group. To właśnie dlatego zamiast jednej zaproponowali zbudowanie kompleksu pięciu brył – rozbicie na mniejsze części miało pomóc wpisać obiekt w górski pejzaż. W oczywisty sposób inspiracją dla kształtów tych pięciu kameralnych budynków była forma górskiej chaty. Stąd spadziste dachy i elewacje licowane deskami. Każdy z pawilonów został postawiony tak, by znajdujące się w ich wnętrzach pokoje miały zapewniony dostęp do światła i widoku. To dlatego dwa z pięciu pawilonów ustawiono ukośnie względem pozostałych.

Projekt hotelu
Projekt hotelu

Drewniana architektura wpisana w krajobraz

 

Pięć budynków-pawilonów posadowiono na wspólnej, podziemnej kondygnacji, której dach porasta zieleń: „architekturę pawilonów zaproponowaliśmy jako współczesną syntezę kubatury drewnianej architektury regionalnej nacechowanej skosami, drewnem oraz proporcją i powiązanie jej funkcjonalnie podziemną kondygnacją przykrytą zielonym dachem w formie multifunkcyjnej łąki” – piszą architekci. Obiekt ma posiadać standard premium i poza pokojami hotelowymi mieścić strefę spa, restaurację, kawiarnię oraz kompleks dodatkowych funkcji sportowo-rekreacyjnych, sklepów oraz przestrzeni dla dzieci, odpoczynku i tarasów widokowych. 

Projekt hotelu

Hotel Wisła

Lokalizacja: Wisła

Inwestor: Antrans

Projekt architektoniczny: FRANTA GROUP Architekt Maciej Franta

Architekt: Maciej Franta

Współpraca autorska: Magdalena Orzeł-Rurańska, Anita Majowska, Michał Pietrucha, Damian Ludwig

Wizualizacje: Unique Vision Studio

Powierzchnia: 19130,99 m2

Powierzchnia apartamentów: od 28 do 40 m2

Projekt: 2021

www.frantagroup.com


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Projekt Hotelu, Projekt Architektoniczny, Architektura, Hot

Nowoczesne przedszkole w Mesznej
Nowoczesne przedszkole w Mesznej

Dynamiczny rozwój Gminy Meszna, napędzany wzrostem liczby mieszkańców przenoszących się z miast do m ...

Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu
Ogród bylinowy w Lublinie - rozmowa z architektem i prezentacja ogrodu

Byliny są coraz częściej stosowne we współczesnej architekturze krajobrazu. Dlaczego? Ze względu na ...

W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.
W jaki sposób Archicad wpisuje się w warsztat projektowy architekta. Od cyfrowego modelu do prezentacji architektonicznej. Webinarium achitektoniczne.

Rozwój narzędzi wspomagających projektowanie to przede wszystkim integracja różnych technik i metod ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Kraj
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera