Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Maćków Pracownia Projektowa zbuduje innowacyjną szkołę

 

Czas czytania: ~2 min


Maćków Pracownia Projektowa zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt przeznaczonej dla 1000 dzieci szkoły podstawowej i przedszkola dla 200 maluchów. Placówka ma stanąć przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu, będzie liczyła blisko 6,5 tys. m2 powierzchni i stanie na działce liczącej ponad 10 tys. m2. Konkurs architektoniczny organizował Zarządu Inwestycji Miejskich we Wrocławiu.

 

Innowacyjne, a więc nowoczesne, funkcjonalne, ale także przyjazne uczniom i ekologiczne szkoły już są budowane. Dowodem na to wielokrotnie już nagradzane placówki edukacyjne, jak ta projektu pracowni Macieja Siudy czy też ta spod kreski zespołu Piotra Bujnowskiego. „Ekspertami” od najlepszych szkół i przedszkoli są architekci z pracowni xystudio. Czy do tego grona dołączy już wkrótce placówka projektu zespołu Zbigniewa Maćkowa?

 

Na konkurs architektoniczny na projekt zespołu szkolno-przedszkolnego przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu nadesłano 41 prac. Z tego grona jury wybrało laureatów dwóch nagród - ze względu na znaczącą różnicę pomiędzy dwiema najlepszymi pracami a pozostałą grupą projektów zdecydowano się nie przyznawać nagrody trzeciej. Ponadto sąd konkursowy przyznał cztery równorzędne wyróżnienia dla projektów charakteryzujących się nowatorskim podejściem do formy przestrzennej i architektury.

 

Pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym na projekt placówki edukacyjnej przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu otrzymała Macków Pracownia Projektowa MPP (zespół w składzie: Zbigniew Maćków, Juliusza Erdman, Justyna Juszczak, Anna Okoń, Laura Paluch, Magdalena Pierucka, Przemysław Skwarek, Sara Zapotoczna). Jury doceniło formę architektury, która ma szansę stać się znakiem w przestrzeni budowanego obok osiedla. Dostrzeżono też umiejętne rozlokowanie wejść do budynku, a więc i całego systemu komunikacyjnego na działce, rozczłonkowanie bryły i pewną swobodę jego rzutu, a także powiązanie z przestrzeniami sportowymi placami zabaw na zewnątrz.

 

Zbigniew Maćków wygrywa konkurs

Warto dodać, że w budynku szkolnym poza 32 salami lekcyjnymi, 4 salami komputerowymi, 2 językowymi,  pracowniami przyrodniczymi, fizycznymi i chemicznymi czy wyciszoną klasą do zajęć z muzyki uczniowie będą mieli także do dyspozycji gabinety pedagoga, psychologa, logopedy, stomatologa i pielęgniarki. Ponadto w budynku znajdą się trzy świetlice szkolne, biblioteka z czytelnią, trzy sale gimnastyczne, szatnie i toalety.

Druga nagroda w konkursie architektonicznym na projekt placówki edukacyjnej przy ulicy Cynamonowej we Wrocławiu została przyznana za projekt opracowany przez zespół kilku pracowni: Artur Jasiński i Wspólnicy Biuro Architektoniczne sp. z o.o., GSBK Biuro Konstrukcyjne Sp. z o.o. Sp. K, Przemysław Ruchała BFM Projekt sp. z o.o., Jacek Bujas.

Wyróżnienia otrzymali: Studio Architektura Kwadrat z Gdyni, FAAB Architektura Adam Białobrzeski Adam Figurski z Warszawy, M.O.C. Architekci sp. z o.o. sp.k. z Katowic i NM architekci Tomasz Marcinkiewicz, Zuzanna Szpocińska, Jerzy Grochulski z Warszawy.

 

Źródło: zim.wroc.pl


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyniki Konkursu Architektonicznego, Projekt Architektoniczny, Hot

Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem
Amfiteatr im. I.J. Paderewskiego w Koszalinie - przebudowa z szacunkiem

Amfiteatr im. Ignacego Jana Paderewskiego w Koszalinie został wybudowany w 1973 roku według projektu ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami
Żółty krokodyl. Niezwykłe przedszkole KIDO w Aleksandrowie Łódzkim – prezentacja online i wywiad z architektami

Żółty krokodyl – to właśnie widzą w tej bryle dzieci. Dorośli dostrzegają w pilastym dachu echo fabr ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Wyniki konkursów
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera