Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Raport: Czy zrównoważony rozwój może być kluczem do wyboru oferty producenta?

 

Czas czytania: ~3 min


Zrównoważony rozwój w branży budowlanej to obecnie gorący temat - nie tylko dla projektantów, ale także dla producentów. Rynek pragnie “czystszego” budownictwa. Rządy i organizacje międzyrządowe egzekwują regulacje klimatyczne. Obserwujemy także tendencję wzrostową wśród architektów, którzy tworzą projekty uwzględniając zrównoważony rozwój. Zatem jak producent może wpisać się w obecny trend i co może na tym zyskać?

 

Raport: Dlaczego zrównoważony rozwój to klucz do wyboru Twojej oferty

Zrównoważony rozwój zaczyna się od BIM

BIM jest często postrzegany jako proces wykorzystywany przez architektów, inżynierów, wykonawców i właścicieli/operatorów budynków. Ale to nie do końca prawda. Producenci odgrywają równie ważną rolę. W raporcie Harvard Business Review stwierdzono, że 74% architektów, inżynierów i wykonawców uważa, że w ciągu najbliższych trzech lat ścisła współpraca z producentami wyrobów budowlanych stanie się bardzo ważna dla sukcesu projektu.

 

BIM umożliwia lepszą i bardziej ekologiczną współpracę z architektami, projektantami itp. Ale w jaki sposób producenci mogą ją nawiązać? I jak można spełniać nowe wymagania np. dotyczące zerowej emisji netto? Wszystko sprowadza się do tworzenia obiektów BIM. Te cyfrowe „bliźniaki” Twoich produktów to elementy wykorzystywane przez projektantów do tworzenia projektów w BIM.

Raport: Dlaczego zrównoważony rozwój to klucz do wyboru Twojej oferty

Obiekty BIM — przewaga konkurencyjna dla producentów

Co można na tym zyskać? BIM to nie tylko dodatkowa korzyść czy wartość firmy. Posiadanie obiektów BIM może zadecydować o zawarciu umowy na realizację projektu i zapewnić dostęp do zamówień publicznych.

 

Dlaczego? Producenci, którzy tworzą obiekty BIM, dostarczają projektantom informacji potrzebnych do podejmowania ekologicznych decyzji zgodnych z wymogami klientów i nowymi przepisami klimatycznych UE. Architekci i inżynierowie nie mogą ograniczać emisji ani projektować zgodnie ze standardem zerowej emisji netto nie posiadając właściwych informacji.

 

Jednak... Współpraca to nie jedyna korzyść wynikająca z BIM. Jako producent na pewno chcesz być na bieżąco z aktualnymi trendami i wymogami projektantów. Architekci, inżynierowie i wykonawcy oceniają znaczenie zrównoważonego projektowania na poziomie 7,6/10*. Co więcej, informacje o produkcie dotyczące środowiska są czwartym najważniejszym czynnikiem przy wyborze produktu. Z roku na rok coraz większa liczba projektantów opiera swój wybór produktów na producentach, którzy umożliwiają tworzenie inteligentnych i bardziej ekologicznych projektów. Czego więc potrzebują, aby móc m.in. przestrzegać nowych przepisów klimatycznych UE? - Informacji o wpływie każdego wyrobu budowlanego na środowisko.

*Wyniki oparte o badania ankietowe przeprowadzone przez BIMobject pośród 2568 architektów, projektantów, inżynierów, konstruktorów i specjalistów z branży z całego świata w 2020 r.

Raport: Dlaczego zrównoważony rozwój to klucz do wyboru Twojej oferty

Producent nie może ignorować zrównoważonego rozwoju

Ekologiczne rozwiązania dotknęły już każdą branżę - bez wyjątków. A teraz sięgnęły także po budownictwo. Unijne prawo klimatyczne, zero emisja netto czy Deklaracja Środowiskowa Produktu to dopiero początek. Jako branża powinniśmy przyjąć innowacje i podjąć działania, aby wspólnie budować bardziej ekologiczną przyszłość dla wszystkich.

 

W raporcie zostały omówione, takie kwestie jak:

- Jak transformacja cyfrowa wpływa na biznes w sektorze budownictwa

- Popyt na materiały budowlane: dostęp do produktów i Deklaracje Środowiskowe Produktu (EPD)

- Problemy spowodowane rosnącymi temperaturami, wzrostem liczby ludności miejskiej i dynamicznie rozwijającym się rynkiem budowlanym

- Dlaczego BIM przyczynia się do wyboru konkretnych produktów do projektu, ekologicznego budownictwa i mniejszej ilości odpadów

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Pobierz bezpłatny raport “Dlaczego zrównoważony rozwój to klucz do wyboru Twojej oferty”

Podepnij swój artykuł

tagi

Bim

Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji
Milestone Wrocław Fabryczna - akademik nowej generacji

373 pokoi, a w nich 512 łóżek ma się pomieścić w akademiku, jaki powstanie przy ulicy Fabrycznej we ...

Nowoczesna nadbudowa
Nowoczesna nadbudowa

Nadbudowa kamienicy przy ulicy Kościuszki 22 w Krakowie ma połączyć w sobie „dwa odmienne charaktery ...

Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad
Dom Szajtrów w Katowicach. Architektura, która zapewnia intymność mieszkańcom – prezentacja online i wywiad

Jak zaprojektować nowoczesny i funkcjonalny dom przy jednoczesnym zachowaniu intymności dla jego mie ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Opinie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera