Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Warsaw Unit z nowoczesnymi posadzkami żywicznymi na parkingu

 

Czas czytania: ~3 min


Nowy, warszawski budynek biurowy Warsaw Unit, zaprojektowany przez Polsko-Belgijską Pracownię Architektury Projekt (PBPA) oferuje 59 000 m2 powierzchni biurowej i tworzy optymalne środowisko dla biznesu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Na parkingu tego obiektu wykonano specjalistyczne posadzki garażowe Deckshield marki Flowcrete, które powstają na bazie żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego.

 

Warsaw Unit

Tym, co wyróżnia Warsaw Unit w pejzażu miasta, jest charakterystyczna elewacja, w którą wkomponowana została dynamiczna instalacja artystyczna, tzw. Dragon Skin. Składa się ona z tysięcy ruchomych elementów i ożywa z każdym podmuchem wiatru, demonstrując działanie sił natury. 

 

Warsaw Unit reprezentuje holistyczne podejście do komfortu użytkowników, wydajności operacyjnej i bezpieczeństwa, przy wykorzystaniu zaawansowanych technologicznie narzędzi. Jest to pierwszy obiekt w Polsce wyposażony w szereg rozwiązań antypandemicznych, takich jak: lampy UV zainstalowane w windach i systemach wentylacyjnych czy też możliwość bezdotykowego przemieszczania się po budynku dzięki zastosowaniu Signal OS, systemu operacyjnego dla biurowców.

Posadzki żywiczne od Flowcrete
Posadzki żywiczne od Flowcrete

Parking w Warsaw Unit, usytuowany na 8 kondygnacjach nadziemnych i 3 podziemnych, oferuje nowoczesną infrastrukturę, w tym blisko 400 miejsc postojowych,13 stanowisk do ładowania pojazdów elektrycznych, i liczne udogodnienia dla rowerzystów, takie jak przebieralnie, prysznice, stojaki oraz punkt do samodzielnego serwisowania rowerów.

 

Na wszystkich poziomach garażu w Warsaw Unit, na powierzchni 17 000m2,wykonano specjalistyczne posadzki garażowe Deckshield, dostosowane do specyficznych uwarunkowań konstrukcyjnych budynku. Na płycie dennej zastosowano system o większej niż standardowa grubości, natomiast na poziomach pośrednich – posadzki z dodatkową warstwą superelastycznej membrany poliuretanowej, przy czym na kondygnacjach nadziemnych lokalnie zastosowano powłokę wierzchnią odporną na promienie UV.

Posadzki żywiczne od Flowcrete
Posadzki żywiczne od Flowcrete

Systemy posadzkowe Deckshield powstają na bazie bezrozpuszczalnikowych żywic poliuretanowych i piasku kwarcowego. Mają wysoką zdolność przekrywania rys w podłożu, co ma szczególne znaczenie w przypadku wież wysokościowych ze względu na ruchy oraz drgania konstrukcji. Dodatek piasku nadaje powłokom zwiększoną wytrzymałość mechaniczną i właściwości antypoślizgowe. Posadzki te są także odporne chemicznie na paliwa, samochodowe płyny eksploatacyjne, a także chlorki zawarte w solach odladzających, których pozostałości są wwożone zimą na oponach pojazdów.

 

Posadzki Deckshield są dostępne w szerokiej gamie kolorów i pozwalają na wykonanie czytelnych i widocznych z daleka oznaczeń. Na parkingu Warsaw Unit na miejscach postojowych zastosowano żywice w ciemnoszarym kolorze, natomiast na drogach – w jaśniejszym odcieniu szarości. Linie wskazujące kierunki ruchu i numery miejsc na parkingu są pomarańczowe, strefy specjalne, jak np. ścieżki dla pieszych, przestrzeń przy wejściach na klatki schodowe oraz stanowiska ładowania pojazdów elektrycznych – zielone, a miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych – niebieskie.

Posadzki żywiczne od Flowcrete
Posadzki żywiczne od Flowcrete

„Przyjmujemy z satysfakcją fakt, że najwyższej jakości systemy parkingoweDeckshield cieszą się zaufaniem inwestorów i są wykonywane w tak prestiżowych realizacjach, jak Warsaw Unit. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji związanym z posadzkami – od projektowania, poprzez ocenę podłoża i warunków aplikacji, po doradztwo techniczne na budowie. W przypadku szczególnych wymagań wynikających m.in. ze specyficznych uwarunkowań konstrukcyjnych, jak ma to miejsce w przypadku wieżowców, takich jak te realizowane przy rondzie Daszyńskiego w Warszawie, przygotowujemy rozwiązania szyte na miarę,” – powiedział Piotr Jakóbczak, dyrektor sprzedaży Flowcrete i Vandex w Tremco CPG Poland Sp. z o.o.

 

Poza garażami, posadzki Deckshield wykonano w Warsaw Unit także w pomieszczeniach technicznych, na powierzchni około 9 000 m2, oraz na klatkach schodowych – na powierzchni 1 600 m2. Na każdym stopniu schodów wykonano pasy w kolorze ciemnoszarym, a na podstopnicach zamieszczono informacje o liczbie kalorii spalonych podczas wchodzenia. Łączna długość cokołów wykonanych przy posadzkach Deckshield w tym budynku sięga niemal 10 kilometrów (9 700 mb.).

 

Wykonawcą posadzek Deckshield w Warsaw Unit była firma CHEMOBUD z Puław, autoryzowany wykonawca posadzek Flowcrete. Deweloperem Warsaw Unit jest Ghelamco,

 

Zobacz wizytówkę marki Flowcrete Polska


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Wieżowiec, Technologie, Posadzki

Białe domy i amerykański sen
Białe domy i amerykański sen

An Nhiên House to wyjątkowy projekt autorstwa Ho Khue Architects, zlokalizowany w wietnamskim mieści ...

Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia
Bernardyńska we Wrocławiu się zmienia

Zakończył się pierwszy etap przebudowy ulicy Bernardyńskiej we Wrocławiu. Finansowana przez dewelope ...

Szare pudełko na sztukę
Szare pudełko na sztukę

9 marca 2024 roku wystawami rzeźby Adolfa Ryszki oraz fotografii Chrisa Niedenthala zainaugurowała s ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera