Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


ArchiPaper - eksperymentalna opowieść architekta o architekturze

 

Czas czytania: ~1 min


ArchiPaper to krótkometrażowa animacja snująca w nieszablonowy sposób opowieść o architekturze. Projekt niedawno zakończył festiwalową trasę i jest już do obejrzenia w internecie. Jej autorem jest Rafał Barnaś - wszechstronny artysta zajmujący się architekturą, wizualizacją oraz muzyką.

 

Archipaper

Co przedstawia animacja ArchiPaper?

Animowana opowieść o architekturze została stworzona za pomocą alternatywnych środków artystycznego wyrazu. Projekt zrealizowano na podstawie makiety domu autorstwa Bogusława Barnasia z BXB Studio. Model budynku został oświetlony i sfotografowany, a następnie przerodził się w baśniową i nieśpieszną animację. Papierowe elementy konstrukcji puszczono w ruch, dzięki czemu widz ma okazję zatopić się w surrealistycznym i abstrakcyjnym świecie fotorealizmu. Opowieść dopełniona jest nostalgiczną muzyką autorstwa Rafała Barnasia.

 

ArchiPaper – projekt uznany na całym świecie

Niekomercyjna animacja ArchiPaper zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach. Projekt zwyciężył 14 razy, otrzymując nagrody między innymi w Madrycie, Berlinie, Toronto i w Nowym Jorku. Opowieść ArchiPaper zdobyła nominację lub zakwalifikowała się do grona finalistów na kolejnych 17 festiwalach, wśród których warto wymienić prestiżowy 3D Awards CGarchitects. Projekt został wyróżniony na 34 festiwalach. Animacja była przedstawiana w wielu instytucjach sztuki, na pokazach i uczelniach, a od 6 października 2021 można ją obejrzeć także w internecie na kanale YouTube.

 

Kim jest Rafał Barnaś?

Rafał Barnaś to wszechstronny artysta zajmujący się filmem, architekturą oraz muzyką. Jest twórcą krótkometrażowych filmów i animacji architektonicznych. Został trzykrotnie doceniony podczas festiwalu 3D Awards CGarchitecs. Za animację ArchiPaper filmowiec został nominowany w 2019 roku w kategorii Best Film Non Commissioned.

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Film O Architekturze, Projekt Architektoniczny

Najmłodszy polski zabytek
Najmłodszy polski zabytek

Jak do tej pory zwykle ważnym kryterium, powodującym wpisanie jakiejś budowli do rejestru zabytków b ...

Światło w architekturze. II edycja
Światło w architekturze. II edycja

Światło w architekturze ma znaczący wpływ na wizualną percepcję budynku, nastrój i zadowolenie użytk ...

Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem
Drewniany dom Czarna Perła w Lanckoronie. Architektura, która łączy tradycję z nowoczesnością – prezentacja online i wywiad z architektem

Czarna Perła w Lanckoronie to dom jednorodzinny, który skalą, formą i detalem nawiązuje do tradycyjn ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Opinie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera