Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Spacemaker w Polsce - chmurowe oprogramowanie z obszaru projektowania generatywnego

 

Czas czytania: ~1 min


Spacemaker to chmurowe oprogramowanie z obszaru projektowania generatywnego, wykorzystujące moc sztucznej inteligencji. To rozwiązanie, które już od pierwszego dnia umożliwia architektom i urbanistom pracę nad projektami urbanistycznymi, tworzenie studiów wykonalności czy rozwijanie koncepcji w całkowicie cyfrowy sposób.

 

Spacemaker - oprogramowanie chmurowe Autodesk

Innowacyjne, inteligentne oprogramowanie pozwala optymalizować warianty projektowe obejmujące wiele czynników, w tym: ukształtowanie terenu, warunki oświetlenia i wiatru czy ruch uliczny. Zapewnia też możliwość uwzględnienia koncepcji zrównoważonego rozwoju, wspomagając realizację potrzeb współcześnie żyjących ludzibez zmniejszania szans przyszłych pokoleń.

Spacemaker - oprogramowanie chmurowe Autodesk

Dzięki oprogramowaniu Spacemaker projektanci mogą szybko tworzyć i oceniać poszczególne warianty budynku oraz zabudowy miejskiej. Wykorzystanie sztucznej inteligencji umożliwia efektywne generowanie i optymalizację coraz lepszych alternatyw projektowych uwzględniających kryteria architektoniczne i dane, takie jak  model ukształtowania terenu pobierany z polskiego Geoportalu, informacje o sile wiatru, oświetleniu i ruchu ulicznym. Spacemaker dostarcza kolejne warianty projektowe zoptymalizowane pod kątem pełnego potencjału budynku. Prowadzi to do lepszych efektów od samego początku tworzenia zabudowy miejskiej i pozwala projektantom skupić się na kreatywnej części ich pracy zawodowej.

Spacemaker - oprogramowanie chmurowe Autodesk

Spacemaker to narzędzie z obszaru tzw. projektowania generatywnego, przeznaczone do wykorzystania w codziennej pracy zespołów projektowych i planistycznych. W podejściu tym projektant jest inicjatorem koncepcji architektonicznej, natomiast koncepcje wynikowe są już rezultatem pracy algorytmów sztucznej inteligencji wspieranej mocą obliczeniową znajdującą się w chmurze. Pozwala to na generowanie różnych wariantów projektowych.

 

Ważną funkcją oprogramowania są usprawnienia komunikacyjne zespołu. Dzięki nim wszyscy uczestnicy projektu mogą łatwo wizualizować dane, a poprawki, których naniesienie trwało jeszcze do niedawna nawet kilka dni, wprowadzać w ciągu kilku godzin. Spacemaker zapewnia dostęp do planów 2D i 3D, pozwala także eksportować wgląd w formacie Excel lub PDF oraz bezproblemowo integruje się z narzędziami BIM.

 

Źródło: Autodesk


Podepnij swój artykuł

Podoba Ci się nasza działalność ? Postaw kawę dla Grupy Sztuka Architektury!
Postaw mi kawę na buycoffee.to

tagi

Oprogramowanie Dla Architektów

Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.
Historyczna wieża ciśnień i Park Nauki Torus w Ciechanowie. Nowe realizacje.

Zbudowana w latach 70. według projektu warszawskiego architekta Jerzego Bogusławskiego wieża ciśnień ...

Najwyższy w Chorzowie
Najwyższy w Chorzowie

W czerwcu 2023 roku na chorzowskim Osiedlu Różanka rozpoczęła się budowa najwyższego budynku mieszka ...

Biura dla studentów
Biura dla studentów

Lipowy Office Park przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie został wybudowany w 2009 roku przez firmę Ho ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Komputer
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera