Jak wybrać fotele gabinetowe ? - Sztuka architektury

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera


Jaki fotel do gabinetu? Nowoczesne fotele gabinetowe z najwyższej półki

 

Czas czytania: ~2 min


O tym, że podczas pracy konieczne są odpowiednio komfortowe warunki, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. W pracach biurowych, gdy zachowuje się przez cały dzień dosyć niezdrową pozycję siedzącą, konieczne jest odpowiednie podejście do sprawy foteli. O ile w biurach można liczyć na sprzęt odpowiedniej jakości, to przenosząc się nagle na model pracy zdalnej, wiele osób zostało bez biurowego wyposażenia.

 

Fotele gabinetowe

Pandemia koronawirusa przedefiniowała współcześnie obowiązujące standardy dotyczące pracy w biurach. Wiele osób ze skutkiem natychmiastowym przeniosło się do pracy w domach, w których nie posiadało warunków, by zorganizować pełnoprawne warunki biurowe. Większość gabinetów dopiero po czasie zaczęła być dostosowywana do skutków pandemii, w tym także w formie zakupu specjalistycznego fotela.

 

Poszukujesz najlepszych pozycji na rynku? Sprawdź ranking foteli gabinetowych, które najlepiej sprawdzą się w codziennej pracy: tutaj.

 

Fotele gabinetowe to stylowe rozwiązania

Oczywiście jest to kwestia związana ściśle z tym, jak dany fotel wpasuje się w konkretne wnętrze, ale zaobserwować można, że niektóre z modeli wprowadzanych na rynek są niezwykle eleganckie. Skórzane obicia i miękkie poduszki przypominać mogą nieco wystrój z filmowych gabinetów — na przykład w posiadłości Corleone.

 

Tapicerowane siedzisko, ergonomiczne podłokietniki, odpowiednio wyprofilowane oparcie, a także podnośniki znajdujące się w podstawie — to wszystko składa się dziś na obraz wygodnego fotela gabinetowego, w którym spędzić można długie godziny. Każdy z tych elementów musi po prostu być na najwyższym poziomie, by praca zwyczajnie nie była uciążliwa.

 

Jednym ze świetnych przykładów takiego fotela, który przy okazji nawiązuje do klasyki gatunku, jest seria LINEA, którą znaleźć można w kilku wariantach kolorystycznych.  To model łączący nowoczesne rozumienie stanowiska pracy z eleganckim wystrojem. Takie połączenie tworzy bardzo spójną całość. Fotel znaleźć można tutaj.

 

Nowoczesne modele również sprawdzają się równie dobrze

Nie każdemu będzie zależało na klasycznym wyglądzie fotela, a funkcjonalności okażą się być dużo ważniejsze niż styl. Nowoczesne rozwiązania może i nie przywodzą na myśl filmów gangsterskich, ale oferują za to dużo więcej możliwości dostosowywania sprzętu. Stosuje się w nich nieoczywiste rozwiązania takie jak regulowany kąt oparcia czy podłokietniki, które można wydłużać. Dochodzi do tego stabilne podparcie najbardziej wrażliwych części pleców i nowoczesne materiały, które redukują wagę konstrukcji. Wszystko stało się tym samym funkcjonalne, lekkie i skuteczne.

 

Przykładem dokładnie takiego fotela jest model Wau 2, który niektórym może wydać się wręcz nieco futurystyczny, ale to wszystko ze względu na wiele nowoczesnych rozwiązań i nieoczywiste bryły. Fotel znaleźć można tutaj.

 

Artykuł Partnera

 


Podepnij swój artykuł

tagi

Wyposażenie Wnętrz

Miejski plac dla każdego
Miejski plac dla każdego

Dokonana przez pracownię neostudio przemiana Rynku Nowego Miasta w Wieleniu stanowi pierwszą część s ...

Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji
Startuje Plebiscyt Polska Architektura XXL 2021 - czekamy na zgłoszenia realizacji

Co działo się na polskiej scenie architektonicznej w 2021 roku? Które realizacje pozostawią swój trw ...

Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu
Kaplica Ostatniego Pożegnania w Rychwałdzie - prezentacja obiektu

Zwycięzcą konkursu Salon Architektury 2021 była Kaplica Ostatniego Pożegnania, projekt Jakuba Turbas ...

KOMENTARZE
Komentarze
Brak komentarzy
Zaloguj się, aby dodać komentarz

Technologie
ZOBACZ TAKŻE

PRACA:
Zatrudnię
  • Zatrudnię

Nie przegap okazji!!!

zapisz się do naszego newslettera